10 Reacties

5 jaar geleden

Hoi! Ik heb 3 kinderen en alle 3 zijn met een keizersnede geboren. Eerste 2 heb ik wel een bevalling gehad die uiteindelijk een spoedkeizersnede werd. De derde is met een geplande keizersnede geboren. Als je minimaal 1 keizersnede in de voorgeschiedenis hebt krijg je in het ziekenhuis de keuze voor vaginaal bevallen of geplande keizersnede. Hier zit een uitlegboekje bij (ook op te zoeken via internet volgens mij) waarbij alle voor en nadelen van beide situaties worden besproken. Ook maakt de gyn. ergens rond de 28/30 weken zwangerschap een berekening met je hoe groot de kans is dat het in jouw persoonlijke situatie lukt om vaginaal te bevallen of niet. Dit is van verschillende dingen afhankelijk. Als voorbeeld; bij mijn tweede zwangerschap had ik 65% kans om vaginaal te kunnen bevallen. Dit was voor de arts genoeg om mij zelf de keuze te laten. Ik wilde dolgraag vaginaal bevallen dus heb daar voor gekozen. Het litteken van mijn 1e keizersnede scheurde tijdens de bevalling (Dit komt zeer weinig voor en kan alleen gebeuren tijdens wee毛n) . Ik wist het meteen toen het scheurde omdat de pijn tussen de wee毛n door veel heftiger was dan die van een wee. Dit idee werd later versterkt doordat de hartslag van de kleine onregelmatig werd en soms een slag oversloeg. In overleg is toen besloten geen risico te nemen, ook al was ik al in de persfase. Alsnog was de gang naar de ok zeer relaxt. Dat litteken scheurt niet in 1 keer helemaal open ofzo, dat gaat heel geleidelijk en er is niet direct paniek. Ook nemen ze geen enkel risico waardoor bij de minste aanleiding ze al naar de ok willen gaan. In veel gevallen blijkt dan op de ok dat er geen scheur in het litteken zat. Bij mij helaas wel, maar het litteken is daarna weer netjes gehecht en mijn herstel was heel voorspoedig. Bij de derde zwangerschap wilde ik zelf graag een geplande keizersnede en bij de eerste afspraak in het ziekenhuis werd mij ook gezegd dat dit verstandig was. De arts die mij opereerde gaf na de derde keizersnede aan dat mijn litteken er heel erg netjes uitzag en dat ik bovendien bijna geen litteken weefsel had. Hij zei dat het wel leek alsof het mn eerste was! Hierdoor si er voor mij geen enkele reden waarom ik niet nog een keer zwanger zou mogen worden. Als het litteken zwak is en er is veel weefsel wordt dit wel afgeraden. Ik hoop dat ik je een beetje info heb kunnen geven van hoe mijn ervaringen zijn!

5 jaar geleden

Heb 1 spoedkeizersnede gehad. Echt spoed-spoed, ik kwam snachts het ziekenhuis binnen met pijn en 20 minuten later zat ik in de operatiekamer onder narcose. Vond het wel prima, liever dit dan vaginaal gemarteld worden. Herstel viel reuze mee 馃榾

5 jaar geleden

Hoi! Ik heb 3 kinderen en alle 3 zijn met een keizersnede geboren. Eerste 2 ...
Gebruiken ze iedere keer hetzelfde litteken of heb je er nu 3 boven elkaar?

5 jaar geleden

Ik heb er twee gehad. De eerste was een spoed en de tweede een geplande. Ze hebben het zelfde litteken gebruikt.

5 jaar geleden

Reactie op Liescodeluxe

Gebruiken ze iedere keer hetzelfde litteken of heb je er nu 3 boven elkaar? ...
Nee ze gebruiken steeds hetzelfde litteken

5 jaar geleden

Een vriendin heeft 5 kinderen en ze zijn allemaal via keizersnedes geboren. Weet niet of ze dezelfde litteken hebben gebruikt

5 jaar geleden

Hoi! Ik heb 3 kinderen en alle 3 zijn met een keizersnede geboren. Eerste 2 ...
Wat een mooi verhaal! Dank je wel voor het delen. Ik ben blij voor je dat alles zo goed is gegaan. Ik ben zelf moeder van 3. 2 kids vaginaal bevallen in 2009 en 2012. Kleine meid nu lag in stuit dus dat werd een keizersnede. Ik ben bijna 38. Wil dolgraag nog een kleintje met mijn man. Maar jeetje wat ben ik nerveus. Ik moet nog wachten. Vanwege het litteken. Maar ik word er niet jonger op. En hoe zal alles gaan? Ach de welbekende zorgen. Hihi mijn litteken is 5 dagen na de keizersnede hoor de helft open gesneden. Er zat vocht opgesloten. Ik heb bijna 8 weken met een open wond gelopen. Dat was zo zuur. Maar het is super mooi geheeld. Gelukkig. Wat kan een lichaam veel dan h茅!

5 jaar geleden

3 keizersnedes

5 jaar geleden

Ook ik heb er al 3 gehad. Ook 2 met spoed waarvan nummer 2 zelfs door de baarmoeder was gescheurd.... we waren er allebei bijna niet meer geweest maar alles is goed gekomen. 3e was geplande. Nu ben ik zwanger van nummer 4. Zorg ervoor dat er min 3 jaar tussen zit!!! Dat zeg ik puur uit ervaring tussen nummer 1&2. Ik kreeg dit advies niet!!! Waardoor nummer 1-2 te snel achter elkaar waren en ik dus was gescheurd van binnen en bijna dood bloedde... geplande was met 38 weken en dat zal deze ook weer zijn. Dus no worries!!!

5 jaar geleden

Ow, en ik ben 40 jaar! 馃