13 Reacties

2 jaar geleden
Zelf geen ervaring maar de stichting waar ik werk (gehandicaptenzorg) werkt veel met zzp-ers van "pidz" en "samen verder".
De meeste van samen verder krijgen €45,- weet ik, een enkeling zit op €50,- of €55,- maar hebben dan vaak bakken ervaring.
Bij pidz durf ik niet te zeggen, heb ik lang geen facturen van gezien😅.
Bij ons werken ze wel via bureaus, niet met losse zzp-ers voor de opdrachten..

2 jaar geleden
Ik werk in de thuiszorg als verpleegkundige en ben ook verantwoordelijk voor de planning en roosters.
Wij werken met zzp-ers omdat er veel te korten zijn. We werken liever met een zzp-er zelf, zonder dat er een bureau tussen zit (die verdienen vaak grof geld hier aan). Bij ons vragen ze meestal 45 a 50 euro per uur.
Als ik eerlijk ben werken wij liever met iemand die minstens één weekend per maand kan werken dan iemand die alleen doordeweeks werkt.
Ook zijn wij er streng op dat iemand volledig bevoegd en bekwaam is en dit ook goed bijhoudt. We verwachten een goede standaard voor het géén wat wij betalen.

2 jaar geleden
Ik werk als planner bij een grote organisatie (gehandicaptenzorg). Wij werken alleen met bureaus, niet met individuele zzpers. Tarieven variëren van 36 tot 50 euro per uur.
We werken zowel met periodeopdrachten als met losse diensten. Voor periodeopdrachten is onregelmatig werken wel een voorwaarde (avonden en weekenden, sommige locaties nachten). Voor losse diensten niet. Maar dan kan het dus zo zijn dat je in een maand tijd maximaal 3 diensten op dezelfde groep hebt, en dus overal en nergens staat.
Lees je even goed in wat betreft de verzekeringen/pensioen. En er gaat een verplichting komen op (volgens mij) de arbeidsongeschiktheidsverzekering.
Dan nog een andere optie: kijk naar organisaties waar je intern in een flexpool kan. Dan heb je ook afwisseling en vaak 100% zeggenschap over jouw rooster. Geen zorgen over voldoende werk, verzekeringen en pensioen. En kost het de zorg geen bakken met geld, waaronder veel btw, wat allemaal ten koste gaat van het aantal uren aan het bed.

2 jaar geleden
Reactie op Evaa1991
Uit nieuwsgierigheid vanuit mijn eigen werk voor de sector bij de vakbond: ...
Dank voor de reacties tot nu toe!
Antwoord op jouw vraag Eva1991:
Ik werk nu in een functie waarbij ik 3 vaste dagen per week werk en veel vrijheid heb (ik bezoek zorgvragers thuis en stel indicaties), ik mag in principe mijn eigen agenda inplannen. Onze organisatie zit in zwaar weer en ik denk dat we binnen een aantal maanden niet meer bestaan. Vandaar dat ik met aan het oriënteren ben.
Ik wil graag iets waarin ik mijn huidige vrijheid behoud. Tevens kan ik niet in de ochtend om half8 een route in de wijk gaan werken of in een ziekenhuis staan op onregelmatige tijden, want dan heb ik simpelweg geen opvang voor mijn kinderen. (Partner heeft eigen bedrijf en ben woonachtig in een gebied waar de kinderopvang zeer schaars is).
tevens zit ik nu in het maximale qua salaris bij mijn huidige werkgever (fwg50, tede 10) ik denk als zzper meer over te kunnen houden.

2 jaar geleden
Reactie op Dame
Ik werk als planner bij een grote organisatie (gehandicaptenzorg). Wij werk ...
Dit zou ik indd doen als ik ZZP’er zou worden in de zorg. Ben nu uit de zorg en in een ander vak ZZP’er geworden en er komt inderdaad een verplichte AOV. Dat gaat een hap uit mijn salaris zijn 😬.
En naast de andere voordelen van in loondienst werken heb je ook loon heffingskorting. Die is ook altijd wel fijn bij de belastingteruggaaf.

2 jaar geleden
Ik heb jaren via TMI als ZZP'er gewerkt en het beviel altijd goed. Kon lekker mijn eigen dienstjes bepalen en verdiende goed mijn geld.
Maar uiteindelijk de knoop door gehakt om gewoon weer in loondienst te werken. En eigenlijk bevalt dat me gewoon toch het beste.

2 jaar geleden
Ik werk als zzper gzpsycholoog , via verschillende bureaus. Meestal via via, en aanbod ook vooral via linkedin. Genoeg werk en aanbod voor zzpers in de zorg! Wat je als uurtarief kunt vragen ligt flink hoger dan je ‘normale’ uurtarief. Deels omdat je daarvan pensioen en aov moet betalen (wat ook voordelig is voor je opdrachtgever, soms zelfs goedkoper als een werknemer). Ter indicatie: Ik verdien nu per maand in totaal 4x zoveel. waar dus pensioen, aov en alle andere verzekeringen nog vanaf gaan; dan nog hou ik meer over dan in loondienst…

2 jaar geleden
Reactie op LinaLina789
Ik werk als zzper gzpsycholoog , via verschillende bureaus. Meestal via via ...
Ik ben begonnen via een bureau die mij op weg heeft geholpen met alles; in ruil voor een eerste opdracht via hun.. misschien is er ook zoiets voor verpleegkundigen.. even uitvogelen welke stappen in welke volgorde je moet doen, maar daarna is het simpel ! Ik zou wel aanraden een boekhouder te nemen; dat kost geld maar scheelt je ook heel erg veel geld( die weten de slimme trucjes). Verder gebruik ik zelf ernaast MoneyMonk voor het maken van facturen (gaat dan super makkelijk)

2 jaar geleden
Reactie op LinaLina789
Ik ben begonnen via een bureau die mij op weg heeft geholpen met alles; in ...
Oh ja, ik werk 3 dagen per week.. nu zelfs 2 opdrachten waarvan 2 dagen bij een organisatie en 1 dag bij een andere..geeft geen wrijving, tot nu toe. Ik ben welkom omdat ik meehelp en de wachtlijsten bijv meehelp te verkorten, een vervanging doe van iemand die ziek is etc, dus meestal is een team wel blij dat er eindelijk versterking komt.. als zzper zijn er ook nadelen en niet iedereen wil het, daarom merk ik denk ik ook geen wrijving oid..

2 jaar geleden
Reactie op fl1994
Dank voor de reacties tot nu toe!
Antwoord op jouw vraag Eva1991:
Ik werk ...
Ik merk dat ik juist veel en veel meer vrijheid heb; het begint met hoeveel ik wil werken en welke tijden. Het voelt alsof ik dat bepaal; als een opdrachtgever dat niet wil, is er wel een andere die dat wel interessant vindt..