56 Reacties

3 jaar geleden

Lees mee

3 jaar geleden

En ook: (als er hier namen genoemd mogen worden) zou ik ook graag namen horen van klinieken die goed waren voor jullie! :)

3 jaar geleden

Rijnstate ziekenhuis de punctie en bevruchting en terugplaatsing in UMCU. Prima ervaring en 1ste terugplaatsing zwanger en inmiddels een zoontje van 5 maanden

3 jaar geleden

Zelf ben ik vanaf 2013 in behandeling bij het IVF centrum bij de VU in Amsterdam. Wat ik persoonlijk heel fijn vind: dichtbij (voor mij echt een must aangezien mijn eitje vaak al springt voordat hij volgroeid is en ik daardoor voor veel echo’s moet), en erg vriendelijk en vaak dezelfde gezichten. Vriendin van mij heeft in België het traject gedaan. Daar mogen ze meer dan hier, het eitje mag bijvoorbeeld langer doorontwikkelen voordat het terug geplaatst wordt, ook gebruikte zij daar andere medicatie.

3 jaar geleden

Ik ben heel goed geholpen in het ziekenhuis.

3 jaar geleden

Hier een prachtig dochtertje van bijna een jaar na ICSI behandeling in het UMCG. Wij vonden dat ze de behandeling in het UMCG op een hele goede manier uitvoeren en begeleiden. 2e ICSI poging was raak, en als wij ooit willen gaan voor een broertje of zusje, zouden wij het zo weer in een ziekenhuis zoals UMCG laten doen. Nu weet ik dat ICSI ook niet in elke privékliniek wordt uitgevoerd, dus dat zou ik wel goed uitzoeken. Voor ons was het namelijk heel erg fijn dat alle onderdelen van de behandeling op 1 plek kon, en dat partner niet heen en weer hoefde naar een ander ziekenhuis enzo.

3 jaar geleden

Wij zijn erg goed geholpen bij isala fertiliteit zwolle

3 jaar geleden

Wij liepen bij het Voortplantingscentrum in het Erasmus. Ik ben er erg positief over. Lieve artsen die er alles aan doen om je wens uit te laten komen. Nooit het gevoel gehad dat we een nummertje waren. Er is een groep van (dacht ik) 8 artsen. Ben erg tevreden hoe het is gelopen met ze. Via de beter dichtbij app heb je ook snel contact met ze bij eventuele vragen.

3 jaar geleden

Ik ben eigenlijk ook hartstikke tevreden over het ziekenhuis waar wij bij zijn. Ik vraag me alleen soms af waarom dan zoveel mensen altijd tegen mij zeggen van: heb je al een kliniek geprobeerd? Of ‘mijn neef of zus etc ging naar belgie’.

3 jaar geleden

Dankjewel voor jullie reactie!

3 jaar geleden

Wij hadden van tevoren bedacht dat we na ons IUI traject het vervolg met ivf in hetzelfde ziekenhuis zouden doen, voor Max 2 pogingen. Mocht ik dan niet zwanger zijn wilden we de optie buitenland verder onderzoeken. Daar wordt meer onderzoek gedaan naar evt hormonale disbalans en waarom embryo’s niet goed bevruchten of doordelen etc. Ik heb dit open en eerlijk besproken met de gyn van het ZH waar ik liep (st Antonius Leidsche rein) en hij gaf aan dat hij vaak zag dat de stellen waar ivf een lastig verhaal werd (idd na 2 of 3 pogingen geen resultaat zonder duidelijke aanwijzingen waarom) dat die dan uitwijken naar België of Duitsland. NLse ZH-en kennen een soort standaard protocol dat voor alle stellen grotendeels gelijk is. Werkt dat voor je dan is het fijn. Lukt het hiermee niet dan kan het zijn dat je in een particuliere kliniek of in het buitenland een behandeling krijgt die wat meer op maat gemaakt is. Maar dat gelukkig bij meer dan 75% (of in mijn leeftijdscategorie zelfs 84%) een doorgaande zwangerschap optreedt met Max 3 ivf pogingen, in het st Antonius. Ik besloot mijn gevoel te volgen en daar te blijven (IUI traject was altijd prettig verlopen qua communicatie en zorg) en bleek na de verse TP van de 2e poging zwanger. Heel eerlijk, de eerste poging verliep niet naar wens (rommelig qua medicatie nadat ik een onbedoelde eisprong kreeg tijdens het stimuleren en daardoor een opbouw van 90! dgn naar de eicelpunctie), daardoor lage opbrengst, geen goede cryo’s en een beroerd gevoel over de inspanning vs uitkomst) en daar heb ik ook een pittig gesprek over gevoerd wat ik bij de 2e poging anders wilde (lang schema ipv kort, dubbele embryo tp ipv 1, max dosis hormonen, zo lang mogelijk door spuiten voor zo veel mogelijk eitjes en dus extra echo’s, tp in kunstmatige cyclus bij evt cryo tp). Vanuit het ZH werd hier ook goed naar geluisterd en werd in samenspraak een plan opgesteld waarin alle wensen meegenomen werden. Godzijdank bleef 1 van de 2 embryo’s plakken na de verse tp 🥰 en heb ik meer niet hoeven te doorstaan want ik had wederom geen cryo’s. Blijf dus goed bij je gevoel, houd de regie over je eigen behandelplan en vraag waarom bepaalde keuzes gemaakt worden en of er alternatieven zijn en check de statistieken van jouw ziekenhuis. 🍀

