24 Reacties

2 jaar geleden
Wij kwamen met kleine 1,5 jaar er achter dat mijn dochter een cilinderafwijking van 3 had.
In onze familie komt het vaker voor. Heb toen de oogarts gevraagd of ze er overheen kunnen groeien. Ze zei dat het toen dat een cilinder niet waardevast is voor altijd.
Leuke kinderbrillen vind je bij particuliere brillenzaken.
We hebben een mooie, wat duurdere, van een speciaalzaak en een ‘hele lelijke’ goedkope van specsavers. Eerst vond ze de mooie fijner zitten, nu is ze net 2 jaar en wil ze alleen de lelijke op. 😅
Dus ik zou vooral op zoek gaan naar een bril waar je dochter blij van wordt. Liever een lelijke hele dag op de neus dan een mooie in de brillenkoper of op de grond. ☺️

2 jaar geleden
Hi een opticien hier 😇 , kids groeien zowiezo snel en ook de ogen groeien mee dus het kan maar zo zijn dat het met paar maanden weer volledig anders is. Weet ook niet wanneer de controle afspraak is ? Maar een cilinderafwijking is bij iedereen normaal alleen kinderen groeien dus de sterkte kan elke keer weer veranderen.
Zowiezo bij pearle Studio heb je fantastische kinder brillen 😉😇

2 jaar geleden
Onze dochter heeft sinds een paar maanden een bril. Alle bekende opticiens af en idd alleen bij Pearl vonden we leuke voor haar. Maar gewoon veel winkels afgaan en passen!

2 jaar geleden
Reactie op Suuz98
Hi een opticien hier 😇 , kids groeien zowiezo snel en ook de ogen groeien ...
De controle afspraak is over 4mnd
De cilinder was -1.25 OD en -1.00 OS. Daarnaast had ze S +0.00 voor beide ogen. Maar dit kan dus nog veranderen naarmate ze nog groeit.
Wat mijn man zich afvroeg is als we nu al met een bril starten, dat we haar ogen niet de kans geven om zelf nog zich te corrigeren/goed te groeien. Ik zag bij de afspraak met ogentest echt duidelijk verschil, ze werd helemaal happy toen ze het opeens wel weer kon zien en kon aanduiden wat voor plaatje er stond toen ze een glas ervoor had (wrs met een correctie), maar mn man was er dus niet bij en vroeg zich dit af, omdat hij ook las dat kinder ogen dus nog groeien en het dus nog kan veranderen.

2 jaar geleden
We gaan gewoon voor een mooie bril kijken die ze zelf mag uitkiezen. Belangrijkste idd is dat ze het zelf erg mooi vind en dus ook op wilt zetten.
In mijn hoofd en die van m'n man is het alleen heel erg wennen, ons meisje met een bril, maar zal haar vast heel leuk staan!

2 jaar geleden
Reactie op Moeder Van 2 Kids
We gaan gewoon voor een mooie bril kijken die ze zelf mag uitkiezen. Belang ...
Wij moesten er ook zo aan wennen en soms nog steeds😅 maar ze heeft het gelijk goed gedaan! Ook nog met een sticker afplakken in ons geval dus wel super trots op haar☺️

2 jaar geleden
Reactie op Moeder Van 2 Kids
We gaan gewoon voor een mooie bril kijken die ze zelf mag uitkiezen. Belang ...
Ja je went er snel aan. Vind nu soms raar als ze geen bril op heeft hier :) en er zijn voor haar leeftijd al wel meer leuk aanbod aan brillen.
Een bril geeft enorm veel rust aan je ogen. Hoeft niet meer hele tijd in je hoofd te corrigeren.
Kans dat cilinder veel verandert is echt veel kleiner dan de sterkte omdat het te maken heeft met vorm van je oog.
Prisma is een ander verhaal, dat kan versterken met een bril omdat je oogspieren luier van worden.

2 jaar geleden
Reactie op Pindiee
Hier een zoontje ook met 4 jaar aan een bril en plus sterkte.. mij is verte ...
Hihi ik begon met plussterkte toen ik 3 was. Het werd steeds minder. Eerste 3 jaar van de middelbare geen bril gedragen. Toen wel weer, met min sterkte 🤭
Daar blijft het nu op maar het schommelt nog steeds af en toe wat.

2 jaar geleden
Ik heb zelf een aardige cilinderafwijking. Ik had mijn eerste bril als dreumes/net peuter.
Bij mij is het zo dat de cilinder wel schommelt, hij is ook wel iets minder geworden door de jaren heen. Maar eroverheen groeien niet, daar is het teveel voor. Het stabiliseert meestal wel redelijk als de ogen volgroeid zijn.
Geen tips voor leuke kinderbrillen. In mijn tijd had je keuze uit 2 ofzo 🙈 Volgens mij heeft elke opticien tegenwoordig wel prima brillen. Zeker als je naar de onafhankelijke zelfstandige gaat.

2 jaar geleden
Reactie op Moeder Van 2 Kids
De controle afspraak is over 4mnd
De cilinder was -1.25 OD en -1.00 OS. Da ...
Volgens mij kan dat bij een kleine sterkte nog wel eens, maar bij een cilinder is die kans niet zo groot, omdat die, als ik het als kind goed begrepen heb, veroorzaakt wordt door een afwijkende vorm van het oog.
Mij werd altijd verteld dat het een soort American football was ipv een gewone bal 😄
Die vorm verandert niet ineens.

2 jaar geleden
Ik ben opticien. Cilinder afwijkingen (astigmatisme) is meestal aangeboren en daar groeien ze (meestal) niet uit. Weet dat (in België) 7 à 8 op de 10 mensen astigmatisme heeft, alleen weet de meerderheid het niet. De kans is heel groot dat jij of je partner astigmatisme hebben en het zo doorgegeven hebben aan je kindje want het is namelijk erfelijk maar gelukkig niets ernstig en makkelijk op te lossen met een bril, contactlenzen of eventueel laseren

2 jaar geleden
Reactie op Moeder Van 2 Kids
De controle afspraak is over 4mnd
De cilinder was -1.25 OD en -1.00 OS. Da ...
Onze zoon heeft een sterkte van een dikke + 5 geloof ik en een cilinder van -3. Net na zijn 3e verjaardag zijn eerste bril gekregen. Hij was helemaal verbaasd door wat hij allemaal kon zien. Opgezet en nooit weer afgedaan zeg maar. Nu jaren later weten we niet meer beter dan met bril!

2 jaar geleden
Nou we hebben een hele trotse dochter hier, ze is heel blij met haar bril en wilt hem continu op. Staat haar ook echt wel schattig

2 jaar geleden
Reactie op Moeder Van 2 Kids
Nou we hebben een hele trotse dochter hier, ze is heel blij met haar bril e ...
Goed om te horen! ☺️

2 jaar geleden
Reactie op Havin
Hoi hoi wij waren 1 week geleden ook bij de oogarts en mijn zoontje heefr o ...
Hi, ja de cilinder is nog het zelfde, zoals verwacht. De sterkte schommelt tot nu toe een halve op en neer.
Hebben ieder half jaar controle, volgende maand weer. Cilinder verandert waarschijnlijk niet of amper omdat dit de vorm van het oog is.