100 Reacties
4 jaar geleden
Wij hebben een gehandicapt zoontje. Wij ontvangen PGB voor hem, ik "werk" dus 23 uur pw als zijn zorgverlener. Daarbij nog een paar uur in de week in de thuiszorg.
4 jaar geleden
Hoi!
Ik werk met 6 ouderen op een psychogeriatrische afdeling. Wij hebben hier dagdiensten van 7-15 uur en avonddiensten van 15-23 uur. Ik werk 24 uur per week en hen flexibele opvang geregeld voor mijn zoontje.
Ik heb een leerwerk traject gevolgd via de organisatie waar ik nu werk. Zo kon ik leren maar ook geld verdienen. Tijdens deze jaren ben ik zwanger geraakt. Ik ben er toen een tijd uit geweest en wat later gediplomeerd. Ik heb de combi opleiding verzorgende IG en maatschappelijke zorg niveau 3 gedaan ☺️
4 jaar geleden
Ik werk 38uren per week (voltijds) als ergotherapeut in arbeidsbemiddeling. Mijn oudste dochter is 21 maanden en gaat 5 dagen per week naar de kinderopvang. Ze vindt het er geweldig en heeft er ook meer uitdaging dan alleen thuis te zitten met mama of papa. Ik ben ondertussen ook 14 weken zwanger van de tweede.
4 jaar geleden
Ik werk momenteel in de flexpool in de zorg, kan ik mijn eigen dagen inplannen en diensten.
Dit doe ik voor 16 uur in de week.
Dochter van bijna 3 en zoontje van bijna 1. Gaan 2 dagen naar de opvang en 1 dag is papa thuis.
Het werken in de zorg met nieuwe baan van man en dan 2 kleine kids was voor ons een enorme uitdaging en niet goed te plannen met diensten.
Kwam ook omdat ik in de thuiszorg zat en niet aan mijn uren kwam dus moest geregeld extra werken of mijn diensten werden omgegooid.
Vandaar de keuze om de flexpool intramuraal in te gaan, werk 8 uur diensten dus met 2 dagen heb ik mijn uren gemaakt.
En als ik zin heb doe ik een dag extra, kan ik de maand erop nog wat minder werken.
4 jaar geleden
Ik werk als klantmanager bij een gemeente. 36 uur maar ik heb 4 uur ouderschapsverlof dus 32 uur. Mijn werktijden bepaal ik zelf als ik maar ergens tussen 7 uur en half 10 sochtends begin 😂. Mijn vriend werkt ook 32 uur want heeft ook 4 uur ouderschapsverlof. We hebben allebei een dagje met onze dochter van 4 maanden en ze gaat 3 dagen naar de opvang. Ik denk wel dat ik echt geluk heb met mijn werkgever want ik kan zelf mijn werk, werkdagen en werktijden bepalen.
4 jaar geleden
Ik ben MBB'er (medische beeldvormer en bestralingsdeskundige) en werk op de afdelingen Radiologie en Nucleaire Geneeskunde.
Werk 3 dagen in de week.
Dagdiensten zijn van 8 tot half 5.
Maar werk ook onregelmatig dus avonddiensten, nachtdiensten en in het weekend. Die diensten kan ik zelf aanvragen en aangeven als ik dagen heb dat ik geen dienst kan doen.
We hebben 1 dag een gastouder, 1 dag opa& oma en 1 dag is mijn man thuis.
Heb jaren geleden een duale opleiding hiervoor gedaan dus werken/leren en dus meteen verdienen.
4 jaar geleden
Onderwijsassistent 32u pw. Ideaal, alle vakanties etc vrij met de kids. Echt een aanrader 😊
4 jaar geleden
Ik werk sinds deze week twee dagen. (Digitaal) Tekenen, designen, schrijven,… Mijn absolute max is 4/5de, maar dat is nu nog teveel voor mij. Twee dagen werken is alleszins goed te combineren met een gezin.
