30 Reacties
2 jaar geleden
Kun je proberen of jullie hem tijdelijk een uurtje eerder op kunnen halen? Net wat minder moe en daardoor hopelijk iets meer rust in de avond.
2 jaar geleden
Wat lastig lijkt me dit. Eet hij met jullie mee? Kan je bijvoorbeeld ook een boterham geven op kdv dagen? Scheelt wellicht gedoe en moet hij perse in bad of volstaat wassen ook? Zijn alweer dingen die je wellicht kunt doen op een opvang dag. Dat trekt wel weer recht op een dag dat hij niet naar de opvang gaat.
Slaapgebrek breekt je ook echt op. Wat voor patronen zie je bij het naar bed gaan tussendoor wakker worden en hoe gaan jullie daarmee om?
2 jaar geleden
Opbeurende woorden... alles is een faaaase 🙈 (ik haat het altijd als mensen dat zeggen, maar echt, uiteindelijk komt het goed haha)
Herkenning... ja, sinds ons zoontje geen middagslaapje meer doet, eten we eerder en gaat hij eerder naar bed anders is er ook geen land meer mee te bezeilen en stapelt de vermoeidheid zich alleen maar op. Misschien eerder proberen op te halen en op opvangdagen iets eten wat ie lekker vindt (desnoods gewoon een boterham) en dan naar bed, zin of geen zin. En eventueel nog eens met de opvang bespreken of ze hem toch niet op een manier kunnen laten rusten?
Succes! 🍀
2 jaar geleden
Enige dingen die ik voor je kan bedenken:
- Niet in bad doen na een opvangdag
- Vragen of ze hem op de opvang een meegebracht hapje eten willen geven, uurtje eerder is hij misschien net iets minder uitgeput. Bij ons doen ze dat boven 1 jaar in principe niet, maar misschien als je de situatie uitlegt willen ze het tijdelijk wel even doen?
2 jaar geleden
Voor mij klinkt dit als heel herkenbaar, werk zelf in de opvang en we horen dit echt vaak van ouders, vaak begint een kindje al met huilen/boos gedrag zodra de ouder binnen komt, hoewel we dan de hele dag niks aan het kind hebben gemerkt. Lijkt wel echt een soort ontprikkelen.
Wij zijn nu aan het proberen om tussen de middag, als de kinderen die wel nog slapen in bed liggen de andere kinderen ook even een rust momentje te bieden door bijv. Een filmpje aan te zetten of een spelletje/activiteitje aan de tafel aan te bieden.
We maken rond half 5 een grote schaal met groentjes (komkommer, tomaat, paprika, olijf, radijs, augurk enz.) dan hebben de kindjes in ieder geval al iets gegeten mocht het thuis niet meer lukken en ook fijn voor de kindjes die pas laat worden opgehaald.
Ik merk dat deze veranderingen echt super goed helpen en minder kinderen echt overstuur naar huis gaan.
Misschien zou je kunnen vragen aan de opvang of ze hem tussen de middag een rust momentje willen aanbieden, dus niet perse slapen maar misschien wel even met de knuffel op de bank zitten of even een boekje met hem lezen. Wellicht zou je ook een bakje met groente mee mogen geven, lijkt me niet heel veel moeite om hem dat te geven, kan hij zelf eten toch, als hij dan thuis niks meer eet is het niet zo erg.
Maar jou kindje is hier zeker niet uniek in en we zien het echt heel erg veel!
Wat ook nog zou kunnen werken is hem om de dag wel nog in de middag te laten slapen, dus bijv. De dagen dat hij thuis is wel laten slapen en op de opvang niet, maar dat is natuurlijk wel een beetje afhankelijk van de dagen dat hij naar de opvang gaat
2 jaar geleden
Reactie op Vita bene
Bij ons op de opvang gaven ze kind vaak rond 16.30 uur nog een warme hap al ...
Dit doen ze bij ons tot 1 jaar..
Ik heb er verder geen ervaring mee, omdat onze kids geen hele dag naar de opvang gaan. Onze dochter is bijna 2,5 en slaapt thuis soms ook niet. Dan beginnen we ook rond 18.10 uur met naar bed brengen!
