12 Reacties

4 jaar geleden

Hoeveel weken ben je nu? Ik sliep eerst op linkerzij had dat ergens gelezen(had k geen hartkloppingen meer) en op t laatst sliep ik half rechtop in allerlei kussens dat scheelde qua benauwdheid wel.

4 jaar geleden

Reactie op Pipelooi

Hoeveel weken ben je nu? Ik sliep eerst op linkerzij had dat ergens gelezen ...
25 welen! Ik slaap op m’n linkerzij met zo’n zwangerschapskussen maar wil niet helpen helaas 🥲 ik ga dat half rechtop slapen proberen. Dank voor de tip!

4 jaar geleden

Ik zou even je bloeddruk en hartslag laten meten bij de vk om een zwangerschapsvergiftiging oid uit te sluiten. Hartkloppingen kunnen overigens ook komen door het extra bloed dat je lichaam aanmaakt en rond moet pompen waardoor je hart harder moet pompen. Of wellicht stress/hyperventileren na een enge droom?

4 jaar geleden

Heb je het dagelijks? Ook overdag of enkel wanneer je in bed ligt? Ik heb dat ook laatste tijd. Bij mij helpt op mijn linkerzijde liggen of iets hoger liggen.

4 jaar geleden

Ik heb ernstis astma. Ik ben altijd zoals jij zegt. En nu dus zwanger erbij met rhinitus dus 24/7 verkouden. De key is vooral rustig blijven. Benauwdheid en hyperventilatie liggen dicht bij elkaar en kom je daar in ben je verder van huis. Het begint voor het naar bed gaan. Stop met piekeren. Neem een warme thee met honing 1 uur voor slapen of een warme melk met honing (tenzij je veel moet piessen). En ga een uur voor je gaat slapen in bed zitten. Geen prikkels dus geen tv, geen telefoon scherm. Ga een boek lezen. Of een luisterboek luisteren of relax met een rustig muziekje op. 15 min voor slapen begin je met diepe buikademhalings oefeningen. Je bent benauwd. Je hapt misschien wel naar adem. Je hartslag kan versnellen of je krijgt hartkloppingen. En je moet rustig worden. Ga half omhoog liggen. Sluit je ogen. Doe 1 hand op je borst. Leg 1 hand op je buik. Adem rustig door je neus in en voel door je handen hoe je ademt. Je krijgt dus gewoon lucht. Voel bij je buik hoe deze omhoog komt als een ballon. Adem dan rustig uit door iets getuite lippen en voel je (ballon) buik leeg lopen. Focus je hier op. Je zult merken dat je ademhaling rustiger word. Je hartkloppingen zullen minder worden of weg gaan (laat dat wel even medisch checken ook). En je krijgt meer lucht. Waarna je daarna rustiger bent en mogelijk beter in slaap valt. Doe je matras iets hoger leg er een opgevouwen deken of een extra kussen onder. Of als je een electrisch bed hebt zet dat omhoog. Zo verlicht je de druk op je borstkast en longen iets en zul je makkelijker kunnen ademen/meer lucht hebben. Ik slaap zo met een kleine helling op mijn zij en het helpt echt. Word je wakker blijf rustig. Doe de buikademhalings oefeningen. Veel vind je ook terug daarover op YouTube wel. Ga nu gefrustreerd denken ik kan niet slapen maar zoek afleiding. Soms drink ik thee. Soms lees ik een boek en soms ga ik muziek luisteren met oordoppen terwijl ik op mijn ademhaling let en over het algemeen binnen een uur voel ik dat ik weer klaar ben om weer te gaan liggen en slapen. (Mits ik niet de longen uit mijn lijf hoest en stik in slijm maar daar zul jij geen last van hebben) Ik slaap nu gemiddeld per nacht 4 a 5 uur en dat is redelijk goed voor mijn doen. Overdag pak ik nog tussen de middag 1.5 uur slaap erbij. Misschien als dat mogelijk is voor jou zou je dat ook kunnen proberen. In ieder geval heel veel sterkte.

4 jaar geleden

Heb je al eens laten controleren op longembolie? Wil je absoluut niet bang maken maar even voor zekerheid, Daar heb je ook keer kans op als je zwanger bent. En als je al zoveel weken zo Benauwd bent zou ik even goed laten onderzoeken. Ik las ook dat veel zwangere vrouwen er last van hebben meer dan de helft. Ik zelf heb het ook op en af vooral als ik lig. En heb covid gehad dus soms ook nog daarvan. Sterkte!

4 jaar geleden

Keer is meer

4 jaar geleden

Longembolie komt geloof ik niet heel vaak voor. Gewoon Benauwd tijdens zwangerschap wel

4 jaar geleden

Ik ben al weken ernstig benauwd. Ik doe nu alles in slowmotion. Slaap op mijn zij. Geen corona, geen longembolie, wel hormonen en baby's die de boel omhoog drukken. Ik heb het zoals ik het nu doe, redelijk onder controle. Bukken is echt killing. En ik wil graag voor de kleintjes een liedje zingen, zodat ze dat straks herkennen. Maar dat gaat heel moeizaam, horen ze gelukkig toch niet 😆

4 jaar geleden

Ik heb dit ook, ik piep snachts ontzettend en ben ermee naar de huisarts geweest. Die wilde toch ook wel checken op trombose. Dus als je echt last hebt, kan bellen geen kwaad. Ikzelf heb vermoedelijk een lichte vorm van astma die door de druk van m'n buik op m'n longen (in combinatie met herfst, kou en mist) verergerd wordt nu. Heb ik een puffer voor gekregen en dat werkt perfect.

4 jaar geleden

Ik heb met 32 weken een longembolie gekregen dus ik zou met benauwdheid sowieso bellen maar wellicht ben ik er nu extra alert op. Ik had al pre eclampsie en ze gooide mijn benauwdheid en het feit dat ik niet plat op mijn rug kon liggen vanwege gebrek aan adem en pijn schouderbladen een symptoom van de pre eclampsie. Ik ben naar huis gestuurd en 2 weken later was ik zo hevig benauwd en kon niet eens ademen zonder pijn. Toen bleek ik 6 proppen in mijn longen te hebben die er vermoedelijk al een tijd zaten. Het is allemaal kantje boord geweest. Wellicht is dit een extreem verhaal die hopelijk maar heel weinig voorkomt maar als je benauwdheid hebt zonder duidelijk oorzaak trek dan alsjeblieft aan de bel! Beter een keer teveel dan te weinig.

4 jaar geleden

Hier ook al weken benauwd. Trappen lopen en boven komen is gelijk buiten adem. Merk wel hoe meer je er op let hoe erger het wordt. Hieronder staat een mooi stuk hoe je wat rustiger kan worden en wellicht beter in slaap kan vallen..