20 Reacties

2 jaar geleden
Echt schema’s niet, maar zo gaat mijn man over het keuken gedeelte (vaatwasser en aanrecht schoonmaken), ik over de was.
Dan heb ik wel mijn eigen schema wanneer ik welke was doe, maar daar staat mijn man buiten.
Ik doe stofzuigen en dweilen, mijn man de tuin. Zulke dingen.
Ook doe ik wat meer de kinder dingen, kleding klaar leggen, flessen uitkoken indien nodig. En mijn man laat de hond uit, zorgt voor zijn voer.
Dus meer wat taak verdeling.

2 jaar geleden
Wij hebben inmiddels net als Doperwt een taakverdeling ipv schema. Ik zag het ook nooit, tot frustratie van mijn man. Eerder hadden we een lijstje waar hij dingen op zette die gedaan moesten worden, en ik deed dan een aantal van die dingen per dag. Werkte op zich ook prima, maar de taakverdeling voelt fijner.
Inmiddels gebruik ik de Tody app als reminder voor wat wanneer moet gebeuren in het huishouden, daar kan je volgens mij ook in samenwerken.

2 jaar geleden
Wij hebben een duidelijke taakverdeling. Ik doe bijv de boodschappen, hij stofzuigt. Ik bemoei me dan ook niet met het stofzuigen, tenzij ik echt gek wordt van de hondenharen, dan benoem ik dat ik ze weer zie vliegen en dat het wel weer eens tijd is.
Maar door taken duidelijk te verdelen, kan de ander het ook niet eerder doen. Want het is zn taak niet.

2 jaar geleden
Geen schema of roosters hier
Ik ben sneller met veel dingen, zie het eerder, net zoals jouw vriend, dan moet ik t óf niet doen óf vragen... allebei irritant 😅
Misschien zeggen/vragen

2 jaar geleden
Geen taakverdeling, perse. M’n man werkt 5 dagen en ik 3, dus ik zorg voor de boodschappen/de was enzo. Maar hij irriteert zich er aan dat ik veel laat slingeren, maar ik ruim dat pas op bepaalde tijden op. Dus als onze dochter slaapt of snel samen voor het slapen gaan. Misschien kun je dat zo afspreken?

2 jaar geleden
Wat echt een geweldig instagram account is om te volgen
Rotterdamse.poetsqueen
Ik krijgt altijd spontaan zin om te schoonmaken als ik haar filmpjes heb gezien. Ze verkoopt ook voor een klein prijsje werkschemas.

2 jaar geleden
Ik ga een schema maken met dagelijkse, wekelijkse, maandelijkse, etcetera klusjes. En dan gaan we die verdelen over onze vrije dagen. Mijn vriend heeft straks 1 dag vrij, ik 2. De grote klussen, als het terras schoonmaken, zullen we in de weekenden doen. En dan kijken hoe dat allemaal gaat!
Nu mag ik niet klagen. Mijn vriend doet net zoveel als ik. De ene keer heb ik sneller de stofzuiger gepakt, de andere keer hij. Maar ik kan me indenken dat het huishouden verslonst als we straks allebei werken nu de kleine er is. Dus gaan het iets strakker organiseren:)
Vrienden van mij hebben het verdeeld in boven en beneden. De rest heeft geen afspraken.

2 jaar geleden
Wij hebben geen schema, maar we hebben bepaalde taken die we oppakken. Zo doe ik de was en mijn man de afwas.
Ik de badkamer en wc beneden. Mijn man laat de hond uit en doet de kattenbakken.
Ik stofzuig over het algemeen en haal vaker ergens een doekje overheen.
Etc. :)

2 jaar geleden
Ik doe bijna het hele huis alleen. Maar hij kookt bijna elke avond. Ik doe de boodschappen en hij doet alle klussen in huis hij heeft ons hele huis verbouwd ( erker vaste trap naar zolder, 2 dakkapellen, stuk achter het huis aangezet, overal nieuwe kozijnen ingezet enz).

