16 Reacties
VRIEND
4 jaar geleden
Ik weet niet wat de regels daar zijn en wat er in je contract staat maar als het niet zwart op wit staat zou ik zeggen : deze dagen ben ik er, de rest kan ik overleg.
Word er überhaupt niks overlegd zoals jij aangeeft zou ik heel duidelijk zeggen dat die dagen niet jouw probleem zijn en dat je er dan niet bent. Bevalt het ze niet zoeken ze maar iemand anders.
Het valt mij echt op dat werknemers veel te veel slikken want je zou je baan maar eens verliezen. Lekker belangrijk, het werk ligt voor het oprapen, zeker in deze sector.
Tijd met je gezin krijg je inderdaad maar 1 keer en werk is maar werk.
4 jaar geleden
Reactie op Jules5/7
Ik weet niet wat de regels daar zijn en wat er in je contract staat maar al ...
Ja idd. Ik heb laatst een heel gesprek gehad, want was ineens de hele carnavalsvakantie ingepland want k had geen vrij gevraagd.. dus ik zei: nee natuurlijk vraag ik geen vrij, want ik wil mijn eigen dagen gewoon werken.. zeggen ze: dan had je de dagen die je altijd vrij bent vrij moeten vragen.
Dus ik zei: oke. Ik werk standaard woensdag donderdag en vrijdag, dan vraag ik bij deze ALLE maandagen en dinsdagen vrij.. kreeg toen te horen dat ik er een aantal vrij mag vragen die ik echt niet kan, maar dat ik minimaal 75% van de maandagen en dinsdagen beschikbaar moet zijn om voor een ander in te vallen.
Dus ik heb in dat gesprek aangegeven dat ik het prima vind als ze me VRAGEN om extra te werken, maar als ze zonder vragen in gaan plannen dat ze echt verkeerd zitten, want dat hun personeelsprobleem niet mijn probleem is, en dat ik mij mijn kinderen wil zijn..
Met heel het gesprek ben ik niks opgeschoten. Ik heb contract verlenging gekregen en aangegeven dat ik er heel erg over heb moeten nadenken of ik wel ging tekenen met deze voorwaarden..
En daarna heb ik alleen maar gedacht: welk werk ga ik doen dat wel goed met het gezin te combineren is
4 jaar geleden
In mijn contract staat niets over beschikbaar zijn, er staat in dat ik 27u per week werk op woensdag donderdag en vrijdag
4 jaar geleden
Reactie op Valenciana
Wat voor een soort contract heb je? Vaste uren of niet?
Ja ik heb een jaarcontract voor 27u op 3 vaste dagen
4 jaar geleden
In de cao staat dat als je vaste uren hebt, je max 1 dag extra ingeroosterd mag worden, in overleg!! Je werkgever maakt dus inderdaad van haar probleem, jouw probleem. Ik zou je werkgever erop wijzen, en anders kijken of er andere werkgevers zijn die zich wel aan de regels houden.
4 jaar geleden
Ik werk ook als pedagogisch medewerker maar dan op de peuterspeelgroep.
Vaste dagen en uren en vaste groepen.
Hierdoor ben ik ook alle schoolvakanties vrij.
Vind het overigens wel heel krom dat ze dit van je eisen, juist jouw baas moet begrijpen hoe moeilijk het is om naast je contracturen en dagen extra opvang te regelen ..
Genoeg vacatures voor pedagogisch medewerkers momenteel dus ik zou zeker verder kijken, ergens anders zullen ze heel blij met je zijn! Ook met 3 vaste dagen t hele jaar
4 jaar geleden
Reactie op Sofie1992
Ik werk ook als pedagogisch medewerker maar dan op de peuterspeelgroep.
Vas ...
Dat is fijn! Degene die bij mij op het werk de peutergroep doet (en dus ook alle schoolvakanties geen groep heeft) staat tijdens de schoolvakanties op de BSO gepland
4 jaar geleden
Reactie op Sofie1992
Ik werk ook als pedagogisch medewerker maar dan op de peuterspeelgroep.
Vas ...
Ik vind dat ze bij heel veel kinderdagverblijven veel flexibiliteit vragen. Ik heb een paar jaar geleden gesolliciteerd, en ze vragen op veel plekken voor een 20u contract 4 of 5 dagen per week beschikbaarheid... Dus das al helemaal niet handig
VRIEND
4 jaar geleden
Wat een rare manier van zaken doen zeg. Hier zou ik zeker niet mee akkoord gaan. Kan me voorstellen dat je daar een rotgevoel over hebt hoor. Extra werken is in overleg, je gaat toch geen vrij vragen voor de dagen dat je al vrij bent inderdaad?
