33 Reacties
vorig jaar
Heel interessant artikel!
Aan de ene kant herken ik het heel erg. Onze dochter heeft ook flink wat speelgoed, maar we proberen bij het kopen wel zoveel mogelijk open einde speelgoed te kopen, waar ze lang mee kan doen. En bijv. Duplo die ze heeft uit te breiden en niet nog een soort speelgoed erbij te kopen.
We hebben zo'n kallax kast van ikea met 6 vakken. Daarvan is er 1 gevuld met een bakje met wat boekjes en in de andere 5 staat wat speelgoed, dit wisselen we elke keer af. Zo is er geen enorme overvloed, maar blijft het steeds leuk.
De familie die nog wordt aangestipt die altijd maar met cadeautjes aankomen herken ik heel erg. Zeker zo rond de sinterklaas, grootouders, vrienden, oppas. Iedereen komt aan met cadeautjes...
vorig jaar
Akkoord met de punten en neem het, zover mogelijk (je kan je kind ook niet volledig ontzeggen een bepaald speeltje te krijgen dat niet open ended/ montessori is) of een cadeau weer afnemen, mee in de opvoeding straks. Ik zie wel heel vaak dat mensen liefde inderdaad aan cadeau's koppelen, kinderen die teleurgesteld zijn van een klein/ weinig cadeau's en die oma is leuker, wanr daat krijg ik meer. En volwassenen die vinden dat er een bepaalde waarde aan een cadeau moet hangen en bepaalde dagen gevierd moeten worden met een cadeau.
Ik vind het mooi dat hier meer aandacht voor komt.
vorig jaar
Mee eens! Veel te veel speelgoed, in word vooral gek van het opruimen. Behalve boeken. Ons zoontje heeft relatief veel boeken, maar daar ben ik alleen maar blij om!
Daarbij merk ik eerlijk gezegd niet dat het invloed heeft op het helpen met klusjes. Dit doet hij volop, je moet er alleen de tijd voor nemen om hem erbij te betrekken.
vorig jaar
Ook mee eens. Proberen dit zeker binnen de perken te houden. En ik vind het zelf erg belangrijk dat er inderdaad ook met de 'gewone huishoudelijke taken' wordt meegeholpen. Krijgen regelmatig een compliment over onze oudste van 3,5 dat hij zo goed meehelpt. Bladeren harken in de tuin, helpen met koken, was in de wasmachine doen + ophangen, helpen schoonmaken etc. Hij heeft laatst zelfs geholpen met het lappen van de ramen! Neem de tijd ervoor en heb geduld, ik merk in mijn omgeving dat dit er soms weinig/niet is. Moet ook zeggen dat hij dat zelf ook erg leuk vindt, dit zal ongetwijfeld per kind verschillen 🙈
M.b.t. cadeaus proberen we er steeds meer voor te zorgen dat het voor een groot deel ook praktische dingen zijn en niet alleen speelgoed. En ook daar mogen ze dankbaar voor zijn.
Laatst is hij ook een paar dagen zoet geweest met een hele grote doos, raampje en een deur erin gemaakt, een gaatje aan de bovenkant waar precies zijn lampionlichtje in pastte en hij had zijn eigen huisje. Ik vind het zelf altijd heel leuk om te zien hoe ze zichzelf kunnen vermaken met dingen die geen 'speelgoed' zijn :)
Het mag af en toe best wat minder. Merk bij familie soms ook dat het soms niet groot genoeg kan, ook qua hoeveelheid. Voor Sinterklaas dan ook een max aangehouden dit jaar 😅
vorig jaar
Ook mee eens. Proberen dit zeker binnen de perken te houden. En ik vind het ...
Aanvulling/tip m.b.t. cadeaus; ervaringen cadeau geven of vragen 😊
vorig jaar
We vierden de verjaardag van ons dochtertje gisteren (2 jaar) en we hebben aan mensen gevraagd om te doneren aan de gofundme’s van Palestijnse gezinnen ipv iets randoms te kopen. Tenzij ze écht iets wilden geven, mocht dat dan. Maar de meesten hebben iets gedoneerd.
Het heeft geresulteerd in een aantal echt leuke cadeaus en weinig ‘troep’. Een aanrader!
vorig jaar
Reactie op Kornoelje
We vierden de verjaardag van ons dochtertje gisteren (2 jaar) en we hebben ...
Wat een goed idee zeg. Mooi!
vorig jaar
Hier geeft de visite op zowel ons verzoek als van de kinderen, cadeau bonnen. Zo kunnen ze zelf iets (groters) moois kopen. Ze leren dan ook snel wat iets kost en wat dus de waarde van geld is.
