47 Reacties
5 jaar geleden
Mijn man heeft hetzelfde gevoel als jij. Heel begrijpelijk vind ik dat!
Ik probeer het dan op een kleiner niveau te zien: dat wij onze kinderen in ons gezin de juiste normen en waarden kunnen bij brengen, inzicht in de wereld kunnen geven, enz. Wie weet kunnen onze kinderen de wereld later zo nog iets goeds brengen, al is het maar op kleine schaal.
Kan deze visie jou helpen om je schuldgevoel te verzachten?
5 jaar geleden
Ik had hetzelfde voordat ik zwanger werd uitgebreid met een vriendin over gehad. Zij zei me: waar leven is, is hoop. Hoe moeilijk ook te geloven in gekke tijden als deze vond ik het wel een mooie uitspraak. Ik sta er helemaal hetzelfde in wat betreft de corona crisis en zoveel meer gekke dingen die er gebeuren, maar heb toch geloof in de mensheid. En probeer hoop te behouden voor de nieuwe generatie!
5 jaar geleden
Herkenbaar. Soms denk ik ook, is het wel verstandig om kinderen op de wereld te zetten in deze maatschappij. Dit komt doordat er hier afgelopen tijd jongens in elkaar zijn geslagen om hun geaardheid, afgelopen weekend een jongen door zinloos geweld. Dan denk ik, zijn mijn kinderen nog wel veilig. Al die haat tegen elkaar en dan dat corona er nog bij. Maar aan de andere kant, wij kunnen onze kinderen goede dingen leren en laten zien wat respect is.
5 jaar geleden
Ergens snap ik je gevoel hoor! Ik denk dat ook weleens, maar dan denk ik: Wat nu als wij een generatie grootbrengen met meer normen en waarden dan tegenwoordig? Zodat er een betere wereld ontstaat wellicht. 😊
5 jaar geleden
Ik heb dit niet echt. Ik begrijp opzich wel wat je bedoelt, maar dan denk ik: er zijn vele slechtere tijden geweest waarin mensen ook gewoon kinderen kregen. Ik vind corona niet zo heel erg voor mijn kind. Hij is zoiezo pas 7 maanden en ik hoop en ga er vanuit dat het wel een keer voorbij is. En als dat niet zo is, dan weet mijn zoon niet beter.
5 jaar geleden
Ik heb dit niet echt. Ik begrijp opzich wel wat je bedoelt, maar dan denk i ...
Ooh ik moet er misschien bij zeggen dat ik dus niet geloof dat we voor de gek worden gehouden, dat scheelt misschien. Ik moet trouwens wel zeggen dat ik hier ook nooit over na wil denken, zeker qua agressie en zinloos geweld ed. Daar wil ik écht niet aan denken, daar wordt je gek van als je op deze manier gaat denken. Mijn zoon is 7 maanden, ik leef vooral in het nu. En over 10 of 20 jaar, dat zien we dan wel weer.
5 jaar geleden
Wij proberen zwanger te raken al voor Corona. Toen had ik ook wel eens twijfel; moeten we het wel doen gezien de toekomst van de aarde. Kunnen we over decennia nog wel gezond leven en is er wel een toekomst voor mijn kleinkinderen? We putten de aarde namelijk uit. Dan komt Corona erbij en staat de wereld op z’n kop. En toch kiezen we er voor om door te gaan een kindje proberen te krijgen. Ik geloof niet in complot theorie of bang makerij rondom Corona. vroeger had je alleen het journaal en nieuws op de radio. Tegenwoordig met je telefoon krijg je constant nieuws binnen en hoor en zie je veel meer. Ik heb bewust geen sociaal media, zodat ik me daar in ieder geval van kan afsluiten en dat geeft rust.
Je weet gewoon niet hoe het gaat lopen in de toekomst. Ik hoop dat je je zorgen toch enigszins naast je neer kan gaan leggen want het is niet goed voor je gezondheid. Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Wat als je spijt krijgt dat je het niet gedaan zou hebben?
