5 Reacties
10 uur geleden
Mijn oudste is in groep 4 gediagnosticeerd met adhd.
Voor hem had ik een gevoels-meter gemaakt met knijper. Zo kon hij aangeven hoe hij zich voelde zonder het te hoeven vertellen.
Ook een duidelijk schema (evt met plaatjes) wat hij in de ochtend moest doen, was heel helpend, zo startte hij de dag niet gelijk al chaotisch.

8 uur geleden
Op mijn werk (VO) hebben sommige leerlingen een wiebelkussen en noise cancelingkoptelefoon (zonder muziek). Ook laat ik leerlingen vaker een ‘klusje’ voor mij doen. Bijv licht even uitzetten, iets ophalen bij de conciërge. Even een loopmomentje. Dit zou je eventueel met school kunnen overleggen. We hebben ook leerlingen met een time-out kaart. Dan mogen ze even 10 min in de meldkamer zitten, in een zitzak met een boekje of even niks. Je zou thuis ook zo’n rusthoekje kunnen creëren, het mag alleen nooit als straf dienen en het liefst preventief. Een lekkere zitzak, fleecedeken, doekjes, frutselspeelgoed (fidgetspinner of een ‘tangle’). Koptelefoon met luisterboek, knuffels.
Qua emoties zou je nog kunnen werken met emotie-plaatjes of met een stoplicht systeem: groen = ik voel me goed, oranje = randje overprikkeling wat kan ik doen om niet in rood terecht te komen? Wie kan mij helpen. Rood = escalatie, wat moet ik nu doen? Wie kan mij helpen etc. Je kan ook echt een stoplicht printen met bij elke kleur wat voor jullie helpt en deze samen erbij pakken.
En doen jullie ook al iets van een sport? Kleutergym? Zwemmen? Iets waarin hij zijn energie ook kwijt kan, maar ook zelfvertrouwen van krijgt?














