6 Reacties

6 jaar geleden

Ik mocht vanaf 17 weken zwangerschap niet meer werken van de gynaecoloog. Dit op mijn werk aangegeven en hun een zwangerschapsverklaring gegeven. UWV heeft mij na een aantal weken een vragenlijst (digitaal) in laten vullen en daarin moest ik aangeven wat er aan de hand was. Na nog eens een aantal weken werd ik gebeld, kreeg ik vrijwel dezelfde vragen nogmaals. Nu had/heb ik last van harde buiken en waren ze bang voor een vroegtijdige bevalling. Heb verder dan ook geen controle gehad en ben inmiddels officieel met verlof.

6 jaar geleden

Ik werd hiervoor doorgestuurd naar de bedrijfsarts en die heeft op basis van mijn verhalen wat de verloskundige heeft gezegd besloten dat ik minder en uiteindelijk helemaal gestopt ben met werken vanwege m'n lichamelijke klachten. De bedrijfsarts geeft dit door aan je werk en zij kunnen op die manier een uitkering aanvragen bij het uwv. Daarna moet je een online vragenlijst invullen voor het uwv en op basis daarvan gaan ze het wel of niet uitkeren en kan er eventueel een bel- of fysiek gesprek zijn, maar ook daarvoor heb ik niks op papier nodig gehad van de verloskundige, behalve m'n zwangerschapsverklaring. Ik zou dus aan je baas vragen (als hij dat nog niet gedaan heeft) om een gesprek bij de bedrijfsarts. Veel succes!! :) ik vond het allemaal heel spannend, maar is allemaal goed gekomen!

6 jaar geleden

Reactie op JdW-24

Ik mocht vanaf 17 weken zwangerschap niet meer werken van de gynaecoloog. D ...
Ahhh oke, dus een brief/losse verklaring hierover van je arts is als ik het goed begrijp dan niet nodig? Lijkt me heftig zeg als ze echt bang waren voor een vroegtijdige bevalling enz.. Wel fijn dat je dan hierdoor je rust echt goed kon nemen!

6 jaar geleden

Reactie op Bopie14

Ik werd hiervoor doorgestuurd naar de bedrijfsarts en die heeft op basis va ...
Bedankt voor je reactie! Ik heb inderdaad gevraagd of een afspraak bij de bedrijfsarts nog nodig was, maar hij vindt dat niet nodig en gelooft mijn verhalen zo ook wel. We hebben best een goede band en hij heeft me vorige week ook huilend van de vermoeidheid aan de telefoon gehad, dus ik denk dat hij me wel gelooft 馃 Ik denk dat ik dan inderdaad de verloskundige nog laat voor wat het is. Zwangerschapsverklaring hebben ze al wel natuurlijk.

6 jaar geleden

Ik heb ook tijdelijk halve dagen gewerkt. .Ze laten je een vragenlijst invullen en vervolgens bellen ze om je klachten door te nemen, dus bewijsstukken hoef je niet aan te leveren. Ik ben zelf na 4 weken weer voltijds aan het werk gegaan, maar anders was ik om de zoveel tijd gebeld om te kijken hoe het gaat. Zou je er niet te druk om maken!

6 jaar geleden

Reactie op MylaNina

Ahhh oke, dus een brief/losse verklaring hierover van je arts is als ik het ...
Nee er is verder nergens om gevraagd. Alleen die vragenlijst en 1x telefonisch contact gehad met ze. Omdat mijn werk een hoge stress/spanning met zich meebrengt gaf hij aan dat ze mij voor de rest van de zwangerschap zouden afmelden. Mocht ik toch wel aan het werk gaan dan zouden zij het wel vernemen van m'n werkgever gaf hij aan. Was voor mij wel fijn want dit gaf mij rust.