Je moet doen waar je jezelf prettig bij voelt. Ik zou zeker verder kijken naar werk bij een ander kinderdagverblijf. Heel veel succes 💖🍀!!
4 jaar geleden
Reactie op Maria123
Wat een rare manier van zaken doen zeg. Hier zou ik zeker niet mee akkoord ...
Ik zit nu vooral te kijken welke andere banen zouden passen. Zo dacht ik eraan om te solliciteren voor onderwijsassistent. Hier in de omgeving alleen momenteel geen enkele vacature (helemaal in het zuiden van Brabant)
4 jaar geleden
Ikzelf heb een hele flexibele werkgever en ik geef daarvoor ook vrijwillig veel terug. Soms is er gewoon meer werk dan ik tijd voor heb en dan maak ik het werk alsnog 's avonds af of desnoods in het weekend het hoognodige. Ik mag verder mijn uren in samenspraak indelen zoals ik wil en last minute verlof plannen of annuleren etc.
Zijn er in je (werk)opvang niet veel kinderen die ook op vakantie gaan waardoor er minder bezetting is? Zouden je eigen kinderen dan niet naar de opvang kunnen komen als je geen oplossing hebt?
Verder zou ik ook wel verder kijken naar ander werk. Ik geloof dat er wel een tekort is aan kdv medewerkers dus misschien is het ergens anders veel fijner werken... :)
4 jaar geleden
Ik werk in de zorg en wij hanteren JUS (Jaarurensysteem). Daarbij gaan ze er vanuit dat iedereen in Jan/feb/maart wat minder werkt, in de zomer wat meer en in november weer wat minder (ruim genomen).
Ik werk zelf op kantoor (4 dagen). Ze verplichten mij niet om in de vakantie van mijn directe collega (2en op de afdeling) meer te werken. Maar iedereen snapt dat als je maar met de helft aanwezig bent, dat je dan harder moet werken om alles gedaan te krijgen. Ik werk dan bijv s avonds extra, als m'n kindje op bed ligt.
M'n kind gaat wel naar kdv, dat maakt het qua opvang natuurlijk wel een stuk makkelijker. Die zijn namelijk nooit dicht in vakanties.
4 jaar geleden
Ik heb zelf heel flexibel werk. Werk 32 uur en in principe op vaste dagen, maar ik kan zonder overleg gemakkelijk schuiven. Als ik dus een keer overdag niet of minder kan werken, dan werk ik in de avond of weekend.
Dat moet ook wel, want wij hebben geen oppas in ons netwerk. De kinderen gaan 2 dagen naar kdv/bso. Wij werken allebei 4 dagen en overlappen op die 2 dagen. In de vakanties gaan ze ook naar de opvang. Als ze ziek zijn of iets dergelijks is een van ons twee thuis en haalt de uren een andere keer in. Hoewel de kinderen echt regelmatig ziek zijn, ging dat altijd prima.
Ik merk wel dat de coronaregels echt de hel zijn. Om de haverklap mogen ze niet komen, dat is echt niet te doen! Voor de kinderen zelf is het ook echt niet goed, ze mankeren niks maar zijn niet welkom op zo'n moment. Hele ritme gaat telkens naar de maan..
Ik heb gelukkig wel een fijne leidinggevende die meedenkt. Ik zou eens nakijken of je werkgever van je mag eisen dat je 4 of 5 dagen werkt als je maar een contract hebt voor 3 dagen. Mag hij natuurlijk vragen, maar eisen is wat anders.. in uitzonderlijke situaties vast wel, maar vakantie is geen noodgeval natuurlijk. Dat je werkgevwr geen invallers heeft is niet jouw probleem. Niet iedereen heeft oppas in de rij staan
4 jaar geleden
Ja ik heb een jaarcontract voor 27u op 3 vaste dagen
Dan mag je gewoon zeggen dat je niet extra kan werken. Ik werk 24u en 3 dagen en mijn leidinggevende zei dat ik gewoon mag weigeren als ik niet extra kan werken. Je hebt ook een gezin, het is niet alleen maar werk
4 jaar geleden
Kijk inderdaad goed in je CAO en in je contract wat er staat over overwerken. Op www.juridischloket.nl staat ook goede info hierover, of je kan ze gratis bellen voor wat advies hoe je dit het beste kan aanpakken.














