18 Reacties

2 jaar geleden
Als kind heb ik voor m鈥檔 1e verjaardag waterpokken gehad. Afgelopen zomer kwam onze zoon in aanraking met een kindje. Ik was toen zwanger van onze tweede. Omdat m鈥檔 moeder niet 100% zeker wist of ik echt waterpokken had gehad heb ik laten testen of ik voldoende antistoffen had. Zwangerschap en waterpokken is erg risicovol. Ik bleek niet genoeg antistoffen te hebben! Moest met stoom en kokend water een prik halen (verplicht bij het rivm als je zwanger bent en onvoldoende of geen antistoffen hebt).
Goed nu zit je zoon niet in deze situatie maar het kan inderdaad zo zijn dat hij het een tweede keer krijgt. Maar wellicht niet zo kort op elkaar. Daarnaast liever nu dan als hij volwassen is en het mogelijk van z鈥檔 eigen kindjes krijgt. Als volwassene kun je er veel zieker van worden.
Lastig hoor. Maar het komt vast goed鈽猴笍馃拹

2 jaar geleden
Reactie op Sssssss
Waarom ben je ongerust?
Idd waarom ongerust? Was het de 1e keer erg heftig? Ben je zelf zwanger zonder waterpokken gehad te hebben?

2 jaar geleden
Mijn dochter heeft het net na haar 1e verjaardag gehad maar had het minimaal. Maar paar plekjes. Ons zoontje kreeg het net na zijn 1e verjaardag omdat er een uitbraak was op het kdv, zijn hele lichaam zat van top tot teen onder. 2 weken later kreeg zijn zus (toen 6) het opnieuw. Had wel wat plekjes maar was stuk minder dan bij haar broertje en ze had er weinig last van.
De waterpokken creme van dr Leenarts hielp hier goed om ze snel in te drogen.

2 jaar geleden
Ik heb vroeger ook twee keer waterpokken gehad, de tweede keer wel extremer als ik mijn moeder en de foto鈥檚 van vroeger moet geloven, maar je zorgen maken hoeft niet!

2 jaar geleden
Reactie op Sssssss
Waarom ben je ongerust?
Dat hij weer zwaar ziek geworden. Ik heb ook van iemand gehoord dat haar kind het zo zwaar heeft gehad dat hij in het ziekenhuis heeft moeten liggen...

2 jaar geleden
Mijn zoontje kreeg het met 10 maanden, mijn dochtertje met 15 maanden (toen was zoonlief 3 jaar). Zoontje heeft het toen niet meer gehad. Mijn briertje heeft het met 11 maanden gehad, maar daarna ook nooit meer. Dus.. als ze het onder 1 jaar hebben gehad, zouden ze nog een keer ziek kunnen worden, maar het hoeft niet. Zal er ook aan liggen hoe dicht ze bij die 1jaar grens zitten? Maar jouw zoon was toch 17 maanden, dus bijna 1.5 jaar toen hij het de eerste keer had?

VRIEND
2 jaar geleden
Mijn zoon heeft het rond zijn 1ste verjaardag gehad. En onlangs weer bijna op zijn 6de verjaardag!
Het lastigste was er niet aan te zitten. Zoals hij het zelf zegt: mama als je jeuk heb moet ik gewoon terug jeuken! 馃槀

2 jaar geleden
Reactie op NelS
Mijn zoontje kreeg het met 10 maanden, mijn dochtertje met 15 maanden (toen ...
Nee, hij is nu bijna 17 maanden. Hij was toen hij het kreeg bijna 1 jaar...

2 jaar geleden
Ik heb zelf 2x waterpokken gehad. De eerste keer was veel erger dan de tweede keer, ik kan me de jeuk nu nog herinneren. Het is irritant, maar 2e keer viel het goed mee en was ik er veel sneller vanaf, denk omdat ik al wat weerstand tegen het virus had opgebouwd. Ik was beide keren trouwens flink ouder dan 1, denk 3 en 5 ofzo

2 jaar geleden
Ik zou je vooral geen zorgen maken.
Enerzijds omdat je er totaal geen controle over hebt en het maar moet afwachten of hij het nogeens krijgt of niet, anderzijds is het verloop van waterpokken over het algemeen niet ernstig maar vooral even een paar dagen vervelend qua jeuk en misschien wat koorts.
Maar de kans dat ze er heel erg ziek van worden is nihil, dus vooral geen zorgen maken hoor!

2 jaar geleden
Hier heeft mijn dochtertje waterpokken gehad toen ze 9 maanden was, en nu sinds donderdag weer. Ze is nu 2 jaar. Ik had me er al op voorbereid dat het mogelijk nog een keer kwam.
Ze heeft veel last, ook omdat ze nu meer jeuk ervaart en het beseft. Gelukkig maar een dag tot twee dagen koorts en voor de rest wel vrolijk.
Straks superrrr immuun 馃槀馃挭馃徏