10 Reacties
5 jaar geleden
Oei, wacht maar tot je kindje er is 😅.. Bij mijn dochter kwamen ouders en schoonouders elke dag toen ze geboren was, verschrikkelijk! Ik durfde er niks van te zeggen, nu met onze zoon ben ik blij dat we het op corona kunnen gooien. Ik durfde het ook niet te zeggen.. Wel met mijn man over gehad dat ik dit bij de tweede beslist niet weer zo wil.
Ik zou er voor dat je bevalt toch echt goede afspraken over maken, na je bevalling zit je er al helemaal niet op te wachten denk ik, dan heb je genoeg aan jezelf.
Dit moet je zeker met je partner kunnen bespreken toch? Kunnen jullie samen een plan bedenken.
5 jaar geleden
Als het voor je zwangerschap geen probleem was, denk ik dat het wel moeilijk kan worden om duidelijk te maken nu dat je het liever niet meer hebt. Kan me inbeelden dat je het vooral niet zou appreciëren moesten ze het doen wanneer de baby er is.
Ik zou wel gewoon zeggen dat je echt even liever hebt dat ze op voorhand iets vragen, omdat jij je vaak beroerd voelt en nood hebt aan rust (én doorwerken?). Het lijkt me wel moeilijker om die gewoonte te doorbreken gezien ze het al langer doen. Maar ik zou er open en eerlijk over communiceren. En ik zou me ook al eens bedenken hoe je het zou aanpakken moest de baby er zijn. Dan heb je met momenten waarschijnlijk echt geen nood aan de grootouders die onverwacht bij je binnen staan.
5 jaar geleden
Is zo irritant, heb er ook last van gehad. Ik heb gewoon gezegd dat ik me echt niet goed voel en dat ze eerst moeten appen voordat ze willen komen zodat ik bijvoorbeeld niet net lag te slapen toen de deurbel weer ging (gebeurde heel vaak). Weten zij wel dat jij veel moet overgeven etc? Je zou denken dat ze je daarom juist een beetje met rust laten he. Veel beterschap in ieder geval! Hoop dat je misselijkheid snel over gaat. Mijn misselijkheid en overgeven bleef tot 21 weken 🙁. Had uiteindelijk medicatie gehad van de gynaecoloog wat goed hielp!
5 jaar geleden
Ohh meid geef dit aan! Ga met je partner ingesprek. Ik sta er ook heel anders in dan mijn man, maar bij mij komt er niemand in zonder overleg voordat ze komen. Ben erg gesteld op mijn privacy en ben ook best op mezelf. Mijn man ziet er het probleem niet van, maar staat wel achter mij. Mijn ouders overleggen altijd, want die moeten een uur rijden naar ons toe. Echter mijn schoonmoeder niet. Gelukkig hadden wij laatst een goede ingang toen mijn schoonzusje had aangegeven dat ze niet wilde dat mijn schoonmoeder onaangekondigd langs komt. Toen hebben wij er op ingehaakt dat wij dat ook niet willen. Even bellen/appen voor de tijd is een kleine moeite.
Het nee zeggen is lastig, maar als ze van je zwangerschap afweten zouden ze wel begrip moeten hebben (vind ik). Ik zit nu zo'n 5 weken thuis en voel me ook vrij slecht het grootste deel van de tijd en als er San iemand wil komen dan vind ik het makkelijker om nee te zeggen gezien ik me niet lekker voel 🤷🏻♀️.
5 jaar geleden
Aanspreken!! Echt over hebben. Ook met je vriend.
Ze bedoelen het waarschijnlijk goed. Maar hoe vind je dit straks als de baby er is? Nu al het gesprek aan gaan. Hoe langer je het opkropt hoe moeilijker het wordt. En de opas en omas worden alleen maar enthousiaster 😉
5 jaar geleden
Och arme! Ik zou dit absolute horror vinden 🤦🏼♀️
Het feit dat je zwanger bent en binnen een tijdje dus een baby thuis hebt, zal dit vermoedelijk enkel nog pittiger maken. Babies zijn namelijk (schoon)ouders-magneten 😏
Het is heel begrijpelijk dat je het moeilijk vindt om aan te kaarten dat ze liever wat afstand nemen nu of je tenminste op voorhand vragen of het ok is om langs te komen.
Wel zou ik dit zo snel mogelijk doen want hoe langer het duurt, hoe moeilijker het wordt om het te stoppen.
Wat bij mij dadelijk opkomt, is gewoon het 'zielige slachtoffer' spelen zodat ze weten dat het niet perse aan hun ligt maar dat jij je idd soms gewoon echt niet goed voelt en je je rust nodig hebt. Als in 'gho ik ben zó ontzettend moe en moet mij echt focussen om het werk gedaan te krijgen en als ik even pauze kan nemen, moet ik echt even een dutje doen want anders lukt het mij niet' ofzo.
Duidelijk maken dat het voor je fysieke en mentale gezondheid belangrijk is dat ze je een beetje met rust laten.
En héél belangrijk, je partner zeker aanspreken en zijn hulp hierbij vragen. Jullie horen een team te zijn en hij staat ook in voor jouw gezondheid dus vraag of hij zijn ouders hierop kan aanspreken 😊
Veel moed en succes! 🍀
5 jaar geleden
Door het thuiswerken is je huis nu je werkplek. Op je werk kunnen ze ook niet binnen komen wandelen dus leg dat aan ze uit en blijf volharden. Daarna als de baby er is, hebben jullie je rust nodig dus ook dat weer aangeven. Mocht het echt niet lukken dan misschien maar een kettinkje aan je deur? ☺️
5 jaar geleden
Lieve allemaal bedankt voor deze steunende en lieve reacties dat had ik echt nodig om een zetje de goede richting op te gaan ! Fijn om beetje begrip ervoor te krijgen . Zojuist met mijn partner besproken en hij reageerde heel nuchter 🤣 “als je dat fijn vind schat moet je dat doen” zal je net zien . Dus d’r gaat een berichtje naar de vaders en moeders zodat ik mn privacy en rust weer terug krijg ! 🥳 nu hopen dat ze de boodschap aannemen 😅 maar we blijven positief ! nogmaals dank allen !!
5 jaar geleden
Waarschijnlijk hoop ik ;) van geen kwaad bewust en als je het idd gewoon uitlegt komt dat gewoon goed.
Ze zijn het gewend. Misschien zelf een beetje eenzaam door de corona en je bent makkelijk te benaderen. Kan ook he.
5 jaar geleden
Duidelijk zijn, zeggen dat je dat liever niet wil hebben en anders sleutel inleveren? 🤷🏻♀️














