23 Reacties
4 maanden geleden
Ik kreeg bij de eerste PE tijdens de bevalling. Waarschijnlijk had ik het 3 dagen eerder ook al, maar toen ik op controle ging in het ziekenhuis was mijn bloeddruk weer normaal.
Bij de tweede nergens last van gehad!
4 maanden geleden
Ik volg! Ik had ook helemaal geen fijne zwangerschap (eerst HG tot week 22, en toen zwangerschapsvergiftiging vanaf week 34), maar toch krijg ik kriebels voor een tweede.
Ik weet van mijn verloskundige dat ik voor de HG in ieder geval een afspraak mag maken bij de gynaecoloog om preventief medicatie te slikken tegen de misselijkheid, en dan ga ik ook gelijk het kopje zwangerschapsvergiftiging bespreken. Lees vaak dat je bloedverdunners moet slikken in je zwangerschap. Dus ben heel benieuwd naar de ervaringen van de rest.
4 maanden geleden
Reactie op Nola31
Ja klopt, dit werd bij mij ook geadviseerd als we voor een 2de zouden gaan. ...
Ascal. Ik gebruik het nu bij deze eerste zwangerschap preventief. Combinatie van 1e zwangerschap en erfelijk risico op hellp maakte dat ik de optie kreeg. De gynaecoloog schrijft het inderdaad voor. Ik werd er erg misselijk van, maar dat was meteen opgelost met een maagbeschermer. Ik ben nu 30 weken en mijn bloeddruk is nog steeds mooi laag. Ik ben soms wel misselijk/flauw geweest, omdat hij een tijdje wat te laag was. Maar liever dat dan te hoog!
4 maanden geleden
Reactie op sadekoning
Ascal. Ik gebruik het nu bij deze eerste zwangerschap preventief. Combinati ...
Oh wat fijn te horen dat de bloeddruk nu mooi laag blijft! Heb je dan ook extra controles gehad ? En hebben ze voor jou dan ook aanpassingen? Dat je eerder wordt ingeleid bijv of mag je gewoon de hele zwangerschap “uitzitten” zolang het goed gaat?
4 maanden geleden
Reactie op Nola31
Oh wat fijn te horen dat de bloeddruk nu mooi laag blijft! Heb je dan ook e ...
Ja zeker! Ik denk dat het bij mij allemaal net anders gaat, omdat het preventief is. Ik heb dus geen extra controles oid. Ze denken wel heel goed mee, ik vind het zelf toch best spannend dus bij klachten kan ik altijd bellen. Maar ik kan me voorstellen dat als je het zelf al eerder hebt gehad dat dat ook uitmaakt voor de controles, maar daar heb ik geen ervaring mee. Bij mijn moeder was dat destijds wel het geval. Nu weet ik wel dat het bij een tweede minder vaak/ernstig voorkomt. Mijn moeder had alleen helaas de pech dat het bij de tweede heftiger was, maar dat schijnt zeldzaam te zijn. Zowel de verloskundige als de gynaecoloog konden mij hier veel over vertellen, dus misschien fijn om daar eens na te vragen? De verloskundige doet bij ons ook een kinderwensconsult, het lijkt me dat je dit soort vragen daar wel zou kunnen stellen?
4 maanden geleden
Reactie op Nola31
Oh wat fijn te horen dat de bloeddruk nu mooi laag blijft! Heb je dan ook e ...
Ik had inderdaad bij de tweede ook preventief ascal/aspirine. Verder geen extra controles en ik mocht gewoon "afwachten" op het eind :)
4 maanden geleden
Ik heb bij mijn eerste ook PE gehad bij de bevalling wat hoogstwaarschijnlijk een paar dagen eerder al zo was. Nu volledig medisch en er vinden extra checks plaats, extra groeiechos en bloedverdunners + glucose tabletten van week 12 tot 36 zo uit mijn hoofd.
