221 Reacties
8 maanden geleden
Tot 10 uur mag dat gewoon volgens mij. Zeker als het zachtjes is, lijkt het me geen wereldramp. Als ze er echt veel last van had, kon ze gewoon netjes en rustig aangeven dat ze het vervelend vond en vragen of de muziek uit mocht. Dit klinkt vooral gewoon als een tokkie die een temper tantrum gooit om haar zin te krijgen en daarna nog een steek na geeft om jullie een schuldgevoel aan te praten.
Ik vind niet dat het erg is om af en toe eens muziek te draaien in de tuin, maar je moet wel rekening houden met je buren. Jullie buurvrouw heeft wel al haar recht van spreken verloren door haar manier van communiceren, dus gewoon lekker blijven doen wat je wil!
8 maanden geleden
Wat een onaardige buurvrouw. Wij hebben ook wel eens muziek aan in de tuin. Dit is zeker niet raar. Ik lig ook wel eens een podcast te luisteren in de tuin en we hebben een vrij luidruchtige peuter. Wat je zegt als je niks kan verdragen moet je in een hutje op de hei gaan zitten en niet in een rijwoning.
Ik weet niet tot hoe laat de muziek aan stond, maar er niet van slapen is ook wel overdreven. Klinkt als een lastig leven voor zichzelf en haar omgeving.
8 maanden geleden
De buurvrouw reageert wel heel heftig.
Muziek in de tuin op een normale volume moet kunnen vinden ik. Succes met deze buurvrouw.
8 maanden geleden
Ik ben heel gevoelig voor geluid en vind muziek aan in de tuin echt een no-go. Ik zou me daar (ook overdag) flink aan ergeren. Ik vind dat ook ee inbreuk op de rust van je buren. Spelende kinderen vind ik dan weer heel gezellig klinken.
Maar zou ik daarover gaan schreeuwen. Natuurlijk niet. Ik zou balen en naar binnen gaan met de deur dicht, zodat ik het niet meer hoor, maar ik zou er niets over zeggen. Als jullie het letterlijk elke avond doen, zou ik misschien eens vragen of het soms even uit mag, maar een drama schoppen is nogal overdreven. Door de andere voorvallen lijkt het alsof er iets meer is met deze mevrouw en dat jullie niet het probleem zijn.
8 maanden geleden
Vraag gewoon eens na bij de gemeente. Waarschijnlijk is het bekend dat deze vrouw problemen maakt en heeft, zo niet.. dan wordt dat wel tijd.
Je mag zeker muziek luisteren, tot 22.00 mag je zelfs luid verbouwen. Je woont in de bouw. Als ze dit niet kan verdragen kan ze beter in een rustigere buurt gaan wonen.
8 maanden geleden
Muziek in de tuin is iets wat ik nog nooit heb gehoord en hier niet gebruikelijk is eerlijk gezegd. Het is moeilijk in te schatten hoeveel last je er als buren van hebt. Ik vind muziek van anderen al snel storend maar dat ligt meer aan mij dan aan de ander. Als je buurvrouw het zo vervelend vindt dan zou ik hier geen drama van maken en gewoon nooit meer muziek in de tuin aanzetten.
8 maanden geleden
Haar reactie is totaal niet proportioneel.
Zacht muziek draaien lijkt mij prima kunnen, mocht je het er niet mee eens zijn bel je even aan of ga je op een ander moment in rust het gesprek aan. Niet zo!
8 maanden geleden
Jeetje wat balen dat je zo’n buurvrouw hebt… Hier is het hartstikke normaal om muziek aan te hebben in de tuin. Uiteraard niet te hard en niet tot laat. Nog nooit gedacht van wat vervelend als ik het bij andere hoor en ook nooit reactie van buren gehad als wij muziek aan hebben.
Wat andere zeggen: als je daar al niet tegen kan moet je lekker ergens gaan wonen met niemand om je heen.
8 maanden geleden
Met mooi weer haal ik altijd de speaker naar buiten, en luisteren we altijd muziek in de achtertuin.🤣👏
Ik heb zelf ook genoeg “last” van andere dingen, waar andere zich misschien niet eens bewust van zijn. Leef en laat leven.
Zolang je hem niet op standje ongelooflijk zet, prima hoor.