VRIEND
5 jaar geleden
Het interessante is: we leven in de veiligste tijd ooit (hier in Nederland specifiek). Het is de media die sensatie moet verkopen wat het wereldbeeld vertekent. Niemand kijkt naar het nieuws als er wordt verteld dat er in Lutjebroek al 70 jaar geen oorlog is uitgebroken. Of dat er in Ouddorp al 50 jaar geen moord is gepleegd. Of dat er dit jaar "zoveel" nieuwe vrijwilligers zijn om mensen in nood te helpen 🤷.
En ja, Corona is vervelend, net als er in het verleden allerlei vervelende ziektes zijn geweest (zal de voorbeelden achterwege laten🙂). Daar komen we echt wel doorheen en dit is lang het ergste niet van al die ziektes, zeker voor kleine kinderen niet. Goede leestip: "De meeste mensen deugen". Leest makkelijk weg en gaat precies hier over.
VRIEND
5 jaar geleden
Ik zie het zo: liefde voor een kind kan de wereld alleen maar mooier maken en een liefdevol opgevoed kind helemaal. Als wij onze kinderen gezonde normen en waarden kunnen meegeven zie ik juist veel hoop voor de toekomst.
Toen ik werd geboren was het ook een spannende tijd (voornamelijk omdat mensen gigaveel haarlak gebruikten;), maar de Berlijnse muur moest nog vallen, de werkloosheid was gigantisch en er zullen ongetwijfeld een hoop ouders toen het ook somber hebben ingezien. Het verschil is alleen dat je toen één keer per dag het journaal van 25 minuten zag in plaats van nu 24/7 alle mogelijke ellende van alle hoeken van de wereld onder ogen krijgt. Vind je het gek dat je daar wat somber van wordt! Ik zou je aanbevelen tijdens je zwangerschap lekker een social media detox te doen. Het échte nieuws hoor je echt wel en laat de rest maar even van je afglijden. Met de wereld komt het echt wel goed ❤️
5 jaar geleden
Reactie op Koalabeertje
Ergens snap ik je gevoel hoor! Ik denk dat ook weleens, maar dan denk ik: W ...
Zo denk ik er ook over. Als nou iedereen zijn kinderen een klein beetje die richting op helpt wordt de wereld alleen maar mooier.
Ook ik vind het doodeng, ik was al zwanger voor de corona en heb een prachtige dochter op de wereld gezet. Het is een rare tijd om te bevallen, weinig kraam bezoek en geen uitstapjes. Daar weet de kleine later toch niks meer van. Maar tijden zijn tijden en er wordt hard gewerkt aan vaccinaties en medicijnen dus er komen vast weer betere tijden.
5 jaar geleden
Het virus vind ik persoonlijk nog het minst eng van wat er nu allemaal gebeurd in de wereld. Als je alleen al kijkt in ons eigen land. Waar gaat het heen. Mensen lijken wel gek te worden. Steekpartij hier, schietpartij daar. Jongeren met messen en andere wapens. Ouders die niet optreden. Politie die wordt aangevallen door ‘vredelievende demonstranten’. Noem maar op... Dat vind ik best eng allemaal.
Uiteraard gaan wij onze normen en waarden overbrengen en zeker proberen de wereld zelf een beetje beter te maken, maar het lijkt soms wel al een beetje verdoemd te zijn... Hoop dat het een fase is waar uiteindelijk toch het goede in zal overwinnen. We gaan het meemaken..
5 jaar geleden
Ik ga dit topic even ontvolgen, want ik kan hier niet zo goed tegen. Is voor mijn mentale welzijn niet zo goed. 😆
Ik haat zoiezo negatieve gedachtes over "als hij later groot is" het is dan allemaal weer zó anders. Het heeft totaal geen zin om daar al over na te denken. Ik blijf lekker in mijn eigen positieve bubbel 😁
5 jaar geleden
Ik vind dat als je zo achterdochtig gaat doen en geloven dat “ze” ons voor de gek houden, je zelf negativiteit de wereld in blaast, en zelf onderdeel bent van het probleem. Het probleem dat we elkaar niet vertrouwen en alles wat “ze” ons vertellen bangmakerij is, komt door achterdochtigheid. Sorry hoor dat ik zo even zeg wat ik denk, maar ben het zo beu dat men gelooft dat rutte en hugo hier baat bij hebben om ons “bang te maken” 😂 hou eens op met dat gedoe. Ga eens op pad in de wereld en kijk daar wat voor ellende er is, wat voor dictatuur en corruptie er daar heerst. En dan massaal op demonstraties hier roepen dat we in een dictatuur leven. Ja, daarom sta je met een microfoon te roepen dat politie hoeren van rutte zijn. Dus ik zou zeggen, als je graag met die negativiteit je kind de wereld in brengen moet je dat vooral doen, maar ik vind het jammer dat mijn kind straks samen moet spelen met een kind die helemaal achterdochtig is en anderen niet vertrouwd. Omdat ouders besluiten naar hun irrationele paranoide gedachtes te luisteren.
