17 Reacties
vorig jaar
Ik zou mij hier geen zorgen om maken. Je kindje heeft het gegeten en daar is nu niets meer aan te doen. Kindjes zijn gevoeliger voor bacteriën die in rauw vlees kunnen zitten maar dat wil niet zeggen dat ze er altijd ziek van worden. In andere landen eten kindjes veel eerder rauw vlees daar 'mag' het geloof ik vanaf 2jr. Dat kindjes ziek van worden van rauw vlees is echt de uitzondering en daarbij is het w gegaard (ik ben geen kok dus geen idee qua veilige temperaturen waarop het vlees gegaard mlet zijn). HUS treedt niet zomaar op daar gaat eerst een periode van flink ziek zijn aan vooraf. Denk aan veel overgeven en diarree. Wellicht kan je dit even in je achterhoofd houden mocht je kindje 'ziek' worden.
vorig jaar
Nee, daar hoef je niks mee. Mócht je kindje nou heeeel misschien ziek worden, dan worden jullie zelf waarschijnlijk ook ziek want ik neem aan dat jullie de rest van de ribeye op hebben😉, en heb je met het hele gezin een shitnacht. Maar goed, die kans is natuurlijk superklein. En de kans dat je kind dan echt een heel gevaarlijk syndroom zou oplopen is nog ontzettend veel kleiner.
vorig jaar
Ik zou dit eerlijk gezegd zonder zorgen gegeven hebben 😅
Hier eten ze al sinds 1 jaar soms filet americain, chorizo, niet volledig doorbakken hamburgers. Ze zijn er nooit ziek van geworden.
Dit betekent niet dat ik het aanmoedig, maar alleen voor het perspectief.
vorig jaar
Was dat sous vide professioneel gedaan? Of houtje touwtje zelf; dat is eigenlijk het kwetsbaarste stukje.
Adviezen van geen rauw ei, geen rauw vlees etc gaat er over dat je de kans op voedselvergiftiging uitsluit, door het gewoon niet te geven .. maar in principe wordt je natuurlijk niet ziek van voedsel en is ons voedsel aan strenge wet en regelgeving gebonden.
vorig jaar
Begrijpelijk je zorgen. Persoonlijk denk ik niet dat er direct zorg is. Je kunt je kindje wel in de gaten houden of ze niet ziek wordt. Dan weet je dat het daarmee te maken kan hebben. Wellicht voor jouw geruststelling: wij gingen twee weken geleden met ons zoontje (juni 2022) uit eten in een sushi resteaurant. Ik had aan zijn diëtiste gevraagd of hij ook rauwe dingen mocht proeven. Haar antwoord was: in principe wel, hij is ouder dan een jaar. Hij kan eventueel ziek worden van iets dat rauw is, maar dat kan ook van bacteriën op voeding dat wel goed gaar is. Volg je gevoel en doe wat goed voelt ☺️
vorig jaar
Ik moest HUS googelen… ik zou t zo gegeven hebben.
Goed op je kindje letten en bij twijfel HAP bellen
vorig jaar
Reactie op mtjp
Hoe bedoel je professioneel? Het is 2 uur op 54 minuten in de sous vide gew ...
Hebben professionals (bv de slager of iemand die in een keuken werkt) dat sous vide bereid of met een huis tuin en keuken hobby set?
vorig jaar
Ojeej mijn dochter eet vanaf 1 a 1,5 al volledig mee met de pot. Dus ook wel eens filet american op brood 🫣.
vorig jaar
Reactie op Bougainville
Hebben professionals (bv de slager of iemand die in een keuken werkt) dat s ...
Het gaat er om dat het écht strak in t vacuum zit en dat er goed op is gelet dat het niet langer uit de koelkast is etc
54° is namelijk een enorm kwetsbare temperatuur om je vlees in te hebben wbt bacteriën.
vorig jaar
Reactie op 💙m💗
Ohhh onze Bourgondische tapas liefhebber van 2.5 eet ook salami en fuet en ...
Haha hilarisch, mijn zoontje van anderhalf duwt ook een hele borrelplank achterover 🤣 inclusief knoflookolijven.
Mijn zoontje eet dit soort dingen dus ook gewoon mee. Alleen (nog) geen rauwe vis.














