13 Reacties
5 jaar geleden
Waarom zou je dit nu al willen? Er is best een groot risico dat je het je kindje verkeerd aanleert als je geen native speaker bent of als je geen ‘leraar’ achtergrond hebt. Volgens mij zijn er wel tv programma’s zoals Dora waar Engelse woordjes worden aangeleerd.
Op de basisschool krijgen kindjes vanzelf Engelse les. Ik persoonlijk zie niet zo de noodzaak om dan al eerder te starten. Er is al zoveel prestatiedruk in onze maatschappij en kinderen worden er steeds jonger aan blootgesteld.
5 jaar geleden
Wat mij betreft is een kind nooit te jong om een tweede taal te leren. Een taal leren begint altijd bij input, op deze leeftijd is het leuk en makkelijk door dat met liedjes te doen. Daar kun je dan bewegingen, gebaren of symbolen (bijvoorbeeld kleuren) bij gebruiken. Als je maar niet verwacht van je kind dat het binnen een korte tijd hele zinnen gaat spreken zal dat zeker niet ten koste gaan van het Nederlands.
5 jaar geleden
Wat mommyr2020 zegt klopt niet helemaal en is ook een heel vaak voorkomende misvatting... blootstelling aan een taal hoeft niet perfect zijn, zeker niet bij jonge kinderen omdat ze talen anders leren dan oudere kinderen en volwassenen. Grammatica en juiste uitspraak pakken ze gewoon op. En het heeft niets met prestatiedruk te maken als je het maar leuk een speels houdt. Kinderen vinden nieuwe dingen leren juist heel leuk.
Wél is het handig om een goede strategie te hebben. Google bij voorbeeld time & place bilingual education, of one parent-one language. Interactie is altijd beter dan video’s etc dus zoek spelletjes, liedjes, boeken. Wij gaan onze kind drietalig opvoeden dus ik ben zelf ook bezig met kijken hoe we het best kunnen doen. Zo heb ik laatst het boek “Bringing up a bilingual child” van Rita Rosenback gelezen. Zij legt het goed uit en heeft meerdere tips en tricks die je kunt gebruiken ook als je geen native speaker bent.
5 jaar geleden
Hoe eerder je begint hoe beter. Kinderen kunnen vaak talen goed opnemen. Ik spreek 4 talen, vanaf geboorte aan al met verschillende talen opgegroeid. Kan alle 4 perfect!
5 jaar geleden
Ben ook wel benieuwd! Ik gebruik liever niet de tv of tablet, maar mijn uitspraak is niet goed. Mijn dochter is net 2 en spreekt in het Nederlands volledige zinnen. Denk dat je je kind een plezier doet door het te leren nu het nog makkelijk is!
5 jaar geleden
Waarom zou je dit nu al willen? Er is best een groot risico dat je het je k ...
Wat is verkeerd aanleren?
5 jaar geleden
Wij hebben van vtech speelgoed 'mijn eerste woordjes' kan op Engels en op Nederlands.
5 jaar geleden
Wat is verkeerd aanleren?
Ik spreek zelf best redelijk Engels. Maar ik weet ook zeker dat ik de nodige fouten maak in uitspraak en grammatica.
Dat zou ik dan dus compleet verkeerd aanleren aan m'n dochtertje.
Dat is het risico als je je kind tweetalig op wil gaan voeden, terwijl je zelf niet opgegroeid bent met die taal/het op moedertaal niveau spreekt.
Hier wordt het dus Dora ed
5 jaar geleden
Ik denk ook wel dat er een verschil is tussen je kind tweetalig opvoeden (dan moet je het zelf wel heel goed spreken ja) of een tweede taal introduceren... bij dat laatste begin je lijkt me gewoon met liedjes zingen, boekjes lezen, objecten benoemen. Daar doe je weinig kwaad mee!
5 jaar geleden
Zoek op Spotify eens naar Zinglish. Dat zijn liedjes die zowel in het NL als in het Engels opgenomen zijn en speciaal voor kleuters geschreven zijn om ze zingenderwijs Engels te leren.
5 jaar geleden
Wij hebben ons zoontje niet bewust Engels aangeleerd. Maar die begon toen hij net 3 was ineens Engels te praten. Hij keek veel filmpjes in t engels. In het begin ging hij wel vaak in t Engels spelen. Maar was naar een paar maanden over. Hij kent nu echt veel. Is net 4. Alle dieren, kleuren, dagelijkse dingen zoals, fruit sporten, auto, fiets, lichaamsdelen zoals oren, knie etc. Wij zijn er niet bewust mee bezig geweest. Als hij er om vraagt wat iets in t Engels is geven wij antwoord. Hij onthoudt t gewoon super goed van de tv en vind het ook leuk.
5 jaar geleden
Reactie op Rataplan
Ik denk ook wel dat er een verschil is tussen je kind tweetalig opvoeden (d ...
Ja dit dus, kindje hoeft geen native speaker te worden toch🤪