5 jaar geleden
Reactie op tyty90
Ik vind dat als je zo achterdochtig gaat doen en geloven dat “ze” ons voor ...
Hoewel ik het wat zachter zou hebben uitgedrukt, ben ik het hier wel mee eens. Het gaat om de zienswijze die je hebt. Ik geloof niet in complottheorieën, kijk eens hoe goed we het hebben in Nederland! Al die negatieve gedachten over wat ons wel niet wordt afgenomen, pensioenen, zwarte Piet, onze vrijheid (door Corona). Kom op mensen, zo erg is het allemaal niet. Het probleem is zo groot als je het zelf maakt.
Ik wil onze dochter opvoeden als iemand die zuinig is met de aarde, liefde heeft voor mens en dier. Een positieve instelling en op die manier de huidige wereld weer een stukje beter kan maken.
5 jaar geleden
Ik ben de afgelopen maanden juist ontzettend gaan waarderen dat ik in Nederland ‘mag’ wonen, wat een geluk heb ik/wij dat we aan deze kant van een grens geboren zijn!
Ik heb de afgelopen 15 jaar heel erg veel gereisd, dwars door Rusland, Mongolië, Japan, tot aan Indonesië, Australië, Zuid Afrika, maar ook Brazilië, Mexico en het Amerika van Trump en nog veel meer landen.
Wat hebben wij een prachtig land waarin wij mogen wonen, we hebben goede zorg (in tegenstelling tot Amerika), school voor iedereen (niet in Mongolië of Indonesië), we mogen vrijuit spreken (vergeet dat maar in Rusland), LBGTQI’s kunnen trouwen, kinderen krijgen (echt niet in Brazilië),
Je afkomst is niet of in veel mindere maten bepalend voor je kansen (dat is wel anders als je in een Township in Johannesburg geboren wordt). We mògen protesteren tegen politie (probeer dat maar in China).
Zelfs in tijden van Corona, juist in deze tijden, ben ik mij gaan realiseren hoe goed wij het hier hebben. Denk niet dat mensen in de horeca in alle landen overheids steun krijgen, of dat iedereen buiten de EU dezelfde zorg krijgt waar wij toegang op hebben. Wat als ik
daar zou wonen? Wat als ik niet automatisch met dit paspoort geboren zou zijn?
Ik mag in mijn handen klappen voor wat ik zomaar gekregen heb, puur omdat ik in Europa geboren ben.
Tuurlijk er zijn een hoop enge dingen zoals klimaat verandering, racisme, verdeeldheid, homohaat, en ga zo maar door, waar echt echt verandering in moet komen.
Echter zijn er veel ergere tijden geweest, denk aan je groot ouders die wellicht tijdens de tweede wereld oorlog geboren zijn, mensen die hun homoseksuele zoon of dochter niet konden groot brengen, of dat je niet naar een bepaalde Wc mocht, puur van wegen je huidkleur. Hier moeten we zeker voor opstaan, in een land waarvoor we daarvoor mogen opstaan.
Wees positief, wees trots, wees zelf de verandering ipv te blijven hangen in neerslachtigheid en negativiteit.
5 jaar geleden
Weet eigenlijk niet goed wat ik hierop moet zeggen...
je stelt de vraag , wil ik deze baby wel op deze wereld zetten ?
Daar had je maar eerder moeten aandenken! Aangezien je al een kindje hebt , zou ik je adviseren hulp te zoeken voor je gedachten .
De wereld/ het leven kan zo mooi zijn . Het is wat je er zelf van maakt ! Kinderen zijn de spiegels van hun ouders , geef hun de juiste normen en waarden mee en je komt al heel ver !
