6 Reacties

4 jaar geleden

Ik kreeg de combinatiepil en extra oestrogenen vanwege hormonale migraine, wel geen PMDD, maar wel dezelfde oorzaak :). Borstvoeding kan beschermen, maar zeker weten doe je het niet.

4 jaar geleden

Reactie op Kleintje32

Ik kreeg de combinatiepil en extra oestrogenen vanwege hormonale migraine, ...
Ah dankjewel voor je berichtje - kon je (indien je dat wilde) wel borstvoeding geven met die pil/oestrogenen?

4 jaar geleden

Ah dankjewel voor je berichtje - kon je (indien je dat wilde) wel borstvoed ...
Dat kan wel, maar ik wilde het niet. Productie komt waarschijnlijk niet goed op gang en je zult veel moeten kolven. Slaap was voor mij heiligde 1e weken.

4 jaar geleden

Hi, ik dacht altijd dat ik zware pms had. Maar als ik pmdd opzoek, lijkt mij dit veel waarschijnlijker. Ik heb in het begin van de zwangerschap een zware depressie gehad. Waarschijnlijk ook hormonaal aangestuurd. Na de bevalling heb ik 6 dagen niet geslapen. Alleen 2 x overdag een uurtje tot 3 uur. Ik was helemaal kapot en compleet over mijn zeik. Ik ben naar het ziekenhuis gegaan om daar te slapen met zware medicatie, dit sloeg niet aan. Dit is tot 3 x toe verhoogd. Na 2 nachten naar huis met anti psychotica, anti depressiva en een ontspanningsmiddel. Dit sloeg aan. De anti psychotica en anti depressiva waren allemaal preventief en om me rustig en gelijkmatig te brengen en houden. Ik heb in mijn zwangerschap ook ad voorgeschreven gekregen maar niet genomen. Nu neem ik het wel en had gewild dat ik dit eerder had gedaan. Ik voel me veel gelijkmatiger. Ik krijg een lage dosis , maar het helpt. Ik was heel bang dat ik mij anders zou voelen of afgevlakt, dat is niet zo. Als ik mijn klachten voor mijn zwangerschap bekijk en vergelijk met pmdd, dan denk ik dat ad voor mij voor langere yokd goed zou zijn. Die enorm heftige schommelingen, zijn echt uitputtend. De ad haalt het scherpe en de pieken/ dalen er wat van af. Al heb ik vaak gedacht, als het een hormonale disbalans is waarom krijg/neem/ smeer ik dan geen hormonen. Daarnaast is mij aangeraden om een koper spiraal te nemen als anti conceptie. Daar zitten geen hormonen in.

4 jaar geleden

Reactie op Kleintje32

Dat kan wel, maar ik wilde het niet. Productie komt waarschijnlijk niet goe ...
Ja dat snap ik echt 100%, want slaapgebrek maakt het nog 100× erger!

4 jaar geleden

Reactie op Mijnnaamis

Hi, ik dacht altijd dat ik zware pms had. Maar als ik pmdd opzoek, lijkt mi ...
Jeetje wat heftig wat jou allemaal gebeurde na je bevalling. En de symptomen van PMDD herken je dus ook van voor je zwangerschap? Ik heb in een normale cyclus na mijn eisprong 10 dagen lang steeds verergerende mood swings en bijvoorbeeld extreem gespannen borsten, tot op de eerste dag van mijn ongesteldheid, waarop alles als sneeuw voor de zon verdwijnt. Tot nu toe is bij mij gebleken dat als ik weinig suiker en cafeïne eet en veel aan krachttraining en beweging doe, en de supplementen teunisbloemolie en agnus castus neem, de symptomen nog enigszins te behappen zijn. Ik heb ook een tijd lang de progesteron only pil Cerazette geslikt, maar die gaf weer andere nare bijwerkingen. Waar ik inderdaad nu mee bezig ben is dat na de bevalling de daling in progesteron wel heel erg groot is, en dat dus gecombineerd met slaapgebrek en al het andere, wel voor problemen kan zorgen. Ik vind antidepressiva ook zo'n enorme stap, maar dat is ook omdat ik me tijdens de zwangerschap juist wél heel goed voel, door de hoge hoeveelheid progesteron. We gaan het zien, denk ik!