Ik vond het ook spannend, maar het feit dat ze er zo bovenop zitten geeft vertrouwen!🍀
4 maanden geleden
Ik heb m'n eerste zwangerschap pe gehad, nu bijna 35 weken zwanger van mijn tweede kindje, helaas sinds deze week de bloeddruk te hoog morgen weer naar het ziekenhuis om het verdere plan te bespreken. Tot deze weken op enkele lichamelijke ongemakken na een prima zwangerschap gehad, de vorige was ik echt heel erg ziek
4 maanden geleden
Bij de 2de plots een Hellp gekregen, uiteindelijk 3 maanden al met zwangerschapsvergiftiging gelopen zonder dat we dit wisten, wel was is ik al die tijd beroerd maar artsen konden het niet linken aan zwangerschapsvergiftiging. Pas toen ik leverfalen kreeg en uitslagen bloed slecht werden ben ik met spoed bevallen. Nu weer zwanger en met ascal gestart. Tot heden voel ik me goed op de kwaaltjes na die erbij horen. Ondertussen 25 weken zwager. Tussendoor extra controles bij gyn, echo's en bloedprikken. Zodra ik iets voel kan ik langskomen voor controle.
4 maanden geleden
Reactie op Liannevil
Bij de 2de plots een Hellp gekregen, uiteindelijk 3 maanden al met zwanger ...
Was je eerste zwangerschap wel goed gegaan? Dat komt niet zo vaak voor toch dat het pas de tweede keer misgaat?
OT
Ik had bij mijn eerste zwangerschap met 34 weken hellp gekregen. Mijn tweede zwangerschap heb ik vanaf 12 weken ascal en een calcium supplement geslikt op voorschrift van de gynaecoloog. Ik kreeg wel extra controles maar mocht de helft hiervan ook gewoon bij de verloskundige doen.
Tegen het eind van mijn zwangerschap hebben we afgesproken dat ik de bevalling ook gewoon met mijn eigen verloskundige mocht gaan doen ipv medisch maar dit is uiteindelijk niet gelukt omdat mijn dochter met 36 weken besloot dat het wel tijd werd maar dit had gelukkig niks met hellp of pe te maken.
Het is heel vaak zo dat bij een volgende zwangerschap de pe/hellp ofwel later of milder komt of zelfs helemaal niet. Maargoed er zijn natuurlijk altijd pechvogels die het toch weer net zo heftig krijgen bij de volgende dat kan niemand je met zekerheid vertellen.
Bij het mumc kun je een heel onderzoek laten doen om je herhalingskans in te schatten maar daar is wel een heel lange wachtlijst voor.
4 maanden geleden
1e zwangerschap vanaf 33 weken opgenomen in het ziekenhuis wegens PE.
Met 37 weken ingeleid.
2e zwangerschap ascal geslikt en vanaf week 35 hoge bloeddruk. Doormiddel van medicatie konden we dat onderdrukken en met 37 weken weer ingeleid..
4 maanden geleden
Reactie op December2019
1e zwangerschap vanaf 33 weken opgenomen in het ziekenhuis wegens PE.
Met 3 ...
Oh en bij de 2e zwangerschap hield ik zelf elke week m’n bloeddruk bij..
Toen die op zondag (te) hoog was en op maandag ook nog, heb ik de verloskundige gebeld..
Misschien ook iets voor jou om bij een volgende zwangerschap je bloeddruk zelf te meten..
4 maanden geleden
Ik had bij mij eerste zwangerschap pre-eclampsie. Met spoed keizersnede gehad, met de baby gelukkig alles goed, maar zelf goed ziek geweest. Ik vond de tweede zwangerschap daardoor erg spannend. Bij tweede ook ascal geslikt en ook vaker controle op het eind. Had op het laatst wel de angst toch weer, meerdere keren toch weer bang omdat ik zelf soort klachten kreeg. Vaak extra controles gehad,maar uiteindelijk een normale zwangerschap en een gezonde baby. Ik snap zeker je angst, maar een tweede keer krijgen kom echt heel weinig voor gelukkig.
4 maanden geleden
Hier ook 1e keer zwangerschaps vergiftiging gehad, laatste zwangerschap ascal geslikt, en toch helaas alsnog zwangerschapsvergiftiging. Allebei de keren ingeleid
4 maanden geleden
Ik had bij de eerste PE met 38+3 weken.
Bij mijn tweede zwangerschap in goed overleg met de verloskundige geen ascal geslikt doordat het op zo'n laat termijn ontstaan is. Met de controle van 40+1 weken toch een bloeddruk van 145/90. Mocht het nog 1 dag aankijken omdat ik geen symptomen had en zou de volgende ochtend zelf bloeddruk meten en dan overleggen. Echter, die avond braken mijn vliezen al en de volgende ochtend begon vroeg de bevalling al!