Geniet eens van de kleine dingen in het leven !
5 jaar geleden
Fijn dat er velen zijn die deze dame proberen te helpen met omdenken (hier vroeg zij ook om), toch jammer dat er ook veel gelijk de aanval inzetten en met (in mijn ogen) veel negativiteit deze mevrouw te 'ogen proberen te openen'.
Neem het laatste comment: dan had je daar eerder over na moeten denken. Maar houdt dit dan in dat iemand zijn zorgen niet mag uitten. Ook vrijheid van meningsuiting is iets waar we hier in NL voor staan. Dit betekend niet dat de ene fout is en de ander goed.
Ik ben het met delen eens wat jullie hier zeggen; er is zoveel moois in de wereld en hier in NL. En daar wil en probeer ik zeker aan vast te houden omdat het je anders compleet 'gek', 'moedeloos', 'gefrustreerd' of hoe je dan ook voelt kan maken. Tegelijk snap ik ook delen van wat deze mevrouw zegt;
Als ik weer een berichtje lees zoals over bas van wijk, of die vissers die in hun slaap zijn overvallen. De berichten over oorlog in andere landen of het feit dat mijn zwager nog steeds niet hand in hand met zn partner kan lopen. Plunderingen en vernielingen (die gekomen zijn door een nog verschrikkelijker voorval). Hoe de maatschappij is naar onze jeugd (studeren is voor de rijken, op jezelf wonen bijna niet mogelijk) maar ook hoe de jeugd is naar ons (ouderen die uitgescholden worden, tieners die anderen doodsteken voor een fles drank) dan maak ik mij daar inderdaad wel eens zorgen om. Hoe gaat dit er uitzien over 10/15 jaar als mijn kind (die is er nog niet hoor) ook die leeftijd heeft. Hopelijk is mijn opvoeding genoeg, maar er zullen ook genoeg ouders zijn die dit ook dachten en nu misschien wel twijfelen. Maar ook genoeg waarvan niet!
Ik kan me bijna niet voorstellen dat niet iedereen wel eens zo'n moment heeft waarop je denkt doe ik er goed aan om een kind op de wereld te zetten. Het is alleen zeker wel handiger om hier inderdaad van te voren over na te denken vóór je zwanger bent. En voor deze dame, angsten zijn er om uitgesproken te worden. Jullie kindje verdient het beste vanuit jullie opvoeding en liefde. Mocht je belemmering ervaren door je twijfel zou ik misschien toch hulp inschakelen.
5 jaar geleden
Een kind krijgen is zorgen krijgen. Maar het is aan jezelf hoe je daarmee om gaat en hoe je de wereld zelf wil zien. Zie je al het negatieve, dan krijg je issues met jezelf. Ik probeer als uitgangspunt te houden dat ik lieve zorgzame moeder wil zijn, dat ik dankbaar ben voor mijn omgeving, voor de zorg die het kdv biedt, voor de omstandigheden waarin wij mogen leven, voor de liefde. Ja er zullen struggles komen in het leven, en je kan Corona zien als iets heel negatiefs. Je kunt ook kijken naar de positieve dingen die het mee brengt. Het is net waar je focus ligt. Is het glas half vol of half leeg?
Dat Corona een middel is van de regering om angst te zaaien is echt de grootste lariekoek die ik de afgelopen tijd hoor. Ik begrijp dat dit soort situatie iets doen met de psyche van de mens, maar laten we een beetje normaal blijven nadenken. Iemand ander zei al heel mooi: je word onderdeel van het probleem. Laten we meer vertrouwen hebben in elkaar. ♥️
Wees positief, word je een fijner mens van, vooral voor jezelf! 😍♥️
5 jaar geleden
Reactie op altijddichtbij
Ik had hetzelfde voordat ik zwanger werd uitgebreid met een vriendin over g ...
Wat een mooi gezegde 😊 !
Wij ontdekte dat we zwanger waren in de eerste week van de lockdown, wat een schok! We hadden het inmiddels niet op de natuurlijke manier meer verwacht... maar dat geeft ons dus ook wat vertrouwen in de toekomst, blijkbaar heeft het zo moeten zijn en was dit het juiste moment.