4 jaar geleden
Ik ben filiaalmanager bij Kruidvat. Ik werk 32 uur per week. Dagen van 8 tot 18 uur. De even weken gaat onze dochter ma en do naar de opvang dat zijn mijn vaste werkdagen. Oneven weken ma do en vr. In de even weken werk ik het weekend er nog bij zaterdag 8 tot 18 en zondag 13 tot 18. Dan is mijn partner thuis. In de oneven weken werkt hij in het weekend (zorg). We kunnen het allemaal zo doen dat we vaak allebei werken op de opvang dagen. Hij werkt op dagen dat ik vrij ben, en hij is thuis als ik extra werkt. Mijn nichtje zit bij dezelfde gastouder maar andere dagen. Mocht er dus ziekte zijn kan ze daarheen, en nichtje bij ons als zij opvang nodig hebben. Donderdags gaan ze samen en dan zijn opa en oma back up
4 jaar geleden
HBO communicatie gestudeerd: afgestudeerd en wel, maar vond het werk niks. Omscholing naar logopedist gedaan (voltijdsopleiding maar ze hielden rekening met mensen die omschoolde, dus 1x per week naar school). Nu werk ik 2 jaar als logopedist op een eerstelijns praktijk. Werk met kinderen in de leeftijd van 2-12 jaar. Maar ik was persoonlijk verbaasd hoeveel kanten je op kan: praktijk, ouderenzorg, ziekenhuis, onderwijs en nog veel meer. Er is een tekort aan logopedisten. Heeft ook veel met het loon en arbeidsvoorwaarden te maken.
Ik werk zelf 3 dagen en mijn zoontje gaat 1 dag naar oma, 1 dag opvang en 1 dag is papa er 😊
4 jaar geleden
Ik ben operatieassistent en werk 36 uur (4 dagen p/w).
Wij hebben veel verschillende diensten;
- dag dienst (7.30 tot 16.30)
- dagdienst met uitloop (7.30 tot einde van uitlopende ok)
- 10 uurs dienst (10.00 tot 19.00)
- avonddienst met aanvullend piket dienst (15.00 tot 7.30 de volgende ochtend
- Weekend dagdienst (8.00 tot 20.00)
- weekend nachtdienst (20.00 tot 8.00)
Bij de weekend diensten hebben wij 20 of 30 minuten dienst, dit houdt in dat dit de tijd is die wij hebben als wij gebeld hebben om klaar te staan op ok. Meestal bij 20 minuten moeten wij in huis zijn, bij 30 minuten kunnen de meeste collega’s inclusief ik thuis zitten.
Het is een duale opleiding die door het ziekenhuis wordt betaald.
Mijn man is wegenwacht en heeft zelf ook verschillende diensten. De ANWB is gelukkig heel flexibel en zijn manager probeert zijn rooster om mijn rooster heen te plannen😇 wij hebben beide een vast vrije dag.
Voor de rest gaat onze dochter 2 dagen naar opa en oma (een dag zijn ouders en een dag de mijne) en een dag naar de opvang.
Omdat we beide regelmatig in het weekend moeten werken en hij verplicht is om het weekend te werken, heb ik in overleg met mijn werk kunnen regelen dat ik hetzelfde weekend werk als hem (ik werk maximaal 1 dag in het weekend).
Die dag is de kleine bij opa en oma. Als ik 30 minuten weekend dagdienst heb zit ik bij mijn moeder thuis. Ze woont dichtbij genoeg om op tijd mijn werk te zijn en ik kan mijn dochter veilig achter laten.
Om het weekend hebben wij dus samen vrij en kunnen wij heerlijk genieten van zijn 3e.
4 jaar geleden
Ik heb 9 jaar als verpleegkundige in het ziekenhuis op de afdeling cardiologie gewerkt, en nu sinds begin dit jaar als hbo-verpleegkundige in een centrum voor Korsakov cliënten. Heel wat anders, maar weer een hele leuke uitdaging 😊
Heb zowel mijn Mbo als Hbo via het ziekenhuis gedaan (BBL en Duaal).
4 jaar geleden
Ik werk in een casino. Ik ben daar begonnen toen m’n jongste dochter 1 was. Ik ben nu 16 weken zwanger van de derde.
