8 Reacties
3 jaar geleden
Ik heb hier niet voor gestudeerd of zo maar denk dat het wel oke is. Misschien is hij wat meer introvert. Zolang hij in het sociale contact dat hij wel met andere kinderen heeft leuk speelt en zich "normaal" gedraagt zou ik me niet zo'n zorgen maken.
3 jaar geleden
Ik kan alleen spreken uit eigen ervaring. Ik vond het toen ik 7 was heerlijk om vaak alleen te zijn en iets voor mezelf te doen. Ik was nogal op mezelf en verveelde me nooit! Bij mij speelde wel dat ik als kind een beetje verlegen en ook HSP'er was(ben ik nog steeds) en daardoor drukte sowieso niet altijd trok.
Ik heb een super jeugd gehad en het is helemaal goed gekomen hier 😊
3 jaar geleden
Bij mijn zoon zat ook een jongentje in de klas die altijd alleen speelde. Mijn zoon zat al 2 jaar bij hem in de klas. Zijn ouders en juffen hadden al van alles geprobeerd maar die jongen vond het wel prima alleen. Op een dag moesten ze in groepjes werken en toen had mijn zoon gezegd jij komt bij ons want het is zielig als je alleen bent. Dit heeft iets met die jongen gedaan. Vanaf dat moment wilde die jongen wel met mijn zoon spelen. Mijn zoon was 1 van de populaire kinderen van de klas dus opeens wilde meer kinderen met hem spelen. Maar die jongen wilde alleen met mijn zoon spelen. Ik groep 5 heeft die jongen tegen zijn moeder gezegd dat hij heel blij was dat hij nu wel een vriend had. Ze zijn nu allebei naar een andere middelbare school gegaan en spreken elkaar niet meer. Ik weet dus niet hoe het nu met hem gaat.
3 jaar geleden
Ik was zelf zo vroeger en snapte echt niet waarom iedereen zo nodig vond dat ik vriend(in)en moest hebben. Vond het prima dat ze me wilden ‘koppelen’ tijdens de pauze en zo maar er kwam weinig van. Ik had wel wat aansluiting, ging wel eens bij iemand spelen en werd niet gepest en best gewaardeerd nog want ik kon altijd alles uitleggen als iemand iets niet snapte. Maar dat hele doel van vrienden hebben? 😵💫 why?
Ik heb nog steeds geen leger aan vrienden, nooit goed in geweest om ze te maken en degenen die ik heb, kan ik goed een paar maanden geen contact mee hebben. Maar dan is het wel altijd gezellig en alles goed.
Je zoontje is 7? Ik zou eens vragen hoe hij er zelf in staat, het lijkt mij dat hij oud genoeg is om zoiets te begrijpen. Als hij het niet erg vindt, prima, en aangeven dat hij altijd kan laten weten als hij toch liever wel een vriend heeft op school.
3 jaar geleden
Reactie op Zuzanna
Ik was zelf zo vroeger en snapte echt niet waarom iedereen zo nodig vond da ...
Mag ik vragen of je broers of zussen hebt en hoe je band daarmee was/is?
Ik was zelf als kind ook vaak 'solo' en was een gelukkig kind.
Mijn zus en broer zijn 8 en 10 jaar ouder ik was een nakomeling. Maar dat was dus prima in mijn geval.
@ANIT37 mag ik dezelfde vraag aan jou stellen? Ben gewoon benieuwd.
3 jaar geleden
Ik heb ook nooit veel vrienden gehad en geen behoefte aan gehad. Speelde ook graag alleen. T is hier goed gekomen hoor. Nogsteeds heb ik "maar" 3 vrienden. Meer dan genoeg vind ik.
Ik zou het vooral loslaten en niet heel vaak vragen of hij iemand wilt uitnodigen. Dat kan juist op den duur hem het gevoel geven dat hij raar is, omdat hij die behoefte niet heeft.
Niet iedereen is een groepsmens.
3 jaar geleden
Hij heeft er zelf idd echt totaal geen last van en geeft ook nooit aan dat het hem stoort. Ook niet als ik het vraag, dus ik probeer het wel echt zoveel mogelijk los te laten😅 hij krijgt over een paar maanden wel een zusje maar tot nu toe dus enig kind geweest
3 jaar geleden
Ook ik kan alleen spreken uit eigen ervaring. Ik heb nooit vrienden gehad. Soms wilde een klasgenootje met mij afspreken en soms deed ik dat ook (met heel veel tegenzin, omdat mijn moeder er op stond) maar meestal verzon ik een smoes en zei ik dat ik niet kon afspreken. Ik was veel liever alleen. Het liefste speelde ik op mijn slaapkamer met mijn barbies en speelgoedpaardjes of buiten tussen de dieren. Ik had er zo'n hekel aan om af te spreken! Nog steeds ben ik introvert. Ik onderneem graag dingen met mijn gezin of familie maar vrienden heb ik niet. En toch ben ik erg gelukkig zo.
Ik heb ook nooit dat forceerde gedoe van vrienden moeten hebben begrepen. Als je kind gepest word, ongelukkig is dan is het natuurlijk een ander verhaal. Maar je geeft aan dat hij het goed vind zo. Zolang je kind gelukkig is zou ik me inderdaad geen zorgen maken 😊














