26 Reacties
2 maanden geleden
Voor diegene die met dit mooie weer (in het noorden schijnt de zon vollop) nog wat in hun moestuin willen doen.... Dit is echt de perfecte tijd om bessenstruiken en fruitbomen te planten. Ik heb zelf net gele framboos geplant. Ik twijfel nog over een perenboom. Er is namelijk een peer die ik ontzettend lekker vind maar heb de boom nig niet gevonden!
2 maanden geleden
Reactie op Grace93
Voor diegene die met dit mooie weer (in het noorden schijnt de zon vollop) ...
Jaa ik heb net kiwi, braam, bessen en druiven geplant 🥰 ook nog eens in de aanbieding bij de Intratuin.
Hoelang zou het duren voordat je ervan kan oogsten? Meteen komende jaar al? En heb je wat aan 1 plant per fruit? Of beter meerdere ik twijfel zo
2 maanden geleden
Reactie op ZonovergotenVogel042575
Jaa ik heb net kiwi, braam, bessen en druiven geplant 🥰 ook nog eens in de ...
Leuk zeg! Je zou komend seizoen er al van kunnen oogsten hoor! Ligt eraan per plant en waar je het neer zet en hoe vol je het wil hebben. Een braam gaat mega snel en woekerd ook snel. Ik wacht meestal 1 seizoen af en stek dan voor hetvolgende seizoen van dezelfde plant als ik er meer bij wil hebben. Scheelt aankopen ;). Druiven nog nooit gesteld eigenlijk volgens mij is dat ook niet echt de moeite waard en kun je die beter kopen
.
2 maanden geleden
Welke pompoenen zijn makkelijk in ons klimaat? We hebben in de buurtmoestuin de reuzenpompoen gehad en dat was best lastig met verdelen. Ik zat zelf te denken aan flespompoen (butternut squash) voor volgend jaar. Maar misschien dat er nog andere tips zijn?
2 maanden geleden
Reactie op Grace93
Leuk zeg! Je zou komend seizoen er al van kunnen oogsten hoor! Ligt eraan p ...
We hebben 8 bramen planten 😵💫 haha
Ze zijn allemaal letterlijk aan komen waaien. Groeiden gewoon ineens willekeurig in de moestuin en we hebben ze nu op een rijtje gezet
2 maanden geleden
Reactie op metalharpey
Welke pompoenen zijn makkelijk in ons klimaat? We hebben in de buurtmoestui ...
Wij hebben een uchiki kuri als ik het goed schrijf. Die ging goed en is erg lekker!
2 maanden geleden
Reactie op ZonovergotenVogel042575
Jaa ik heb net kiwi, braam, bessen en druiven geplant 🥰 ook nog eens in de ...
Druiven is echt superleuk! Blijft ook best lang goed aan de plant, hier plukken we ter plekke als we nodig hebben. Staan in de achtertuin en m’n kind is er dol op.
Het hangt een beetje van je planten af, hier hebben we nu ruim 2jr na het planten echt een leuke oogst maar had ze als kleine plantjes gekocht.
Heb er toevallig laatst een aan een vriendin cadeau gedaan, die plant was veel groter dus verwacht dat ze er volgend jaar al wat aan heeft.
Ik doe er weinig aan, alleen een zonnige plek en kalk (geplette eierschaal af en toe)
2 maanden geleden
Reactie op Grace93
Heeft iemand nog een idee wat ik met Stoofpeertjes kan doen/maken? Ik maak ...
Wij maken eigenlijk bijna alle stoofpeertjes kn zodat we er het hele jaar van kunnen eten. Verschillende varianten waaronder witte peertjes (dan koken we ze in appelsap, vanillesuiker en met een kaneelstokje) en rode peertjes (met vlierbessensap, perenrood en kaneelstokje).
Ik heb ook wel eens een stoofpeertjescake gemaakt, maar daar moesten de peertjes wel eerst voor gekookt zijn.
2 maanden geleden
Ik heb nog een tomatenplant in de tuin staan, er zitten nog heel veel groene tomaten aan. Wat kan ik daar het beste mee doen? Worden deze nog rood, aangezien het natter en kouder wordt
2 maanden geleden
Reactie op Baby2026nr2
Ik heb nog een tomatenplant in de tuin staan, er zitten nog heel veel groen ...
Buiten niet meer. Zou ze van de plant afhalen en binnen af laten rijpen. Lukt niet altijd maar is het proberen zeker waard
2 maanden geleden
Ik heb een paar weken terug knoflook geplant. Wanneer zou je die ongeveer boven de grond kunnen zien? In het nieuwe jaar pas of al eerder?
2 maanden geleden
Reactie op ZonovergotenVogel042575
Ik heb een paar weken terug knoflook geplant. Wanneer zou je die ongeveer b ...
Wij hebben ze vorige week geplant en uien. Ben ook benieuwd wanneer ze boven komen;)
2 maanden geleden
Reactie op Herfstrood
Buiten niet meer. Zou ze van de plant afhalen en binnen af laten rijpen. Lu ...
Ik ga het gwn is proberen!
2 maanden geleden
Haha, man kwam net nog even met een kilo broccoli van de moestuin😳 Stiekem was er toch nog iets gaan groeien. Klein stronkje voor mijn moeder, gelijk 1 portie geblancheerd en in de vriezer gestopt en de andere portie ligt straks op ons bord.
Groot voordeel; omdat het al zo laat in het seizoen is had ik welgeteld 2 rupsen in die hele kilo zitten. Dat was 2 maanden eerder wel anders, dan controleerde ik ieder stronkje nog na nadat het in zout water had gelegen😂
2 maanden geleden
Reactie op Grace93
Heeft er iemand verstand van pompoenpitten? Ik ben zaden aan het verzamelen ...
Dat gebeurt als je H1 (hybride) zaden plant of de pompoenen nog te klein waren. Kan mogelijk ook door zaden komen die kruisbestuiving hebben gehad met bijv courgette. Die zijn daarna niet meer vruchtbaar (en ook licht giftig).
2 maanden geleden
Reactie op metalharpey
Dat gebeurt als je H1 (hybride) zaden plant of de pompoenen nog te klein wa ...
Ik hoop dat ze nog te klein waren! Ik lees nu ook dat de zaden als laatste van de pompoen nog eorden gevormd. Ik heb er nog enorm veel in de moestuin staan. Ik zal ze nog zo lang mogelijk laten liggen en daarvan ook maar wat zaden proberen. Thanks voor je meedenken!
2 maanden geleden
Reactie op Grace93
Ik hoop dat ze nog te klein waren! Ik lees nu ook dat de zaden als laatste ...
Wanneer je pompoenen wilt kweken om op te kunnen eten dan zou ik dat alleen met gekochte zaden doen. Die zijn nl heel gevoelig voor kruisbestuiving en in een dichtbevolkte omgeving is dat lastig te voorkomen.
Het is ook gewoon zonde van je tijd en je ruimte in de tuin, want tegen de tijd dat je erachter komt dat je pompoenen oneetbaar zijn is het te laat om een nieuwe plant te kweken en pompoenen nemen gewoon heel veel ruimte in.
Wanneer je ze alleen voor de sier wilt is het uiteraard een ander verhaal.
https://mobiel.voedingscentrum.nl/nl/service/vraag-en-antwoord/veilig-eten-en-e-nummers/is-een-bittere-courgette-of-pompoen-giftig.aspx














