7 Reacties

2 jaar geleden

In principe is de druk in je vaten in je hele lichaam gelijk, dus dat maakt niet uit. De bloeddruk schommelt wel gedurende de dag, wat de verschillende metingen kan verklaren. Vroeger werd er altijd links gemeten omdat dat de kant is waar je hart zit, maar dat is inmiddels achterhaald.

2 jaar geleden

In principe is het gebruikelijk om aan de linkerarm te meten. Maar het belangrijkst is vooral om steeds dezelfde arm te meten en dus niet van arm te wisselen.

2 jaar geleden

Reactie op MeerieVeerie

In principe is de druk in je vaten in je hele lichaam gelijk, dus dat maakt ...
Toevoeging: als je de band bij jezelf moet aanbrengen, meet dan de bloeddruk aan je niet dominante arm.

2 jaar geleden

Ik heb dit toevallig laatst toevallig aan mijn vk gevraagd. Haar antwoord: Het maakt niets uit. Ze hebben x periode lang alle metingen dubbel gedaan links&rechts en kwam geen duidelijk verschil uit. Heb je het nogmaals geprobeerd en lagen ze toen wat dichter bij elkaar?

2 jaar geleden

Bij mij was het altijd mijn rechterarm. Bij zowel de vk, bij de gynaecoloog, internist en de huisarts!

2 jaar geleden

Het maakt niet uit. Let wel goed op dat je ‘m juist om doet. Het maakt soms wel uit als er sprake is van een hartafwijking, maar dat lees ik niet uit je verhaal. Ook niet praten tijdens de meting en zitten of liggen.

2 jaar geleden

Reactie op Do95

Ik heb dit toevallig laatst toevallig aan mijn vk gevraagd. Haar antwoord: ...
Hay! Jaa rond 135 links en recht rond 129. Onderdruk is zelfde.. ik noteer gen beide metingen