We hebben nooit oppas nodig gehad. Ik werk 3 dagen, 21,6 uur, en mijn man werkt 4 dagen, 32 uur. Ik werk diensten van 11:30-19:30, 14:00-22:00 of 19:00-03:30 uur. Soms als ik doordeweeks een dagdienst hebt haalt een van de oma’s onze kinderen uit school, maar als ik nachtdienst heb dan hebben we geen opvang nodig. Ik slaap dan van 04:30-11:00 uur ongeveer en dan heb ik nog tot 14:00 uur om ze uit school te halen. Voordat m’n man thuis werkte sliep ik dan om 04:30 en ging er om 07:30 uit om ze naar school te brengen en er daarna weer in. Dat is wel pittig, maar wel te doen. Ook werk ik bijna elk weekend een dag of nachtdienst. Wij zijn niet de types die de weekenden altijd vol hebben of veel sociale verplichtingen, dus dat is helemaal prima.
De baby hebben we alvast ingeschreven voor 1 dag kdv. Hebben we helemaal geen ervaring mee, maar nu m’n zusje ook een dochter heeft past mijn moeder daar ook regelmatig op. Onze oudste twee zijn na m’n verlof 6 en 8 en kunnen dan ook gewoon na school thuis zijn terwijl m’n man werkt.
Ik wil na de bevalling ouderschapsverlof opnemen. Eerst 1 dag per week en dan na die regeling om de week een dag. Dan is het helemaal prima te doen!
4 jaar geleden
Ik heb gekozen voor volledige kinderopvang. Omdat ik alleeen ben en wel gewoon voltijd wil blijven werken (37.5 uur in de timmerindustrie als tekenaar) ik begin om 7 uur en ben rond half 4 weer klaar. Dus hele fijne dagen. Het is nog even kijken hoe het gaat als ik straks een kleine heb. Maar des noods vraag ik m'n vader of die wil brengen. Aangezien je nergens je kind om half 7 al kan "dumpen" haha
4 jaar geleden
Reactie op Nubster
Dit is dus wat ik wil (uiteindelijk juf worden) Mag ik vragen welke opleidi ...
Ik heb de opleiding onderwijsassistent MBO niveau 4 gedaan. Ik weet weet meer precies hoeveel uur stage etc. Maar ik denk als je het even op Google zoekt dat je er veel info over krijgt 😊
4 jaar geleden
Ik ben strategisch communicatieadviseur bij een onderwijsinstelling. Hiervoor werkte ik in soortgelijke functies in het bedrijfsleven. Mijn werktijden zijn superflexibel, ik kan mijn dag grotendeels zelf indelen en ik heb ruim 10 weken verlof per jaar. Ik werk nu 40 uur en ben aan het twijfelen tussen 36 uur (4x9) of 32 uur (4x8) als de baby geboren is. Mijn partner is project controller bij een chemieconcern en blijft waarschijnlijk 40 uur werken. De baby gaat de eerste 2 jaar dan 4 dagen per week naar de opa's en oma's (2 keer 2 dagen naar elk), daarna 1 of 2 dagen naar het kdv om te socializen met andere kindjes.
Wat betreft jouw wens: volgens mij is het al genoemd in de reacties, maar in de zorg kun je vaak een opleiding doen terwijl je al begint met werken. Een goede vriend van mij is radiodiagnostisch laborant, wat inhoudt dat hij MRI's en röntgenfoto's e.d. maakt. Hij heeft toen een duale opleiding gedaan, waardoor hij meteen al salaris kreeg en mee moest werken. Ik weet niet precies wat je in gedachten hebt, maar volgens mij zijn er juist in de zorg veel van zulke trajecten mogelijk. Je moet dan wel een flexibel kdv vinden omdat je toch vaak in ploegen werkt, maar dat ligt ook aan de beschikbaarheid van je partner natuurlijk.
Zou je het onderwijs misschien ook leuk vinden? Daar zoeken ze ook veel mensen en heb je wat betere werktijden en verlofregelingen. Vaak kun je hier ook tijdens je werk je onderwijsbevoegdheid halen, waardoor je ook meteen al aan de slag kunt.
Succes met je zoektocht!














