45 Reacties

3 jaar geleden

Agenda hebben we sinds kort de digitale klender. Kunnen we beide dingen inzetten. Super handig met beide onregelmatige diensten. Ik heb geen vaste dagen dat ik dingen doe. Vaak doe ik op 1 vrije dag alle was erdoor. Dit sorteer ik op onze slaapkamer een stapel voor mij, 1 voor mijn vriend en 1 voor onze dochter. En zo ruimt hij zijn eigen spullen op en ik de onze. Op een vrije dag met onze dochter thuis gaan we na het ochtendslaapje even wandelen naar de winkel of met de auto boodschappen doen. Ik doe wat huishouden op het moment dat ze in bed ligt maar nog niet slaapt. Zo heb ik echt even rust als ze wel slaapt

3 jaar geleden

Ik trap zelf even af want ik heb dit ding op het oog ter vervanging van mijn overvolle wasmand waar alles op 1 hoop wordt gegooid. Ik dacht; donker, licht, hete was & baby. Wat denken jullie, handig? Hij is wel groot maar ik heb de ruimte ervoor.

3 jaar geleden

Reactie op lilalotje

Ik trap zelf even af want ik heb dit ding op het oog ter vervanging van mij ...
Qua indeling en hoeveelheid wat je kwijt kan handig, maar waar staat je wasmachine? Want je moet het ook nog bij je machine krijgen

3 jaar geleden

Oh heerlijk topic dit! Ik houd echt van structuur 🤣 Huishoudelijke taken: - Vast op vrijdag bedden verschonen. - Vast op woensdag (om de week) het huis schoonmaken (stofzuigen, dweilen etc) Dagindeling: - ‘s Ochtends rustig opstarten, tijdens het ontbijt een plannetje maken voor de dag. Als ik werk doe ik dit vaak niet, als ik vrij ben wel. - Vaste bedtijd = 22.00 (alhoewel ik dat vaak niet meer red nu ik zwanger ben 🥲) - Vaak voor het slapen nog lezen of ontspannen dmv meditatie-oefeningen. Handige dingen: - Kastindeling ingedeeld op kledingstuk, dus broeken bij broeken en truien bij truien. - Wij hebben een wassorteerder. Verdelen het vaak in kleuren Agenda’s etc - Ik heb een hele simpele planner van de Hema waar ik dingen in inplan en een agenda waar al m’n afspraken in staan. Ook nog een werkagenda voor bijvoorbeeld overleggen oid.

3 jaar geleden

Reactie op lilalotje

Ik trap zelf even af want ik heb dit ding op het oog ter vervanging van mij ...
Handig! Inderdaad wel nadenken over waar je wasmachine staat.

3 jaar geleden

Handig! Inderdaad wel nadenken over waar je wasmachine staat.
Je kunt de zakken eruit halen en los meenemen naar de wasmachine. @lilalotje, ik heb dit sinds kort bij ons op de overloop staan (eentje met 3 vakken) en ik vind het erg handig! Normaal gooide ik alles in 1 wasmand en sorteerde ik dat bij de wasmachine. Waardoor daar dus altijd stapels was lagen. Nu sorteren we het dus al boven (mijn wasmachine staat beneden) en haal ik alleen naar beneden wat ik echt ga wassen. En mijn vriend sorteert nu zelfs zijn eigen was 😁🙈.

3 jaar geleden

Volg!

3 jaar geleden

Verder goed topic, ik ben ook op zoek naar manieren om wat meer orde in de chaos te scheppen. Ben ook bezig om best wel wat dingen weg te doen. Ben nu verder nog van plan om losse bakken te bestellen voor verschillende soorten speelgoed (autootjes, knutselspullen, lego, etc.).

3 jaar geleden

Reactie op lilalotje

Ik trap zelf even af want ik heb dit ding op het oog ter vervanging van mij ...
Deze hebben wij ook, echt super handig! Bij ons staat hij op zolder, zo goed als naast de wasmachine. Voorheen lagen er altijd hoopjes was op zolder, nu sorteer ik het netjes hier in, en is het dus veel minder rommelig.

3 jaar geleden

Ik ben gek op dingen organizen, ik word er zelf erg rustig van. Chaos in huis betekend chaos in mijn hoofd en geen rust. Ik heb eigenlijk overal in huis alles in doorzichtige bakken, op logische volgorde in de kast. Het kost altijd even tijd, maar ik ben er altijd erg blij mee. Met huishouden heb ik voor sommige dingen vaste dagen. Op donderdag altijd dweilen, bedden en wassen. Vrijdags altijd wcs en badkamer. Maar ik laat het ook vaak genoeg voor wat het is en doe het op een andere dag. Structuur is fijn, maar met een kleintje af en toe echt heel erg lastig, en dat is niet erg. Budgetteren ook groot fan, al jaren. Ik houd alles bij in excel, weet aan het begin van het jaar wat er aan bet eind op mn spaarrekening staat. Maak eerst gewoon een simpel overzicht met inkomsten en uitgaven (en bereken ook wat je bijvoorbeeld voor belastingen etc per jaar betaald en doe dat alvast bij je maandelijkse potje, ook kleding etc, te verwachten klusuitgaven etc) Misschien simpel beginnen en je vind vanzelf een manier. Qua planning heb ik een weekplanner in de keuken hangen, deze is voor ons als gezin, ook zodat we afspraken niet vergeten.

