19 Reacties

3 jaar geleden

Je werkgever is verplicht om mee te werken aan ouderschapsverlof. Maar ze zijn niet verplicht om je contract aan te passen. Ik zou dus ouderschapsverlof opnemen als je tijdelijk van 4 naar 3 dagen wil, dan weet je zeker dat je ook weer terug kan naar 4 dagen. Er zitten geen nadelen aan het opnemen van ouderschapsverlof. Verder kan het een voordeel zijn omdat je pensioenopbouw gelijk blijft aan het aantal contracturen (dus die 4 dagen). Dit staat als het goed is uitgelegd in je CAO, en anders kan je dit aan iemand van HR vragen.

3 jaar geleden

Bruto komt hetzelfde op het neer, netto kan het soms iets verschillen en wat andere dingen: - bij ouderschapsverlof blijf je soms (ff nagaan) 100% pensioenpremie afdragen, dan is je nettoloon dus iets lager dan bij parttime werken, maar wordt dus ook meer pensioen opgebouwd - bij een evt volgende zwangerschap krijg je als je nu die dag als ouderschapsverlof opneemt die maanden verlof weer voor 40 uur uitbetaald ipv 32 uur, omdat dat je offici毛le contract nog is. Dat is dus 4 maanden 100% salaris - bij ouderschapsverlof behoud je je 40-uurscontract en zou je dus altijd weer kunnen opschalen, maar je maakt natuurlijk je ouderschapsverlof op. Als er dan nadien een x iets is met je kind kan je dat dus mss niet meer opnemen en heb je een ander soort verlof nodig? Ps. Er komt een nieuwe regeling ouderschapsverlof vanaf 2 auf ofzo dat je 8-9 weken 50-70% betaald krijgt als je kindje op het moment van dat verlof nog geen 1 is. Als dat voor jou geldt scheelt het netto wel degelijk best was. Die 8-9 weken kun je namelijk gewoon spreiden over 1 dag per week, dan kun je dat heeeeeeel veel weken doen (mits nog geen 1, daarna onbetaald)

3 jaar geleden

Hetzelfde geldt natuurlijk voor 32-24 uur

3 jaar geleden

Reactie op NJ88

Je werkgever is verplicht om mee te werken aan ouderschapsverlof. Maar ze z ...
Wat nj88 zegt! Je kunt bij hr ook om calculaties van de twee opties vragen, dan weet je de precieze financi毛n. Ik ga pas in uren terug als ik zeker weet dat het nodig is of ik het echt wil. Eenmaal weg krijg je ze niet meer terug.

3 jaar geleden

Ik zou nooit je contracturen laten aanpassen. Stel dat je straks weer meer wil werken dan zijn ze niet verplicht om je dat te geven. Ook qua vakantie opbouw, ziekte uren etc ben je voordeliger uit vaak als je een contract hebt voor meer uren. Als je ooit weer met zwangerschapsverlof gaat krijg je volgens mij ook je contracturen. Ik ben van 40 naar 36 uur gegaan maar dit vang ik op via ouderschapsverlof

3 jaar geleden

Financieel zal het vrijwel niets uitmaken. Maar ik zou persoonlijk altijd 茅茅rst voor ouderschapsverlof kiezen. Waarom? 1. Je kunt altijd terug in uren wanneer je dat zou willen. Je kunt ook altijd meer uren opnemen wanneer je dat zou willen. Deze flexibiliteit heb je niet met contractwijzigingen, deze staan vast definitief. 2. Als je nogmaals zwanger wordt heb je tijdens je verlof recht op je volle urenaantal (en dat is toch mooi meegenomen) 3. Je kunt altijd later nog je contract wijzigen, als je ouderschapsverlof op is.

3 jaar geleden

Krijg je je ouderschapsverlof deels betaald? Dan is het wel even opletten. Als je eerst betaald ouderschapsverlof opneemt en direct daarna je contract laat aanpassen naar minder uren moet je het misschien terugbetalen. Volgens mij zit er een wachttijd van een paar maanden tussen. Zou je even moeten checken in je CAO of hij p&o.

3 jaar geleden

Reactie op NJ88

Je werkgever is verplicht om mee te werken aan ouderschapsverlof. Maar ze z ...
Heel erg bedankt voor je uitleg 馃槂

3 jaar geleden

Reactie op VadXx

Bruto komt hetzelfde op het neer, netto kan het soms iets verschillen en wa ...
Wauw, super bedankt voor je uitleg 馃槂

3 jaar geleden

Reactie op Michellegvr

Wat nj88 zegt! Je kunt bij hr ook om calculaties van de twee opties vragen, ...
Ja je hebt gelijk! Dank je wel 馃槂

3 jaar geleden

Ik zou nooit je contracturen laten aanpassen. Stel dat je straks weer meer ...
Dank je wel voor je uitleg 馃槂

3 jaar geleden

Reactie op Margg

Financieel zal het vrijwel niets uitmaken. Maar ik zou persoonlijk altijd 茅 ...
Heel erg bedankt voor je uitleg! 馃槂

3 jaar geleden

Reactie op Sneeuw

Krijg je je ouderschapsverlof deels betaald? Dan is het wel even opletten. ...
Nee, dit is geheel onbetaald. Dank je wel 馃槂

3 jaar geleden

Ik heb bij de eerste ouderschapsverlof ingezet, bijna een half jaar lang een dag minder werken. Dit beviel zo goed en ook in minder uren kon ik alles binnen mijn functie blijven doen dat ik naderhand die uren definitief van mn contract heb laten halen. Nu 5 jaar later nog steeds geen spijt van, zo fijn! Werk nu 24 uur ipv 30. Onze 2e is nu bijna 6 maanden en heb nu mn uren zo gelaten. Met nog minder uren kan ik deze functie niet behouden.

3 jaar geleden

Heb beide gedaan, heb mijn contract aangepast van 32 naar 24. Omdat ik zeker weet dat ik geen 32 uur meer wil werken. En heb daarnaast nog 4 uur ouderschapsverlof, waardoor ik dus 20 uur werk (2,5 dag). Kan me voorstellen dat als hij naar school gaat, ik misschien wel naar 24 uur wil. En anders laat ik weer mijn contract aanpassen.

3 jaar geleden

Ik zou ook wat verlof bewaren voor als je kindjes ouder zijn. Ik merk nu ze op de basisschool zitten dat ik het verlof nog harder nodig heb. De schoolvakanties zijn namelijk veel langer dan dat ik vakantiedagen heb馃槄. Om te voorkomen dat ze drie weken op de bso zitten s zomers zet ik daar mijn verlof in

3 jaar geleden

Reactie op NovemberBaby2020

Ik heb bij de eerste ouderschapsverlof ingezet, bijna een half jaar lang ee ...
Snap ik! Dank voor je uitleg 馃槂

3 jaar geleden

Reactie op Doperwt

Heb beide gedaan, heb mijn contract aangepast van 32 naar 24. Omdat ik zeke ...
Ohja precies. Dank je wel voor je uitleg 馃槂

3 jaar geleden

Reactie op nrzoveel

Ik zou ook wat verlof bewaren voor als je kindjes ouder zijn. Ik merk nu ze ...
Ooohh dat is ook een goeie! Iets om zeker over na te denken, dank! 馃槂