12 Reacties

4 jaar geleden

Kun je dit niet beter met je arts bespreken dan met Google of een forum? 😊 Dan is je informatie betrouwbaar.

4 jaar geleden

Als de arts zegt dat het goed is zou ik daarop vertrouwen. Zou niet weten waarom een arts daarover evt zou liegen.

4 jaar geleden

Waarom zou je twijfelen aan de arts? Denk dat hij er meer verstand van heeft dan mensen op dit forum...

4 jaar geleden

Wij hebben pas 7 juli een afspraak met de arts en bespreken we ook de uitslag van mijn echo en bloed. Ik denk dat de uitslag 'goed' een groot begrip kan zijn. Ben dan bang dat het net aan goed is. En er dus nog een boel verbeterd kan worden

4 jaar geleden

Onder de waarden staat het verslag van de klinisch chemicus. Dat zou ik lezen.

4 jaar geleden

Schrijf je vragen op en bespreek dit je de arts ipv Google

4 jaar geleden

Reactie op maaike_19922

Wij hebben pas 7 juli een afspraak met de arts en bespreken we ook de uitsl ...
Er is een reden dat dit soort onderzoeken door een specialist gedaan wordt. Die heeft er verstand van deze waardes op de juiste manier te inpreteren. Ga uit van zijn oordeel en ga niet je eigen invulling eraan geven.

4 jaar geleden

Gewoon even wachten wat de arts zegt 🤷🏼‍♀️. Zou wel vertrouwen op conclusie klinisch chemicus. En de pH is niet te hoog. 7.1 is de ondergrens, er is geen bovengrens als referentie.

4 jaar geleden

Je hebt een verslag van een klinisch chemicus en je vraagt hier ‘of iemand hier verstand van heeft’… Gekwalificeerder dan de klinisch chemicus die het onderzoek heeft uitgevoerd ga je ze niet vinden. Het klopt wel wat je zegt dat ‘goed’ een relatief begrip is, maar goed betekent niet opeens ‘slecht’. Bij fertiliteitsbehandelingen gebruiken ze vaak een bepaalde formule om de kans op een doorgaande zwangerschap binnen een jaar te berekenen. In die formule zitten ook verschillende waarden uit het sperma-onderzoek opgenomen. Dus daar wordt wel de ‘mate van goedheid’ meegenomen. Maar probeer echt je geduld te bewaren tot de afspraak met de arts, anders maak je jezelf helemaal gek.

4 jaar geleden

Reactie op maaike_19922

Wij hebben pas 7 juli een afspraak met de arts en bespreken we ook de uitsl ...
Lekker wachten tot 7 juli dan en blij zijn dat de uitslag goed is. Iemand met meer verstand van dit ga je echt niet vinden op een forum 😊 Succes!

4 jaar geleden

Het volume is wat aan de lage kant maar artsen kijken altijd naar de VCM waarde. Deze waarde zegt voor hun alles en dat is zo te zien ook hoog genoeg! Vooral bij een progressief motiel van 77% zou ik zeggen dat er niks verkeerd is met de semen.

4 jaar geleden

Reactie op Bonnie14

Het volume is wat aan de lage kant maar artsen kijken altijd naar de VCM wa ...
Oh en een ph van 8,5 wordt eigenlijk altijd gevonden bij semen!