8 maanden geleden
Ik ken het ook niet standaard muziek aan in de tuin.. gebruik zelf altijd oortjes als ik wil luisteren. Wel tijdens een feestje ofzo. Gewone geluiden van kinderen of praten hoort er wel bij.
Vind het niet direct gek dat je buurvrouw het als vervelend kan ervaren, haar reactie is wel zorgelijk 😅 je hoeft niet overal hardop wat van te vinden.
8 maanden geleden
Het schreeuwen van haar vind ik niet normaal en ze had het echt op een andere
Maar ik heb zelf ook echt een hekel aan muziek in tuinen. Als je dat aan 2 kanten hebt zit je lekker in de verschillende muziek 😅 vind het gewoon echt totaal onnodig. Je zadelt anderen ook op met jouw muzieksmaak. In de tuin wil ik lekker rustig zitten, vogeltjes horen etc. Leefgeluid zoals praten, gesprekken, tuinieren hoort erbij maar muziek is echt niet nodig.
8 maanden geleden
Hier hebben we ook zo’n achterbuurvrouw. Wij wonen niet in een rijtjeswoning maar wel in een woonwijk 🥲 wij hadden vorig jaar nazomer 1 keer een springkussen in de tuin vanwege de verjaardag van onze dochter (overdag, op een zaterdag)
Stond ze hier ‘s middags ook aan de deur te zeiken, dat de niet in de tuin een boek kon lezen (1 middag per jaar he….!) terwijl ze zelf iedér weekend lawaai maken, nog niet gesproken over hun 2 puber jongens als zij alleen thuis zijn als die ouders op vakantie zijn..
Als je niet tegen ‘normale’ gezinsgeluiden kunt moet je niet in een woonwijk gaan wonen. Later hoorde we van mensen met meer kinderen dat ze overal staan te zeuren😅
Ik zou dat mens echt negeren als ik jou was!
VRIEND
8 maanden geleden
Muziek aan buiten vind ik niet oké. Dan kies je ervoor je buren hier ook mee op te zadelen. Ook op zachte muziek zit ik niet te wachten. Binnen prima op normaal volume (ook bij gehorige woningen).
Buiten lekker oordoppen indoen of uit. 1 of 2 x per jaar met feestje zou ik geen probleem vinden. Ja, wel irritant maar dat hoort erbij vind ik.
Niks van je buren willen horen en maar niet in stad wonen vind ik over leefgeluiden gaan, spelende/hardnhuilende kinderen, binnen muziek, binnen (met beleid) muziek instrument spelen, sporadisch hard gejuich bij voetbalwedstrijden etc. Bewust buiten muziek aan doen vind ik geen leefgeluid.
8 maanden geleden
Ik vind muziek in de tuin heel eerlijk gezegd vrij asociaal en onnodig. Heb ook in zo'n wijk gewoond, en werd dan opgezadeld met de (slechte) muzieksmaak van de buren. Met heel mooi weer zat je daar met vier soorten muziek door elkaar omdat iedereen elkaars muziek wilde overstemmen. "Dan maar ergens anders gaan wonen" was destijds niet een optie, want dit was het enige dat ik kon betalen.
Dat gezegd hebbende, de buurvrouw reageert wel overtrokken. Klinkt alsof er bij haar meer speelt. Misschien kan je met haar in gesprek, en tot een compromis komen? Dat je bijvoorbeeld muziek tot een bepaald tijdstip aanzet?
Geluid van spelende kinderen, gezelligheid van een bbq etc vind ik heel anders. Dat is niet een keuze maar hoort er gewoon bij.
8 maanden geleden
Ik vind muziek aan in de tuin niet oké. Je kunt ook gewoon oordopjes in doen of een koptelefoon op zetten. Voor jou is het misschien zacht, maar anderen kunnen dat anders ervaren. Hier bij ons hoor je nooit muziek. En als het een keer wel gebeurt ivm een feestje, wordt iedereen eerst ingelicht. Om 22 u is het sowieso stil.
8 maanden geleden
Wat een bizar overdreven reactie, volgens mij kan ze zich beter even na laten kijken. Die heeft hulp nodig.
Wij hebben sporadisch ook wel eens muziek in de tuin aan. Onze buurvrouw zingt altijd mee met Franse liedjes in de tuin. Niet mijn smaak maar boeien. Het is maar waar je over kan en wil zeiken. Zolang je het niet elke dag op vol volume doet tot laat in de avond, lekker doen!