Zo heeft onze dochter van haar cadeau bonnen een waveboard gekocht en speelt er iedere dag mee.
vorig jaar
Wij hebben vandaag kerst gevierd met schoonfamilie en als ik kijk hoeveel mijn neefje krijgt hoe ik mijn hart vast voor onze kleine straks (36 weken zwanger nu). Ik hoop echt dat we familie een klein beetje kunnen sturen, zodat ze niet van iedere opa/oma/oom/tante meerdere cadeaus gaat krijgen 🫣 Ik zou heel graag willen dat er meer 'ervaringen' cadeau gedaan worden: abonnement op plaatselijke speeltuin/dierentuin whatever, dagje weg met opa en oma, dat soort dingen. Lekker herinneringen maken met de mensen om onze frummel heen lijkt me zoveel leuker dan het zoveelste plastic rommelding 🙃
vorig jaar
Reactie op Kornoelje
We vierden de verjaardag van ons dochtertje gisteren (2 jaar) en we hebben ...
Heel mooi! Misschien dat ik zoiets ook op de kraamcadeau lijst ga zetten, veel mooier dan een zoveelste boxpakje ofzo 💜
vorig jaar
Ik kan alleen zeggen: amen.
Zelf sta ik er altijd al zo in. Ben blij met dit artikel omdat het ook wat bewijs / uitleg is als mensen eventueel vragen / klagen waarom wij cadeaus afhouden.
Ons beleid is dat 1 X per jaar, met haar verjaardag, cadeaus welkom zijn. Daarbij vermelden we trouwens ook : "tweedehands wordt gewaardeerd".
Een deel van de verjaardagscadeaus gaat meteen de kast in, om pas een paar maanden later in de speelhoek te komen. Zo staat er nooit teveel tegelijk .
Buiten verjaardagen zijn we echt streng dat we geen cadeaus willen. Krijgen we toch wat, dan laat ik het in de doos en verkoop het of geef het weg.
Willen mensen toch graag wat geven, dan staan we wel open voor praktische cadeaus of een uitje.
vorig jaar
Ik kwam een keer een quote tegen van luuk 6jaar: "mama, in een volgend leven wil ik niet zoveel spullen meer. Ik word er zo onrustig van."
Dat is jaren geleden en heeft me echt geraakt. Ik herken het en wil dit voorkomen voor ons komend eerste kindje.
vorig jaar
Ik voel dit zo erg! Mn schoonmoeder heeft allemaal cadeautjes onder de boom en zegt ze ook nog alles is voor Jace. Ik vind het echt om te kotsen. Liefde is niet te koop. Ik heb dus tegen haar gezegd. Ik vind samen zijn veel belangrijker dan al die cadeaus. Ik vind het onnodig. Hij is nog maar 9 maanden en dan zegt ze dat ik niet zo moet zeuren.
Thuis heb ik het er met mijn man erover gehad en hij zegt ja dat is het cultuur verschil. Bij ons lag altijd het hele huis vol met cadeaus dat is normaal. Ik zei dat zal best, maar ik vind het niet normaal.
Toen zei hij wel wij bepalen waar Jace mee speelt, maar ik vind het dan onzin dat er geld wordt uitgegeven aan speelgoed waar niks mee gedaan wordt. Als je zo nodig geld wilt uitgeven zet het dan op de spaarrekening van Jace.
Maar ik moet me er niet druk om maken volgens hem.
Ze is heel wat tekort gekomen in haar kindertijd en op deze manier wilt ze dat goed maken. Persoonlijk vind ik dit een hele verkeerde manier. Maarja moet er maar mee dealen denk ik.
vorig jaar
Reactie op bumblebeedc
Wij hebben vandaag kerst gevierd met schoonfamilie en als ik kijk hoeveel m ...
Wij hadden een lijstje.nl
Kun je praktische cadeaus opzetten, maar ook uitjes.
vorig jaar
Reactie op DeMamavanRens
Wij hadden een lijstje.nl
Kun je praktische cadeaus opzetten, maar ook ui ...
Ja, hebben wij hier ook. Probleem is alleen dat je mensen keuze wil geven, maar dat sommigen (opa/oma 😏) dan denken dat ze de halve lijst cadeau moeten doen bij kinderen 😅
Als de frummel eenmaal geboren is maar eens een keer gewoon gaan kletsen met ze, kijken of dat gaat werken 😉
vorig jaar
Ik voel dit zo erg! Mn schoonmoeder heeft allemaal cadeautjes onder de boom ...
Ja het is lief bedoeld natuurlijk maar ik snap je punt hoor! Misschien kun je een en ander wegzetten tot het moment dat je een keer een nieuw speeltje wilt geven, of kun je het op termijn aan de speelgoedbank doneren ofzo 🙈?
vorig jaar
Ik voel dit zo erg! Mn schoonmoeder heeft allemaal cadeautjes onder de boom ...
Hier idem..
Kids zijn 2 en bijna 4.
Wat ik tot nu toe gedaan heb;
Het leukste speelgoed er uit gehaald en de rest naar zolder gedaan.
Sommig speelgoed heb ik soms afgewisseld door het jaar heen, zodat ze een keer "nieuw" speelgoed hebben en het dan ook echt gewaardeerd word.
Wat echt niet bij mij/ons aan sloot en op zolder bleef liggen heb ik verkocht op Vinted.
De opbrengst gaat in de spaarpot van de kids.
Zo is het alsnog voor hun en voelt het voor mij goed.
En het speelgoed komt ergens anders goed/beter tot zn recht.














