91 Reacties
9 maanden geleden
Voor het gebaar zouden wij wel willen trouwen, maar we vinden de partner alimentatieverplichting een discussiepunt.. wij zijn beiden heel anders met geld/carrière en vinden die regeling in onze situatie gewoon niet passend. Kinder alimentatie vinden we niet meer dan terecht. En elkaar in pensioen aanvullen ook als er minder gewerkt wordt om voor de kinderen te zorgen. Maar alimentatie voor de partner omdat die er wellicht in levensstandaard op achteruit kan gaan vinden wij ongepast (in onze situatie).
9 maanden geleden
Wij zijn getrouwd 'om de liefde te vieren'. Dus een mooie feestdag met onze dierbaren 💖 was nooit een meisjesdroom maar heel blij dat we het zo hebben gevierd, wel romantisch ofzo.
Verder moet je het net als met samenleving en geregistreerd partnerschap gewoon goed regelen bij de notaris want je gaat gewoon een contract met elkaar aan.
9 maanden geleden
Ik wilde altijd al trouwen, mijn man niet (ivm zelf uit gebroken gezin en trauma's). We zijn uiteindelijk na 12,5 jaar samen toch getrouwd (dit jaar 11 jaar getrouwd)
We voelden ons meer "compleet" als gezin, 1 achternaam en ik was dan niet meer "zijn vriendin of moeder van zijn kind" maar "zijn vrouw"..op 1 of ander manier voel ik me meer trots dat ik ook kan zeggen "dit is mijn man".. Maar dat komt denk ik,omdat ik dus altijd al wilde trouwen en niet alleen samenwonen. (ook vanuit ons geloof)
Maar ik vind dat het ieder z'n eigen keuzes moeten zijn en daarin elkaar moeten respecteren.
Ik ben juist nieuwsgierig waarom een stel voor geregistreerd partnerschap kiezen ipv trouwen (daar zit ook niet veel verschil in)
9 maanden geleden
Reactie op Picasso24
Voor het gebaar zouden wij wel willen trouwen, maar we vinden de partner al ...
Je bedoeld dat jullie niet trouwen, omdat er bij een evt scheiding mogelijk recht is op partneralimentatie aan de minst verdiende partner?
9 maanden geleden
Reactie op Rustgevendemist
Wij zijn getrouwd 'om de liefde te vieren'. Dus een mooie feestdag met onze ...
Jij omschrijft het heel mooi! En hier uit precies dezelfde overweging getrouwd. En heel cliché, we zeggen na bijna 8 jaar getrouwd te zijn; het is nog steeds een van de mooiste dagen uit ons leven ❤️
Daarnaast vond ik het een heel fijn idee dat als we kinderen kregen dat we allemaal dezelfde achternaam hebben.
9 maanden geleden
Wij zijn getrouwd. Maar hebben een heel andere bruiloft gehad dan “standaard”, ook omdat we in corona tijd zijn gaan trouwen. We mochten max 30 mensen uitnodigen, dus echt de belangrijkste mensen waren aanwezig. Met hun hebben we de ceremonie gedaan en daarna heel uitgebreid gegeten. Wij vonden het zo een perfecte dag en zouden niks anders willen (een groot feest past niet bij ons).
Mijn ouders zijn getrouwd en ik zag als klein meisje dat echt als grote voorbeeld. Het voelt voor mij meer als een gezin en eenheid. Dit gevoel zou ik met geregistreerd partnerschap echt niet hebben 😅 (maar dat gevoel is meer persoonlijk natuurlijk). Ik wil mijn kinderen ook dat gevoel meegeven, wat ik als klein meisje had.
9 maanden geleden
Wij hebben een geregistreerd partnerschap (zijn 8 jaar samen en 6 jaar geregistreerd partners) ivm eerste koophuis en nu met de kind(eren) vind ik het ook fijn en prettig!
Zelf willen wij nog wel graag trouwen, maar gaan dit pas doen op het moment dat ons gezin compleet is en ook de kinderen oud genoeg zijn om hun handtekeningetje te zetten, de ringen kunnen geven en bruidskinderen kunnen zijn. Dus dat duurt nog wel een paar jaar 🤣 maar voor ons wel een hele bewuste keuze!
Al maakt het juridisch gezien geen enkel verschil.
9 maanden geleden
Reactie op M_1986
Wij hebben een samenlevingscontract met 2 testamenten.
Geregistreerd partne ...
Maar dan is dit toch net zo duur? Bij ons zaten de kosten sowieso in de testamenten bij trouwen. Maar bij geregistreerdpartnerschap of samenlevingscontract was dit niet anders geweest.
Ik wilde perse geen samenlevingscontract omdat ik denk/dacht dat er dan wel echt minder dingen goed geregeld zijn. Maar wat dat precies was weet ik niet meer, wij hebben ons toen laten voorlichten. Partnerschap of trouwen maakte niet uit, voor onze wensen waren er hoe dan ook nog testamenten nodig en dat kostte dan evenveel. ☺️
9 maanden geleden
Reactie op Rensje93
Maar dan is dit toch net zo duur? Bij ons zaten de kosten sowieso in de tes ...
Nee, samenlevingscontract met 2 testamenten was 2000 euro goedkoper.
Met een samenlevingscontract heb je juist de dingen beter geregeld aangezien je in een samenlevingscontract alles kan opnemen wat je belangrijk vindt.
Wij hebben ons toen ook laten voorlichten en om alles goed geregeld te hebben was de beste en goedkoopste optie een samenlevingscontract met 2 testamenten.
9 maanden geleden
Samen wonen en getrouwd kennen wel degelijk noemenswaardige juridische verschillen en verschillende rechten en plichten dus op dat vlak volg ik je niet.
Wij zijn getrouwd omdat we dat graag wilde zijn. Daarnaast is het handig dat meteen alles automatisch geregeld is.














