34 Reacties
3 jaar geleden
Reactie op wave
Lastig hoor, heb je hem al zelf gevraagd waarmee hij geholpen zou zijn? Mij ...
Dank, ja, hij zegt dat hij het zelf redelijk onder controle heeft. Toch zie ik dat hij er last van heeft, dus hoop hier op wat tips! 鉂わ笍
3 jaar geleden
Hoi! Mijn partner heeft ook sinds een jaar tinnitus. Hij heeft hier heel erg mee gezeten en is uiteindelijk doorverwezen naar een tinnitus gespecialiseerde psycholoog. Ik merk dat dit hem veel rust heeft geboden.
Ik snap je gevoel helemaal, dat je hem wil helpen. Ik heb mij soms zo machteloos gevoeld als ik hem dan weer in de knel zag zitten met zichzelf.
3 jaar geleden
Ik heb tinnitus. Gelukkig lichte vorm.
Waarom moet jouw man doppen gebruiken bij je kind? Vanwege het huilen?
Ik zou nooit kiezen voor doppen. Juist omdat je dan aandacht krijgt voor de piep (of ruis als je die hebt). Ongevingsgeluiden zijn naar mijn idee beter.
Wat die ook zou kunnen doen is zachtjes muziek op zetten wat voor hem "rust" geeft ten tijde van.
3 jaar geleden
Ik heb tinnitus. Gelukkig lichte vorm.
Waarom moet jouw man doppen gebruik ...
Ja het huilen zonder gehoorbescherming is voor mijn lief te heftig en verergert de piep.
Dank voor de muziek tip!
3 jaar geleden
Ik heb enige tijd als audicien gewerkt, en daarin ook wat geleerd over tinnitus (al ben ik heen audioloog met specialistische kennis).
De beste twee methoden om met tinnitus om te leren gaan die ik ken zijn 1. Therapie, waarbij je leert de tinnitus als het ware te negeren. Bij tinnitus is het namelijk zo dat, hoe meer focus je er op legt, des te erger wordt het.
2. Een ruismaskeerder. Dat zijn hoorapparaten die niet versterken, maar een lichte ruis afgeven, waardoor de tinnitus als het ware geneutraliseerd wordt. Geen zorgen, dit zijn hele kleine en moderne hoorapparaten, dus je vriend hoeft niet met "kasten" achter zijn oren te lopen ;)
Van beide opties heb ik mensen enorm zien opleven.
Zoals iemand anders al aanraadde kan het goed zijn om langs een audiologisch centrum te gaan. Zij kunnen samen met jouw vriend kijken wat voor hem een goede optie is. Hiervoor is wel een verwijsbrief van de huisarts nodig, maar dat is meestal een kleine moeite.
3 jaar geleden
Ik heb lang gewerkt als psycholoog in een behandelteam voor mensen met tinnitus. Ik wil hem de oordoppen echt met klem afraden, daarmee wordt je probleem alleen maar groter. Als je jezelf gaat beschermen voor normale geluiden wordt je gevoeliger voor normale geluiden. Ik denk dat hij echt geholpen kan zijn met een behandeling om beter om te gaan met zijn tinnitus.
3 jaar geleden
Ik heb zelf tinnitus en na 1 jaar ben ik er aan gewend geraakt. Oordoppen hielpen voor mij niet omdat ik dan steeds meer het geluid hoorde. De radio op de achtergrond of natuurlijke geluiden bv de regen of de wind hielpen mij in het begin meer. Uiteindelijk ben ik eraan gewend geraakt en is het nu voor me gevoel er bijna niet meer.
Hopelijk is dit ook snel voor jouw partner het geval. Sterkte !
3 jaar geleden
Reactie op BlissfulMara
Ja het huilen zonder gehoorbescherming is voor mijn lief te heftig en verer ...
Oh daar kan ik mij wat bij voorstellen. Maar koptelefoon met muziek op helpt wellicht. Succes.
Bij mijn is het na ruim 4 jaar wel verminderd... alleen als ik harde geluiden bevindt dan heb ik daarna direct last. Dus op roemoerige plekken heb ik altijd Oordoppen in
3 jaar geleden
Dank voor de tips iedereen, echt veel goede idee毛n. Ik ga deze topic aan hem laten lezen!
鉂わ笍
2 jaar geleden
Ik heb/had hele hevige tinnitus (6 verschillende geluiden tegelijk, en niet alleen in mijn oren, hoorde zelfs stroom in mijn hoofd). Inmiddels heb ik er 98% van de tijd geen last van, hoor ik niks, ook niet in stilte. Als het er wel is, dan weet ik ook wat ik moet doen om t weer weg te krijgen. Ik heb neuroplasticiteit in gezet hiervoor! Als je er meer over wil weten, stuur maar een berichtje! 馃槉
2 jaar geleden
Reactie op Mom2be-27
Ik heb/had hele hevige tinnitus (6 verschillende geluiden tegelijk, en niet ...
Hi! Ik zou hier graag meer over willen weten馃
2 jaar geleden
Reactie op Mom2be-27
Ik lees je bericht hier nu pas. Wil je me even een priv茅 bericht sturen? Da ...
Mag ik ook info? 馃槉
2 jaar geleden
"Leuk" dat deze weer actief is. Mijn dochter is inmiddels 2! Rond 10 weken ging ze steeds minder huilen. De oordoppen hoefde dus steeds minder gebruikt te worden en na 6 maanden heeft mijn vriend ze niet meer gebruikt en is de tinnitus veel minder. Zal misschien ook een relatie hebben met meer slaap en minder in newborn-stress!
2 jaar geleden
Reactie op Mom2be-27
Ik heb/had hele hevige tinnitus (6 verschillende geluiden tegelijk, en niet ...
Ik zou ook heel graag meer willen weten! 馃














