19 Reacties
6 jaar geleden
Mijn man heeft ook geen zaadcellen, wij hebben na een periode van 3 jaar toch ervoor gekozen om te insemineren met donor en van eerste keer prijs.
6 jaar geleden
Mijn mad had 3,5 miljoen zaadcellen, veel te weinig om spontaan zwanger te geraken. 2 weken voor onze eerste inseminatie heb ik heb elke dag fruit smoothies gegeven.. Weet niet als het geholpen heeft, maar het zaad tijdens inseminatie was van top kwaliteit en 335 miljoen zaadcellen..
6 jaar geleden
Dat is een erg vervelend bericht om te krijgen. Mijn man had wel zaadcellen, maar extreem weinig. Uitendelijk wel zwanger van met behulp van ICSI. Dan kunnen een paar zaadjes genoeg zijn.
Mij is toen aangeraden om Davitamon man in huis te halen (grijs doosje) en foliumzuur voor mijn man. Verder is alcohol en roken uit den boze denk ik. Geen strakke boxers of broeken die knellen. Niet langdurig een laptop op schoot. Zo min mogelijk geparfumeerde producten op de huid, zoals body lotion.
Dat zijn de dingetjes die ik onthouden heb van google die zouden kunnen werken. Nu moet ik erbij zeggen, dat de kwaliteit bij mijn man ondanks alle inspanning niet omhoog is gegaan bij de volgende meting 3 mnd later.
Heel veel succes!
6 jaar geleden
Reactie op Mimi2
Precies dat. Heb in juli mn man al aan de vitaminen en foliumzuur en gezond ...
Dus de maanden ervoor niet op de vruchtbare dagen seks gehad. Pas vanaf eind sept. begonnen. Okt en nog waren we om en om ziek tijdens de vruchtbare dagen en eind dec ongesteld en daarna was t raak. Ik weet niet hoe goed het zaad was van mn man maar geloof er wel in dat die voorbereiding heeft geholpen.
6 jaar geleden
Er is een duidelijk verschil tussen weinig zaadcellen/slechte zaadkwaliteit en geen zaadcellen. Bij slechte zaadkwaliteit kan je inderdaad werken aan gezond leven, geen alcohol, extra vitamines, geen strakzittende broeken etc. Bij de uitkomst geen zaadcellen maakt dat niks uit. De uitkomst blijft vrijwel altijd 0. Wel is er de mogelijkheid tot een operatie (tese) en dan heb je vaak 50% kans (hoe hoog het percentage precies is ligt aan de oorzaak van de onvruchtbaarheid) dat er nog zaad gevonden wordt waarmee je vervolgens een icsi traject in kan. Als je van plan bent dit te gaan doen, dan is het natuurlijk wel belangrijk om gezond te leven. Als er dan zaadjes gevonden worden heb je gezondere zaadjes.
Ik weet dat de uitslag een enorme klap is. Ik had er destijds ook nog nooit van gehoord. We dachten even wat dingetjes te laten onderzoeken, maar hadden nooit verwacht op de 1e afspraak deze (vrij) definitieve uitslag te krijgen. Wij moesten ook twee keer testen met een tussentijdse periode van 3 maanden (zolang duurt het voordat sperma gemaakt wordt). Daarna allerlei bloedonderzoeken en genetische onderzoeken ondergegaan en vervolgens de tese operatie. Helaas geen zaadcellen gevonden dus ook aangewezen op een donor. Sterkte met jullie verdere traject!
6 jaar geleden
Wij kregen uitslag van m'n vriend dat er geen zaadcellen waren. 2e test weer 0. Na genetisch onderzoek bleek hij syndroom van Klinefelter te hebben (testosteron aanmaak wordt dan op relatief jonge leeftijd verstoord). Nog wel Tese operatie gedaan maar geen enkel zaadje werd nog gevonden. Gezien onze wens voor een gezin erg sterk is zijn wij voor IUI met donorzaad gegaan en was in de 2e ronde raak en nu 34 wk zwanger. We kijken er erg naar uit dit kindje saampjes op te voeden.. Zonder er zwaar bij stil te staan waar het oorspronkelijke zaadje vandaan komt, al zullen we er tzt wel open en eerlijk naar ons kind toe zijn als ze er de leeftijd voor heeft. Maar daar kan je ook bij worden begeleid.
We zijn 1,5 jr bezig geweest met zwanger worden en van uitslag naar uitslag leven (incl. slechte uitslagen in ons geval) was pittig. In het AMC tussendoor ook counseling gesprekken gehad wat fijn was. Swso met elkaar open en eerlijk zijn over je zorgen is bij ons belangrijk geweest. Veel succes hoe het pad ook verder gaat.
6 jaar geleden
Ja wij hebben dit ook gehad. Bij mij vriend was de kans gewoon nihil. Uiteindelijk doorverwezen naar het Erasmus. Bloedonderzoeken gehad en bleek bij mijn vriend dat hij een te hoge fsh en LH hormoon had dat werkte weer op zijn zaad. Hij zou eigenlijk een tese operatie moeten ondergaan, dan gaan ze een stukje van je bal weghalen om te kijken of daar zaad zat. Hij had op internet gelezen dat ashwaganda kruidenpillen goed is voor de zaadproductie en hij is dit gaan slikken. We werden paar dagen voor de operatie gebeld dat de arts toch nog een zaadonderzoek wou en daaruit bleek dat hij toch 200.000 goede zaadjes had.
En nu hoefde hij niet geopereerd te worden en konden we via een icsi toch zwanger raken.
Nu 20 weken zwanger en termijnecho is goed.
Misschien een tip om de ashwaganda pillen te slikken, kan je hij barret en tuinen of een kruiden winkel kopen. Ik hoop dat het allemaal mag meevallen voor je. In het Erasmus wordt je wel heel goed geholpen vindt ik
6 jaar geleden
Reactie op Salima26
Wat goed! Gefeliciteerd. Goed om te lezen dat jullie in het Erasmus goed zi ...
Jazeker, je kan het altijd proberen. Bij mijn vriend was de zaadkwaliteit omhoog gegaan.
Ze zijn erg goed hoor in het Erasmus op dit gebied.
Ik hoop echt voor je dat het allemaal mag meevallen en dat er toch nog wat goed zaad mag zijn.














