125 Reacties

11 maanden geleden
Ik ken het niet anders dan dat zo iets op school werd gedaan.. geen idee of ik in groep 1 al een een kinderfeestje had of wie dit ooit geeft gedaan eigenlijk. Het is ook goed om te leren hoe je omgaat met teleurstelling. Het is niet leuk maar hoort ook bij het leven. Maar de meningen verschillen hier over.

11 maanden geleden
Ik weet niet beter dan dat het gewoon in de klas wordt uitgedeeld, vroeger ook.
Natuurlijk sneu dat je kindje daar last van heeft, maar ik vind het een perfecte leer mogelijkheid. Ze zijn dan echt wel oud genoeg om dit te snappen.

11 maanden geleden
Is tijd niet iets typisch van deze tijd (wat voor mij wel weer anders mag)? Vroeger werden de uitnodigingen bij mij ook in de klas uitgedeeld. Je had je vriendengroepje en daar ging je naar het feestje. Ik ben nooit jaloers geweest omdat ik niet naar het feestje van x mocht omdat we simpelweg niet echt vrienden waren. Had ook niet willen gaan...

11 maanden geleden
Het is inderdaad niet leuk, maar vrij moeilijk te voorkomen (tenzij de school een ander beleid heeft) en ook wel een belangrijk leermoment denk ik.
Net als dat je jarige broertje of zusje wel een cadeautje krijgt, en jij dan dit keer niet. Of als je een dagje op pad bent samen met een ander gezin met kinderen, dat die kinderen van hun ouders een groot ijsje krijgen en jij en een klein ijsje. Om maar wat te noemen. Eveneens een goed moment om uit te leggen dat er misschien wel kindjes teleurgesteld gaan zijn.
Jouw kind gaat misschien ook ooit uitnodigingen uitdelen voor een feestje en dan moeten er waarschijnlijk ook keuzes gemaakt worden wie er wel en niet komt.

11 maanden geleden
Heb alle reacties gelezen, bedankt daarvoor.
Ik ben het er mee eens dat teleurstelling bij het leven hoort maar ik vind net 4 wel erg jong om hier al op deze manier mee te maken te krijgen. Daarbij gaat het niet om wel of geen vriendjes zijn, hij is pas net begonnen in de klas en snapt oprecht niet waarom hij mag komen. Hij is net 4 hè? Ik kan het hem uitleggen maar ik zie dat hij er niet bij kan.
Nou goed, zo maar wat gedachtenspinsels.

11 maanden geleden
Het is inderdaad niet leuk, maar vrij moeilijk te voorkomen (tenzij de scho ...
Bedankt voor je bericht 😊.
Even voor de duidelijkheid; het gaat mij niet om wel of niet uitgenodigd worden. Ik snap dat je daarin keuzes maakt en die zijn ook helemaal goed. Maar dat het zo breed uitgemeten moet worden in een kleuterklas waarbij kindjes worden overgeslagen en dit ook zo zien gebeuren, dat vind ik lastig.

11 maanden geleden
Ik verbaas mij hier ook over hoor. Teleurstellingen horen inderdaad bij het leven, maar zoveel hoort bij het leven. En dat stellen we ook niet allemaal bloot aan kindjes van net 4. Ik vind dat zelf ook erg jong hoor. ( mijn hart zou trouwens ook breken aangezien die kleintjes dit simpelweg niet helemaal begrijpen). Verbaas ik mij er trouwens ook over dat kinderfeestjes in groep 1 al beginnen, maar dat zal wel aan mij liggen😅.

11 maanden geleden
Reactie op FRST2ND
Bedankt voor je bericht 😊.
Even voor de duidelijkheid; het gaat mij niet ...
Ik begrijp jou ook heel goed hoor! Op die leeftijd is dat heel lastig en als ouder voelt dat ook moeilijk, vooral als de uitnodigingen recht voor de neus van je kind worden uitgedeeld, maar je kind dan niks krijgt.
Je zou het wellicht kunnen voorleggen bij een leraar of bij de ouderraad. Misschien staan ze ervoor open om bijvoorbeeld uitnodigingen rondgeven in de klas niet toe te staan. Zo te lezen in dit topic zijn er ook veel scholen die een ander beleid hebben, dus misschien staat de school van je kind daar ook wel voor open.

11 maanden geleden
Hier leerkracht van groep 7 en uitnodigen voor feestjes e.d. gebeurd niet op school.

11 maanden geleden
Ik zag het toevallig vanochtend voor het eerst. Heb mijn dochter van bijna 4,5 er verder niet over gehoord, maar vond het ook apart inderdaad. Beetje sneu voor je zoontje omdat hij het ook niet snapt.
Maar zo gaat dat ook met afspreken misschien? Ik zeg nu altijd nee als iemand dat vraagt, omdat ik het te veel vind voor mijn dochter en ik zelf hoogzwanger ben. Misschien kun je als je zoontje dat leuk vindt een keer met een ander kindje afspreken?