2 jaar geleden
Herkenbaar. Wat ik hier doe is een “tent” maken door op de bank een groot fleecekleed over onze hoofden te leggen onder het mom verstoppen voor papa. Dat vindt hij dan nog wel leuk (lees 5sec uit z’n bui) en zodra het kleed over ons heen ligt is het even prikkelvrij. Tussendoor laat ik papa dan even “zoeken” en na een kwartiertje dan is hij weer rustig en kan hij eten. Wij eten bewust iets wat hij heerlijk vindt op de opvangdagen en vanuit de opvang gaan we gelijk naar huis en staat het eten praktisch al klaar. Op de opvang wil die van ons niet in zo’n ledikant, maar ze hebben daar ook stretchers en dat vindt hij wel goed.
2 jaar geleden
Reactie op kikiSalvador
Voor mij klinkt dit als heel herkenbaar, werk zelf in de opvang en we horen ...
Tip: geen filmpje opzetten. Dit zijn gigantisch veel prikkels. Ze zijn dan even praktisch gehypnotiseerd rustig aan het kijken en daarna moeten ze al die beelden verwerken. Je verergert daarmee de situatie voor de ouders. Daarnaast is het schermgebruik voor kinderen zo beperkt dat er ongetwijfeld ouders zijn die er überhaupt niet blij mee zijn als ze tv kijken op de opvang. Je kunt op de opvang wel een rustoefening doen met de kinderen. Laat ze bijvoorbeeld lekker wiebelen of wiegen ergens op.
2 jaar geleden
Reactie op newmommy😍
Tip: geen filmpje opzetten. Dit zijn gigantisch veel prikkels. Ze zijn dan ...
Jemig het zijn peuters, geen baby’s. Het moet wel behapbaar blijven voor leidsters hè, het is geen prinsen en prinsessen dag daar elke dag. Het zou mij echt een worst wezen dat mijn kind van 2,5 achter een scherm wordt gezet voor een rust moment. Doe ik thuis ook wanneer hij thuis komt en daarna het avond ritueel.
2 jaar geleden
Ben je eventueel in de mogelijkheid om hem vroeger op te halen? Klinkt alsof hij nergens een moment heeft om uit te checken van de dag, wat voor kindjes (wij als volwassenen ook) belangrijk is.
Ik begrijp uit je tekst dat hij een uur nog wakker is tussen de opvang en bedtijd en dat er in die tijd nog gegeten wordt en in bad gegaan wordt?
Wat hier helpt, want ook hier overpikkeld na de opvang, is om na de opvang met ons 2 even tv te kijken. Hij tegen me aan en lekker even ontprikkelen. Na een tijdje komt hij dan weer los en kan hij wat hebben.
Ik probeer maar mee te denken. Begrijp het heel goed dat het niet zomaar (en misschien wel helemaal niet) lukt om je zoontje vroeger op te halen.
Denk dat het even goed is om in gesprek te gaan met je partner/opvang/familie..om te bekijken wat er kan veranderen zodat hij en daarbij ook jullie de rust terug kunnen vinden.
2 jaar geleden
Reactie op Ditte_
Jemig het zijn peuters, geen baby’s. Het moet wel behapbaar blijven voor le ...
Juist! Wij zetten hoogstens 15 minuutjes een filmpje aan, we kijken dan ook nog naar filmpjes die aansluiten bij het thema wat we momenteel hebben, wij merken echt wel dat kinderen hier van tot rust komen, als we ze laten dan blijven ze doorgaan met spelen en gaan ze echt niet even lekker rustig zitten.
Als ik zelf wil ontspannen zet ik ook de tv aan 😉
2 jaar geleden
Reactie op Ditte_
Jemig het zijn peuters, geen baby’s. Het moet wel behapbaar blijven voor le ...
Eens. Kind hier die zelf aangeeft een filmpje te willen kijken als hij intensief gespeeld heeft. Wordt er ook daadwerkelijk rustig van en is daarna echt niet opeens een onhandelbaar monster 😉
2 jaar geleden
Mijn dochter is ook erg hangerig, overprikkeld en moe na zo’n opvang dag. Eerder ophalen, eten alvast klaar hebben (avond ervoor al koken?) en anders gewoon brood, crackers of yoghurt als avondeten? Inderdaad geen bad, maar gewoon even handjes wassen en gezicht wassen klaars En streven om 19 uur al in bed te hebben liggen.
2 jaar geleden
Reactie op HLN92
Mijn dochter is ook erg hangerig, overprikkeld en moe na zo’n opvang dag. E ...
Ja eerder ophalen
Wij zijn recent van opvang geswitcht
Kindjes hebben daar van 8-4 hun klasje zodat de medewerkers ook een normale fijne werkdag kunnen hebben
Je moet dus voor 16u ophalen
Hij is net de tweede week door en wauw zo relaxt!