3 jaar geleden

Reactie op Minimo

Deze hebben wij ook, echt super handig! Bij ons staat hij op zolder, zo goe ...
Ah super! Precies dit is het plan, mijn wasmachine staat op zolder en daarnaast liggen altijd hoopjes vieze en schone was (tot ze bijna door elkaar gaan raken dan MOET ik echt gaan wassen en vouwen 🤣). Op de overloop zoals @Charmander zei zouden deze manden nog handiger zijn maar daar past het helaas niet. Goed om te horen dat dit voor jou werkt!

3 jaar geleden

Om te zorgen dat ik minder vaak (onverwacht en gehaast) naar een winkel moet, hou ik in mijn telefoon bij notities een lijstje mee met dingen die ik van bepaalde winkels moet hebben. Een lijstje voor Kruidvat, Hema en zo. Supermarkt-boodschappen zet ik meteen in de app (AH). Op vrijdag avond maak ik al lijstjes wat er gegeten gaat worden elke dag de komende week en dat koop ik dan op zaterdag. Op deze manier ga ik 1 keer per week naar bakker, groenteboer, supermarkt en Kruidvat. Ook voor dingen als Ikea heb ik een lijstje. Mocht er ooit iemand roepen ‘wij gaan naar Ikea, iemand nog iets nodig?’ Dan heb ik mijn antwoord klaar! Qua vaste indeling: vrijdags werk ik thuis en is ook was-dag. Zaterdag doe ik alle boodschappen. Poetsen daar komt iemand voor, echt ik heb mijn gezond verstand aan haar te danken 🙏🤩 Geldzaken: mijn man is hier slecht in en geeft makkelijk uit. Ik hou graag goed bij en spaar graag. Het compromis: zodra er salaris gestort wordt, wordt een deel over geschreven naar de spaarrekening. Verder kijk ik af en toe een paar maanden terug in de app van de bank, welke dag vd maand welke vaste lasten afgeschreven worden. Aan de hand daarvan maak ik een lijstje voor elke dag van de maand, hoeveel geld er op de rekening moet staan om de vaste lasten & boodschappen te betalen. Makkelijker kon ik het voor mijn man niet maken en dit werkt zo voor ons allebei! Daarnaast heb ik een maandelijkse afschrijving voor niet-maandelijkse contributies. Bijv ik sport met de hond, dit kost €50 per half jaar en 1x €20 lidmaatschap. Dus 120 per jaar, 10 per maand. Die €10 zet ik dus elke maand apart en als de rekening komt, kan ik die daarvan betalen. Dit doe ik zo met mijn man’s muziekvereniging (€80/3 maanden), lidmaatschap vd ANWB (€120/jaar) en voer (+ wat lekkers) voor de hond (€90/2 maanden). Het scheelt vooral in de maanden dat al die dingen opeens samen komen! Wij zitten bij Rabobank waar je je spaarrekening op kunt delen in spaardoelen, hier maak ik graag gebruik van om overzicht te houden. Een potje voor de niet-maandelijkse contributies, een potje voor praktische zaken voor de kleine (mn kinderopvang), toekomst vd kleine, vakantie, calamiteiten, etc.

3 jaar geleden

Reactie op Ellen199

Ik ben gek op dingen organizen, ik word er zelf erg rustig van. Chaos in hu ...
Helemaal eens, als ik al druk in mijn hoofd ben en ook nog chaos om mij heen zie word ik helemaal gek. Maar dan heb ik de energie/zin al niet meer om er wat aan te doen. Dus met wat meer vaste structuur zou ik dat moment hopelijk voor kunnen zijn. Dank voor de tips en inspiratie! Die weekplanner en vaste taken op vaste dagen ga ik zeker overwegen.

3 jaar geleden

Sinds kort begonnen met het herindelen van de keuken en het sparen van het mepal bakjes systeem, hebben nu ook nog voorraadpotten maar die vind ik minder handig. Dus hoop straks een mega georganiseerde kast te hebben haha het begin is er 😋

3 jaar geleden

- Ga op Pinterest en zoek op organising oid (heel veel inspiratie!) - Kijk bij Ikea op de site, ook veel opbergers en bakjes te koop. - Pak per week een ruimte aan om spullen in bakjes te doen (voorraadkast, lades vd keuken, kledingkast, washok etc). Ik koop het bij Ikea. - Maak één plek in huis waar je spullen die je niet meer nodig hebt neerzet, zodat je die zsm naar kringloop oid kan brengen. Hier een opgeruimd type: bakjes en kratten overal in huis;)

3 jaar geleden

Kleding die ze nog niet aan kan en rechts bewaarde tekeningen en kraamhulp boekje etc

3 jaar geleden

Hier wil ik nog andere smallere bakjes voor per item:)

3 jaar geleden

Ohjaa en dit insta account 🥰

3 jaar geleden

Boodschappen online bestellen! Als iets op is, meteen aan je bestelling toevoegen. Elke dinsdag komt bij ons de schoonmaker. Verder zet ik elke dag in de avond een timer van 30 minuten om schoon te maken / op te ruimen. Elke ochtend starten met bedden opmaken en de vaatwasser uitruimen 🥰 Alle troep achter je kont opruimen als je het maakt. Zaterdag bedden wasdag. Verder elke dag 1 wasje minimaal. Kledingkasten van de kids op maat sorteren. Past de maat niet meer? Dan in plastic doorzichtige bakken op zolder, inclusief maat label. Budgetteren doe ik niet aan, maar is natuurlijk heel persoonlijk.

3 jaar geleden

Reactie op Laura_Isabelle

Ohjaa en dit insta account 🥰
Die is top, thanks voor de tip! Zie weer genoeg inspiratie ;).