2 jaar geleden
Mijn vriend doet alles in de keuken: boodschappen, koken, keuken opruimen (dat laatste gebeurt veel minder dan ik zou willen maar ik laat het). Vaatwasser doen we wel allebei.
De rest doe ik: schoonmaken (wekelijks en onderhoud) de was, klussen in huis, dingen regelen en kopen voor kinderen).
In principe werkt deze verdeling. Alleen lastig dat mijn vriend de zichtbare/dankbare dingen doet zoals koken en daar veel lof voor krijgt van de buitenwereld en mijn taken onzichtbaar lijken.

2 jaar geleden
Mijn vriend werkt 4 dagen, ik ben momenteel thuis,.dit ivm een emigratie voor zijn werk.
Ik doe dus logisch gezien het meeste thuis, maar verwacht dat hij in t weekend ook wat bijdraagt. Als ik aan het schoonmaken ben en hij zit maar achter zn computer, vind ik dit uitermate irritanr :p
Hij doet wel de boodschappen en kookt en ik doe de rest.
Ik heb hier wel geregeld woorden over want ik vind dat hij best eens een was op kan hangen of achter zichzelf kan opruimen als het aankomt op haren opruimen na het scheren, sokken in wasmand, etc.
Hij ziet heel veel dingen niet en vindt veel ook niet nodig. Daar heb ik vaak irritaties over, want het commentaar wat ik krijg is: " is dat iets wat nu moet gebeuren?" Kijkt mij raar aan als ik eens de ramen lap of de keukenkastjes sop. Ehhh, ja dat gebeurt in het volwassen leven:p
Ik had eerst een rooster op de koelkast hangen waarop een paar dingen stonden voor hem (zoals: eigen badkamer schoonmaken en oven schoonmaken), maar eigenlijk had dat geen nut want hij keek er nooit op. Ik moest hem daar op wijzen, dus ben er mee gestopt.
Dus ik weet niet hoe jij bent met roosters, want als hij jou alsnog moet helpen herinneren om de taken te doen heeft het geen zin :p
Of wellicht jou ook wat vaste taken geven en dan 1 of 2 dagen in de week vastzetten om die te doen?

2 jaar geleden
Wij hebben een app, Tody - maar zijn vast nog andere goede opties - hier hebben we t schema ingezet, hoe vaak we willen dat iets gebeurd. Bijv. Handdoeken, beddengoed, stofzuigen etc. Zo kunnen we zien wat wanneer aan de beurt is en afstrepen als t is gedaan (dat is ook altijd fijn om te doen :-)). Vaatwasser, koken, boodschappen, wassen staan daar niet bij, omdat dat elke dag/doorlopend wel moet gebeuren. Wassen doe ik over t algemeen, partner kookt 5/6 dagen in de week, vaatwasser beetje hoe t uitkomt. Maar schema/lijst is sowieso fijne steun vinden wij: je hoeft niet te onthouden hoe lang geleden je iets gedaan hebt en je hebt inzicht wie wat doet (als je dat belangrijk vind, misschien doe je wel meer dat t lijkt. Zoals eerder genoemd doen we vaak ook veel onzichtbare klusje, zorgen dat er cadeautjes zijn, voorraad deo, shampoo, voor kinderen alles klaarleggen/schoonhouden/regelen/kopen. Mental load!!). Succes iedereen!

2 jaar geleden
Reactie op Miranda14
Wij hebben een app, Tody - maar zijn vast nog andere goede opties - hier he ...
Interessant die app! Moet je beiden betalen om de app te kunnen synchroniseren?

2 jaar geleden
Mijn vriend is ook zo'n snelle peer met allerlei klusjes. Daarom pak ik vooral de extra klusjes op, zoals de koelkast een keer grondig schoonmaken of de kastjes of oven uitboenen. En soms roep ik: stop, laat mij het nou eens doen en ga jij maar lekker rommelen in de tuin (stilzitten is niet zijn sterke punt 🤣) of lekker een boekje lezen met onze dochter oid. Hier zorgt het gelukkig niet voor spanningen, omdat hij het geen probleem vindt om te doen maar ik voel me zelf soms wel schuldig.