3 jaar geleden

Reactie op Janne_EK

Wij hadden van tevoren bedacht dat we na ons IUI traject het vervolg met iv ...
Dankjewel voor je uitgebreide reactie! En super fijn dat het uiteindelijk gelukt is bij je! ♥️

3 jaar geleden

Ik ben eigenlijk ook hartstikke tevreden over het ziekenhuis waar wij bij z ...
Die opmerkingen heb ik ook gehad. Meestal van mensen die er verder weinig van weten. Wij hadden steeds perfecte embryo’s alleen duurde het tot de zesde terugplaatsing dat hij bleef zitten. Ook had ik goede opbrengst met de pogingen. Ik zag dus zelf geen reden om over te stappen. Je moet uiteindelijk ook een dosis geluk hebben. En die ligt nu naast me, 12 weken oud ❤️.

3 jaar geleden

Reactie op JannekeJen

Die opmerkingen heb ik ook gehad. Meestal van mensen die er verder weinig v ...
Gefeliciteerd ♥️ dan is het het allemaal waard geweest. je hebt ook gelijk. Meestal inderdaad van mensen die het zelf niet meemaken. Dankjewel!

3 jaar geleden

Wy zyn in nl begonnen met icsi maar helaas zonder goed resultaat en slechte ervaring met de kliniek. Wy hebben voor duitsland gekozen omdat ze daar diepgaandere onderzoeken doen, meer mogen qua behandelingen dat in nl en echt icsi op maat aanbieden aangezien wy vry complexe waren. Nu inmiddels een dochter van 11 weken!♡

3 jaar geleden

Wij hebben ervaring met icsi in het lumc en erg positief. Aardige artsen en verpleegkundigen, duidelijk plan en vond ze heel deskundig. En met resultaat. De eerste TP was meteen raak, wat superfijn was. Alhoewel dat natuurlijk niet helemaal aan de artsen toe te schrijven is. Wij kunnen ook niet zomaar wisselen. Spermacellen liggen daar al jaren opgeslagen en die kan je wel verplaatsen naar ander ziekenhuis/kliniek, maar dat is ook veel rompslomp.

3 jaar geleden

Reactie op Banna

Wij hebben ervaring met icsi in het lumc en erg positief. Aardige artsen en ...
Wat fijn! ♥️

3 jaar geleden

Reactie op CdHh

Wy zyn in nl begonnen met icsi maar helaas zonder goed resultaat e ...
Dankje voor je reactie! Gefeliciteerd ♥️

3 jaar geleden

Wij hebben een ICSI traject gehad in het Radboud umc, voor ons een prettige ervaring. Na 3 pogingen bleef bij de laatste terugplaatsing 1 eitje plakken, nu hebben we een prachtige dochter van 10 weken. En het was al die ritjes naar Nijmegen meer dan waard. Vrienden van ons zijn bij Cuypers en Cuypers in Duitsland geweest wat ik van hun mee krijg (ze hebben ook in Nederland een traject gevolgd) is dat er in Duitsland minder de standaard protocol wordt gevolgd maar meer wordt gekeken naar de persoon en ook meer aandacht is voor het psychische deel. Want het is heftig een traject. Succes met jullie traject!

3 jaar geleden

Wij zijn in Isala geweest in Zwolle en heel tevreden 🙂 lieve mensen allemaal en goed begeleid.