6 Reacties

2 jaar geleden

Ik heb geen ervaring in Azië met kind, maar wel zonder..tenminste wel in Thailand. De vliegreis is relaxed, want je zit in zo’n groot vliegtuig en daarin is van alles te doen, je hebt je eigen tv scherm enz.. Jetlag viel geloof ik mee. Wel is Thailand echt een andere cultuur.. Veel backpackers die wild leven en seks is echt een verdienmodel voor de Thai(veel sekswerkers op straat enz). Ook zijn bepaalde dingen niet altijd veilig zoals verkeer/vervoer(ook boten en vliegtuigen enzo) en eten is ook niet altijd goed(heb mensen heel ziek zien worden van eten in Thailand). Als je erheen wilt met een dreumes zou ik wel kiezen voor een resort oid en niet op Kho Pi Pi tussen de feestende 20 jarigen gaan zitten.. En altijd zelf goed opletten op veiligheid, want dat wordt daar niet voor je gedaan. Eten is soms niet goed gaar of vlees/vis ligt bijv in de volle zon, boten die uitvaren de zee op terwijl er enorme storm is, dat soort dingen: zelf goed opletten. Qua mensen en cultuur is het wel echt een veilig land, heel vredelievend! En het is er prachtig, de Thai zijn vriendelijk en je kunt er ontzettend lekker en goedkoop eten. Ik denk wel dat Bali iets luxer en dus misschien relaxter is met een klein kindje, maar daar ben ik nooit geweest.. ohja en nog een tip: ga niet in het hete seizoen(tering heet!) en ook niet in het regenseizoen(veel regen en storm op zee).. Succes!

2 jaar geleden

Loopt ze al? Misschien dan wel.. er is 0 veilig vervoer, geen autostoeltje etc.. Vrienden die naar Bali waren, hun 1yo had Dengue opgelopen, toch niet zonder risico allemaal Ik zou het misschien wat later doen en lekker naar Sicilië ofzo 🤪 Op instagram is Nira van Dijk nu in Bali als je beetje content wilt zien

2 jaar geleden

Ik raad het zeker aan! Zelf al meerdere keren buiten Europa gevolgen. Kinderen passen zich zo makkelijk aan met tijdsverschil etc! En qua eten is er overal genoeg. Wij zijn met 8 maanden en 18 maanden buiten Europa geweest (Curaçao en Bali)

2 jaar geleden

We zijn inderdaad in Bali en Thailand geweest voordat we ouders werden. En verliefd geworden op het continent. We hoeven dus ook niet echt op avontuur. Vooral genieten van de cultuur en het lekkere eten. 😍 (Ze loopt nog niet, maar wel hard aan het oefenen. Dus tegen die tijd denk ik wel.)

2 jaar geleden

Ik ben onlangs geweest met dochter van 13 maanden. Wel naar vrienden die daar wonen en ook alles hadden geregeld qua autostoeltjes etc. Eenmaal daar hebben we genoten en ging het erg goed. Maar ik zeg je eerlijk de reis vond ik hell en denk dat veel passagiers om ons heen dat ook vonden.😂 ze zit op het randje dat ze net kan lopen, ze wilde echt niet zitten. Vond de vliegvakanties toen ze kleiner was en lekker sliep veel relaxter.

2 jaar geleden

Ik ga dit jaar in oktober naar Vietnam! Ben met 14 maanden gaan vliegen voor 4 weken naar Jakarta en Bali, mijn vriend is Indisch dus hij heeft familie daar. Wij vlogen met Emirates. Hadden geen eigen stoel voor haar, omdat die van ons nog vrij rustig was. Maar ik vroeg bij instappen in het vliegtuig of er een rij vrij was (NL-Dubai was rustig, Dubai-Jakarta was vol) en dan heb je deel vd reis een gratis eigen stoel voor je kleine. Maarja met de terugreis kon ze wel zelf lopen, en toen dacht ik ‘had ik nou maar..’ Je eigen instelling is goud waard en het jezelf en voor je kind zo makkelijk mogelijk proberen te maken. Go with the flow. Goede voorbereiding, genoeg snacks en speeltjes in het vliegtuig, weten dat het vermoeiend zal zijn, alle aandacht zal naar je kind gaan en tuurlijk zal die even huilen. Eenmaal bij aankomst direct meegaan in het dagnachtritme. Ze deed door alle prikkels dagelijks nog 2 dutjes. Je kan al het eten krijgen wat je wilt. Bali is natuurlijk super toeristisch. Ik gaf mijn dochter voornamelijk warm eten, is beter voor hun maag: bubur, veel soorten soep, nasi/mie etc. En ik gaf haar alleen verse kokoswater, Spa of koeienmelk. Ze dronk daarom wel meer dan de 300 ml, maarja prima. En tussen de middag aten we altijd portie frietjes aan het zwembad 😂👌 En je kan er alle tropische fruit eten. Je hebt daar ook een veel supermarkten die wel van die fruitzakjes en gepofte snacks verkopen voor peuters. Ideaal als tussendoortje. Voor anti-muggen kan je minyak telon kopen, is een soort natuurlijke olie dat je bij bijna iedere supermarkt wel kan kopen voor een paar euro. En veel beter dan dat chemische Deet wat ze hier verkopen. Kan je continu opsmeren en werkt lang door. Mochten ze buikpijn hebben, smeer dan paar druppels kayuh putih op het buikje. Is een soort natuurlijke Vicks (ook overal verkrijgbaar daar). Zou zetpillen etc wel gewoon meenemen just in case. Er zijn voldoende vliegtopics hier, dus daar kan je ook nog veel tips uit halen.