2 jaar geleden
Aan het begin van ons huwelijk was het vooral zo dat ik veel deed en zag en m’n man niet, maar hij wilde echt wel dingen doen. Toen hebben we, voelt heel flauw, een boekje aangeschaft en elke dag alle taken voor die dag opgeschreven met naam erbij. Op gegeven moment kwam er ritme in en hebben we het achterwege gelaten. Nu met de kleine hebben we het de eerste tijd weer opgepakt, maar dan via de app. Ik stuur ‘d ochtends even een lijstje met wat er echt gedaan moet en hij ziet zelf maar wanneer hij het doet. Het klinkt misschien kinderachtig om t op deze manier te doen, maar voor ons werkte deze manier van communiceren wel en dat voorkwam een hoop gedoe.

2 jaar geleden
Nu zwanger dus ik doe even niet zo veel haha.
Maar daarvoor probeerden we het gelijk te houden door vaak samen aan de slag te gaan. Dus vooral in het begin, 1 van ons gaf aan, 'zullen we even..', 'ik ga even..' en dan ging de 1 de was doen en de ander de afwasmachine bijvoorbeeld. Of opruimen. Of wat schoonmaken. Zo waren we eigenlijk altijd tegelijk bezig.
Dit heeft ook geholpen in het opzicht dat we nu beter zien wat de ander ziet. En vaak ook niet meer hoeven te zeggen dat we wat gaan doen.
Sommige dagen doen we dingen als de ander er niet is, dit benoemen we dan in de avond als de ander thuis komt. Bij de dag doorspreken, ik heb dit en dit gedaan. We merkten dat het vaak niet opviel en dat zorgde inderdaad voor frustraties. Klinkt heel kinderachtig, maar helpt goed.
Verder zijn we ook langzaam gegroeid in wat we meestal doen. Ik doe meestal de was en koken. Hij doet meestal stofzuigen en de afwasmachine. Opruimen doen we meestal samen, maar hij iets meer dan ik. Ik doe meestal de badkamer en wc. Hij doet klusjes in huis, zijn er altijd veel haha.
Dochter eerlijk verdeeld.
Ik weet niet of je hier iets aan hebt, iets in ziet. Maar dit heeft hij ons iig geholpen. Frustraties/irritaties zijn er met tijden natuurlijk nog steeds wel eens. Maar een stuk minder dan eerst.

2 jaar geleden
Ik heb een hekel aan stofzuigen, dus dat is altijd de klus van mijn man geweest en de vaatwasser doet hij ook vaak. Ik doe de was, iig wasmachine aanzetten, kleding ophangen en opvouwen en spullen terug in de kast leggen, en alles dat met vuilnisbakken te maken heeft. De WCs deed hij eerder vaak, als ik toch al met de kids bezig was (dan had hij boven gestofzuigt, en deed in 10-15 minuten ook even de wcs). Alleen soms wilde ik even schoonmaken op mijn manier, maar ik kon niet weg bij de kids. Dat dus aangegeven en nu doe ik het vaker. Hij doet ook eerder de koelkast of oven een keer, maar alle klussen in huis (scharnieren smeren, deurklinken vastzetten, dat soort kleine reparaties, en de kozijnen schilderen) doe ik. Hij constateert het wel, maar repareert het niet. Ook nu de wc verstopt zit is dat mijn ding, de tuin bijhouden is mijn ding (en hobby, al wordt het nu lastig met 30weken zwanger en bekkenpijn). Hij maakt het konijnenhok schoon, samen met de oudste (4 jaar). Er is dus een redelijke taakverdeling, en als iets niet gaat zoals we het willen, dan praten we erover.