54 Reacties

3 jaar geleden
Zelf vroeger heel lang met playmobil gespeeld. Mijn man is opgevoed met Lego. Op vakantie stond een bak met houten latjes waar je superveel mooie ontwerpen van kon maken, stond alleen geen merknaam bij. Een tuinhuisje, voor buiten. En dan niet als opslag maar met keukentje bankje enzo. Gewoon een stapel blokken hout. Als ze ouder worden ook wat spijkers en misschien een zaag. En knutselspullen voor de fijne motoriek. En dan bedoel ik niet de pakketjes waarin staat wat je moet doen. Maar echt alleen de basis dingen. Maar hetgene waar we echt het meeste mee hebben gespeeld: een voetbal. Nu ik dit lees is het wel allemaal voor wat oudere kinderen..

3 jaar geleden
Wij hebben een quadro set. Het kost wat maar wij vinden het het geld dubbel en dwars waard. Je kan het naar eigen smaak helemaal ombouwen (klimrek, glijbaan, leertoren etc) en uitbreiden en het is te gebruiken van baby tot kind 😊


3 jaar geleden
Ligt ook sterk aan je kindje.
De ene vermaakt zich uren met tekenen waar de ander liever met LEGO bouwt en een volgende zich het beste vermaakt met buitenspelen.
Als kind speelde ik vooral met de dieren thuis. Natuurlijk is dat geen speelgoed, maar de dieren vonden het prima (hadden de mogelijkheid zelf buiten bereik van de kinderen te komen)
Je zou eens kunnen zoeken op Montessori speelgoed, dat geeft leuke tips

3 jaar geleden
Smartmax hier ook een hit inderdaad. Houten treinset en duplo blijven ook succesnummers en worden er altijd wel weer bijgepakt. Van duplo hebben we ook een huis daar blijft hij ook naar toe gaan. En verder zijn speelkeuken en houten koffieapparaat. Er wordt elke dag wel een kopje koffie voor me gezet en iets in de keuken gemaakt.
Eigenlijk dus allemaal speelgoed wat de fantasie erg triggert. Plastic geluidsbende komt er hier eigenlijk ook niet in en als we een keer iets krijgen dan is hij er zo mee uitgespeeld.
Ook leuk als ze 2-3 zijn zijn de spelletjes van little dutch zoals het visspel of memory, die komt hier ook regelmatig tevoorschijn

3 jaar geleden
Hier absoluut de duplo. Altijd iets mee als we op pad gaan en zelfs in t zwembad kiest ze hiervoor ipv gieter en emmertje. Vooral poppetjes, diertjes, raampjes, autootjes en glijbaan/wipwap ervan is favoriet (14 maanden).

3 jaar geleden
Dit verschilt zo per kind....
Onze oudste (maart 4 geworden) speelt vanaf 1 jaar heel veel met de oude autootjes van papa + bruder voertuigen.
De middelste (net twee) heeft daar geen oren na. Hij speelt elke dag met een bal of ballon.
Wij proberen ook wat meer dingen te kopen die langer meegaan met (hopen we) genoeg uitdaging.
Zo hebben we sinds deze week een pikler driehoek met glijbaan. (Zoontje werd 2) Was duur, maar hopelijk ook iets met genoeg uitdagingen voor mijn mannen.
We hebben buiten ook een trampoline en een plum discovery speeltoestel
Je weet het nooit met ze hahaha.

3 jaar geleden
Muziekinstrumenten!
Duplo Primo
Zachte blokken
Knikkerbaan die je kunt bouwen
Kapla
Dokterskoffer (vroeger had Hema een echtwerkende stethoscoop)
Keuken
Gereedschapskoffer
Bos met oude, echte sleutels
Plank met daarop knopjes, schuifjes, schakeldingetjes
Dikke bouten met moeren
Resthout met kleine hamer en redelijk dikke spijkers.

3 jaar geleden
Ik lees allemaal best duur speelgoed hier. Ons zoontje speelt het liefst van alles met de stofzuiger 😆 al sinds hij kon tijgeren is dat dagelijks een hit.
Hij is ook dol op zijn zandbak en de tuinhark… ruim 2 jaar is hij

3 jaar geleden
Reactie op Nencke
Ik zie zoveel veel verschillende sets... weet niet welke...
Snap ik, er is ook heel veel keuze 🙈 wij hebben toen gekeken welke sets de meeste combinaties kon maken die geschikt waren voor de leeftijd van onze dochter (toentertijd). Ze was toen helemaal in de ban van glijbanen dus voor ons was het ook een must dat er platen bij zaten zodat we een glijbaan konden maken.
Wij hebben toen tegen kersttijd een combiset set (home+adventure zo uit mn hoofd) besteld want toen hadden ze kortingen. Je kan er eigenlijk niet mee mis gaan en je kan altijd nog losse onderdelen bestellen 😊

3 jaar geleden
Bedankt voor alle leuke reacties, al zie ik graag nog meer hoor 😜 een aantal die ik zie hebben wij en is inderdaad favoriet. Lego primo (die ouderwetse, van mijzelf geweest), muziek instrumenten, zandbak schelpje, kleine glijbaan id tuin, of gewoon papier en potloden/verf, en blokken zijn bijvoorbeeld dingen waar mijn dochter graag mee speelt! Maar ik zie ook leuke nieuwe ideeën! Thanks 😃

3 jaar geleden
Ik lees allemaal best duur speelgoed hier. Ons zoontje speelt het liefst va ...
Oké, een belangrijke reden dat ik niet mega veel speelgoed wil is omdat ik het echt zonde vind dat er zoveel ongebruikt blijft en dan liever een aantal duurdere maar kwalitatief goede en ontwikkelingsgerichte spullen koop.
De andere reden is dat mijn dochter zich príma vermaakt met de ritsjes van de kussens, Tupperware bakjes stapelen, plastic flessen door het kattenluik gooien, wasknijpers aangeven/uit de bak halen etc 😂😂