5 Reacties

vorig jaar

Mijn partner heeft ook onregelmatig werk en soms (4x per jaar ongeveer) een kort tripje naar het buitenland van 3 tot 6 dagen. Dat laatste vind ik soms ook een uitdaging I.c.m. mijn eigen werk en alle zorg, maar dan proberen we ook wel vaak een nachtje bij opa en oma in te plannen, zodat ik ook even op kan laden. Onze week ziet er ook elke keer weer anders uit. In drukke tijden is hij soms 4, 5 avonden weg, in rustige tijden 0 avonden of 1. Gemiddeld 2 of 3 denk ik. Op zich ben ik er wel aan gewend, maar met 4 of 5 avonden vind ik het ook echt pittig, zeker gezien de fase waar onze peuter nu in zit en ik met mijn zwangerschap. Maar we kunnen gelukkig altijd goed samen nadenken over hoe we het goed kunnen opvangen en soms is het helaas niet anders dan dat er even mee op mij terecht komt.

vorig jaar

Ik vind dit ook erg lastig, dus lees graag mee voor tips. Mijn vriend werkt onregelmatig (vroeg, laat en nachtdiensten). Het werkrooster staat 4 weken vast. Een week van te voren krijgen we dan weer het nieuwe rooster voor de maand erop. Hij werkt 2 weekenden in de maand en 2 weekenden vrij (ook wisselend per maand. Dus niet om en om). 1 vaste dag in de week is hij sinds kort vrij voor onze dochter. Hij werkt dus eigenlijk elke dag wel een dienst. Ik werk zelf 27 uur in 3 dagen. Komt erop neer dat ik 95% van de zorg draag voor ons kindje, zowel overdag als alle nachten doe ik alleen. Ik probeer echt los te laten en per dag te kijken hoe alles gaat. Hebben nu sinds kort wel de afspraak dat hij 1x per week naar bed brengt en dan per week kijken wanneer dit is.. maar ik merk dat het voor mij heel vermoeiend is op deze manier, alleen hoe zorg je wel voor een goede balans?

vorig jaar

Mijn man heeft 8 vrije dagen per maand. De rest van de maand is hij in het buitenland. Hoe de werkweek er uitziet weten we ongeveer een maand van te voren. Zelf werk ik op dit moment 30 uur, maar dat wordt vanaf volgend jaar ook weer 36 uur. Met alles ga ik er eigenlijk vanuit dat mijn man er niet is. Anders kan ik niks inplannen. Een vangnet om je heen creëren is daarom erg fijn. Ik heb elke vrijdag een oma in huis om op te passen. Op die dag kan ik dan werken maar ook bijvoorbeeld sporten. Huishoudelijke taken heb ik zoveel mogelijk uitbesteed (schoonmaakster, boodschappen die bezorgd worden en alles net iets minder precies willen hebben). Als mijn man wel thuis is, is de afspraak dat hij wat meer voor de kinderen doet. Zodat ik ergens een uurtje in bad kan liggen of wat kan bijslapen. We plannen dan ook altijd leuke dingen in met het gezin. Thuis uitgebreid koken, lekker naar het strand. Net waar we zin in hebben. Sociale activiteiten met vrienden doen we samen. We hebben veel dezelfde vrienden. Hierdoor hoeven we niet te kiezen wie een avondje weg kan. Het komt zelden voor dat we alleen op pad gaan. Hier kiezen wij voor omdat we al zo weinig tijd samen hebben.

vorig jaar

Hi, ik heb helaas ook geen advies en ben ook vooral benieuwd naar hoe anderen dit aanpakken. Ik ben momenteel 29w zwanger (met veel klachten) en merk dat ik het nu al best pittig vind om zoveel alleen te moeten doen. Mijn vriend werkt in de zomer gemiddeld zo'n 60 uur p week (zonder de reistijd meegerekend) en zijn rooster is vaak pas een week van tevoren bekend voor de week erop. Dus ik zie wel een beetje op tegen de zomers alleen met een kleine. Maar het lastigste vind ik het idee dat ons kindje haar vader dan zo weinig ziet. Merken jullie veel van het effect van het veel weg zijn van jullie partners op de kinderen?

vorig jaar

Hoe zou hij het zelf graag zien? Dat is dan de stip op de horizon. Anders wordt je geleefd. Werk en zeker een eigen bedrijf is oeverloos. Duidelijke werktijden en vrije tijd inplannen is cruciaal. (Kan ook flexibel) Dat enorme ad hoc is niet te doen met een familieleven, dat realiseert hij zich hopelijk wel? Hier de situatie; vriend werkt 4 a 5 dagen (zelfstandig interieurbouwer) er zijn natuurlijk weken waarin iets moet worden opgeleverd maar dan bouwt hij dus 'bufferdagen' in. Za en zo is altijd vrij Eventueel vroeger beginnen en later klaar als uitwijkmogelijkheden