Ja daar komt ie, de eeuwige discussie over hoe je het geslachtsdeel nou noemt bij een/jullie dochter?
Ze is maandag 3 en zwaar in de ontdekkingsfase 😂.. Zij is er nu net achtergekomen dat haar zusje hetzelfde “heeft”.. Vindt ze heel cool! (Zegt ze)…
Maar hoe ga ik hét noemen! Ik ben bijvoorbeeld niet van de koosnaampjes, want het is gewoon een vagina of vulva, maar dat klinkt tegelijk alsof ik het over een geslachtsdeel heb van iemand van 50 😂… Klinkt ook heel raar/grappig uit de mond van een kind van 3 kan ik je vertellen 😂😩..
Hoe noemen jullie het geslachtsdeel van jullie dochter? Misschien kom ik nog op goeie ideeën….
Hoe noem je die van jezelf? 😜 Ik gewoon vulva. Als je het woord gebruikt wordt het vanzelf normaal denk ik.
Ik vind poes muis pruim spleet snee echt vreselijk klinken bij een peutertje, vulva gewoon normaal😂
Ondanks dat het anatomisch niet correct is, zeggen wij vagina. Dochter benoemt dus dat ze een 'pagina' (🤭) heeft en mama ook. Papa en haar broertje hebben een piemel.
Ik krijg echt kriebels van spleet, snee en vooral van muis (wie heeft dat bedacht?!).
Hier hebben we het over haar plasser, vagina komt wel als ze wat groter worden.. 🤭 spleetje, sneetje, voorbips dat soort woorden krijg ik ook de kriebels van. Dan gebruik ik idd liever vagina
Omdat vagina alleen “de ingang” is. Het hele gebied incl schaamlippen en clitoris heet vulva.
Ik heb een zoontje die heel blij is met zijn piemel, maar hij weet ook dat mama en andere vrouwen een vulva hebben ☺️
Hier nog niet aan de orde, maar als het zo ver is gewoon vulva.
Ik krijg altijd kippevel van rare benamingen.
Net zoals het gezellig maken of klussen terwijl er seks bedoelt word😑
Houd het alsjeblieft op wat het is, gewoon vagina/vulva. Idd, vagina klopt anatomisch niet helemaal, maar: als er ooit iets (medisch) aan de hand is, en er worden vragen gesteld en je kind heeft geen idee waar de arts/onderzoeker het over heeft, wordt het erg lastig. Stel ze wil op school zeggen dat ze pijn heeft of er is een ongelukje gebeurd of wat dan ook, dan is het gebruik van het woord vulva of vagina wel zo handig. Ook zorgt het voor schaamte en taboe rondom het woord, wat totaal onnodig is, en ook weer voor (medische) issues kan zorgen… Je gaat een elleboog ook geen buigstukje noemen, een been ook geen loopstok, dus waarom zouden we andere namen voor de vagina/vulva gebruiken.
Wij noemden het - tussen ons 2 - een foef. Maar nu we een dochter hebben gaan we het toch maar vulva noemen, omdat ik het principieel heel slecht vind dat we er als maatschappij allemaal zo spastisch over doen (hoewel ik me daar dus zelf ook schuldig aan maakte).
Bij ons is het meestal haar plasser of bij zoontje zijn plasser
Maar mijn man heeft er fluf (op dit forum gezien) en piempie van gemaakt🤣 piemel klinkt te groot vind hij🤣 maar dat is als we er wat over tegen elkaar zeggen. Met de kinderen zegt hij ook vaak plasser.