13 Reacties

2 jaar geleden
Ik heb tinnitus gekregen in mijn 1e zwangerschap. Tinnitus is geen fantoomgeluid en er is zeker wel iets aan te doen. Tinnitus is het geluid dat je hoort wat in je brein + hoofd aanwezig is (bloed dat stroomt, communicatie van je brein/zenuwstelsel e.d.) net zoals dat je in je buik ook geluiden hebt, heb je dit ook in je hoofd. Het heeft alles te maken met filters die aan en uit gezet kunnen worden in ons brein en niet meer goed werken door stress of een stressvol event. Ik raad je aan om eens te lezen op tinnitus.org (alleen het stukje over tinnitus onder "about tinnitus" en niet over geluidsverijking etc). Je kunt via google de website ook in het NL vinden. En om via YouTube Julian Cowan Hill op te zoeken.
Ik had extreme tinnitus waarbij ik buiten de vogels niet eens meer kon horen, 6 verschillende geluiden. Ik heb me er heel erg in verdiept, in hoe ons lijf geluiden verwerkt, hoe de filters werken, hoe ons brein en zenuwstelsel werken wat (onbewust) de fight/flight stand met ons doet.. en heb op eigen houtje brain retraining gedaan en gebruik gemaakt van neuroplasticiteit (de mogelijkheid van ons brein om zich te veranderen/aan te passen). Inmiddels heb ik er praktisch geen last meer van, is het meestal stil, behalve als ik (onbewust) stress heb.

2 jaar geleden
Reactie op Mom2be-27
Ik heb tinnitus gekregen in mijn 1e zwangerschap. Tinnitus is geen fantoomg ...
Hoe gaat het nu met je ? Ik had van mezelf al een suisje in 2019 maar die was zo goed als verdwenen en soms alleen hoorbaar als ik wat meer stress had. Nu heb ik sinds kort ook veel stressvolle gebeurtenissen gehad en is het suisje de hele dag aanwezig. Ik was eerst super bang voor schade maar iedereen om me heen en me dokter blijven zeggen dat hun geen angst daar voor hebben omdat ik vogeltjes nog hoor en dat soort geluiden. Ik was dus heel nieuwsgierig hoe het nu met je gaat om ook wat hoop te vinden er uit. Ik heb ook nog eens een b12 tekort dus dat zou ook niet meehelpen en eczeem al langere tijd in beide oren. Dacht kan het altijd vragen

2 jaar geleden
Reactie op Mom2be-27
Volgens mij hebben we elkaar gesproken via privé op zwangerschapspagina, ka ...
Ik denk het inderdaad dan wel ! Het is momenteel ondraaglijk geworden :(

vorig jaar
Hoi, ik weet niet of iemand dit nog leest maar ik heb sinds een maand of 4 enorm last van oorsuizen/piep. Ik werk op een dagbehandeling groep waar de kinderen ook regelmatig hard gillen en heb er dan nog meer last van, het lijkt ook te zijn ontstaan na hard gegil. Iemand hier toevallig ervaring mee? Ik slaap er heel slecht door 😔

vorig jaar
Reactie op Misw
Mijn broertje heeft tinnitus en gaat naar een osteopaat.. Hij heeft er wel ...
Oh, zeker de moeite waard om te proberen, dankjewel!

10 maanden geleden
Reactie op Mom2be-27
Ik heb tinnitus gekregen in mijn 1e zwangerschap. Tinnitus is geen fantoomg ...
Dag Mom2be-27
Ik zou graag met jou in contact komen. Ik heb je een vriendschapsverzoek gestuurd….