14 Reacties
6 jaar geleden
Hoi,
Zelfde verhaal gehad hier, mijn zoontje is nu 5 maanden. Slik hier nog steeds medicatie voor tegen de hogebloeddruk door pre eclampsie.
Probeer zout te vermijden, voeg geen zout toe aan je maaltijden. maximaal 3 gram op een dag.
Succes
Groetjes
6 jaar geleden
Reactie op babyOktober
Hoi,
Zelfde verhaal gehad hier, mijn zoontje is nu 5 maanden. Slik hier n ...
Moest je daardoor ook meer op controle etc? Hoop namelijk gewoon bij mijn verloskundige te kunnen blijven en niet dat ik naar het ziekenhuis moet enz. Baal hier ontzettend van en snap het ook niet. Altijd een goede bloeddruk gehad en sportte voor de zwangerschap veel, dus zag dit echt niet aankomen :(
Ik probeer inderdaad al te minderen met zout. Alleen moet ik glutenvrij eten en helaas zit in dat brood meer zout als gemiddeld, dus dat wordt ook nog een dingetje
6 jaar geleden
Hey hey
Ik ben bij mijn vorige dochter ingeleid door een constante hoge bloeddruk.
Nu heb ik meteen bij de 2 de echo 10+1 medicatie gekregen voor dit en moet zeggen het doet echt wonderen ! Al 5 weken stabiel ( elke dag moet ik meten ) het is een soort mini aspirientje ( ASA )
Ik zou me eens bevragen of dit ook jou kan helpen 😉
6 jaar geleden
Mijn bloeddruk is vanaf week 27 ook te hoog. De bovendruk. Onderdruk is prima. Bij mijn eerste zwangerschap had ik dit ook maar toen pas met 37 weken. Nu zit ik daardoor onder controle in het ziekenhuis en slik ik medicatie. Hierdoor goed onder controle en verder ook geen klachten. Toen ik net gestart was met de medicatie moest ik om de 2 dagen komen om te kijken hoe ik reageerde. Toen dat goed was elke 2 weken controle. In het ziekenhuis vertelde ze me dat ik er zelf niet heel veel aan kan doen, behalve drop eten vermijden (maar deed dit toch al niet).
Succes!
6 jaar geleden
Reactie op Iriskepp
Moest je daardoor ook meer op controle etc? Hoop namelijk gewoon bij mijn v ...
Ja ik moest om de zoveel weken naar het ziekenhuis voor controles.
Ik heb zelf ook nooit hogebloeddruk gehad. Dit komt door de hormonen. Hier kan je zelf echt niks aan doen. Ik baalde ook heel erg. Moet eerlijk zeggen baal soms nog steeds.
Wel raad ik aan om zo min mogelijk zout binnen te krijgen zodat je geen pre eclampsie krijgt. Dan kan je nog langer “niet normaal” eten. Je kan aan de huisarts vragen voor een diëtist daar ga ik komende woensdag heen voor wat meer variatie. Ik mag namelijk bijna geen zout wegens bloeddruk dat soms naar 180/115 schiet en is onze zoontje lactose intolerant.
Inderdaad, in brood zit best wel wat zout. Je mag op een dag maar 6 sneetjes brood en dan kan je geen vleeswaren op je brood doen laat ik maar zeggen. Ik eet crackers, je hebt ook glutenvrije crackers.
Voornamelijk eet ik veel groentes en wandel ik veel met onze hond ook loop ik expres de trappen op en af in me huis voor beweging.
6 jaar geleden
Ik liep mijn hele zwangerschap in het ziekenhuis ivm hoge bloeddruk. Vaak had ik hem rond de 165/100 had er 3x daags medicijnen voor gekregen. Iedere keer prikken op zwangerschap vergiftiging. Gelukkig elke keer vals alarm. Uiteindelijk hebben ze mijn kleine met 38 week gehaald afgelopen 18 november.
6 jaar geleden
Reactie op babyOktober
Ja ik moest om de zoveel weken naar het ziekenhuis voor controles.
Ik heb ...
Jaa probeer ook nog gewoon te wandelen met de hond etc. Maar heb ook al bekken rentabiliteit met vooral veel pijn in de rug :( dus dat helpt ook niet echt mee helaas.. pff de hele zwangerschap ga ik al van kwaal naar kwaal, kan er echt om janken. En nu dit weer erbij :'( morgen toch maar naar de verloskundige dan om mn bloeddruk weer te meten.. Want wil idd erger voorkomen
6 jaar geleden
Reactie op Iriskepp
Jaa probeer ook nog gewoon te wandelen met de hond etc. Maar heb ook al bek ...
Stress maakt het ook erger. Probeer ook te genieten van je zwangerschap en rustig aan te doen.
Oei dan word het wel lastig om ook aan beweging te komen.
6 jaar geleden
Reactie op Bianca16983
Ik liep mijn hele zwangerschap in het ziekenhuis ivm hoge bloeddruk. Vaak h ...
Blij inderdaad dat het geen vergiftiging is geworden zeg! Jaa ik roep al een vrij lange tijd dat de mijne eerder gaat komen.. Ben bang gezien de huidige situatie dat dat ook zo gaat zijn als ik het zo hoor allemaal.. Als hij maar blijft zitten tot 1 juli is het prima! Haha anders lopen we 4 weken extra betaalde ouderschapsverlof mis
5 jaar geleden
Reactie op Iriskepp
Blij inderdaad dat het geen vergiftiging is geworden zeg! Jaa ik roep al ee ...
Hee ! Mag ik vragen hoe het nu met je gaat ? Ik herken mezelf erg in je verhaal ‘van kwaal naar kwaal’. Ben benieuwd hoe je zwangerschap Verder is verlopen !
5 jaar geleden
Hee ! Mag ik vragen hoe het nu met je gaat ? Ik herken mezelf erg in je ver ...
Hey! Hier de hele zwangerschap van kwaal naar kwaal gegaan idd.. had tussen de 19 en 28 weken ook geen controles door de corona, dus dat hielp niet mee.. maar mijn bloeddruk is rond de 89/135 gebleven gelukkig, mijn bpm schommelt echter tussen de 80 en de 87 inmiddels. Maar aan een hoge hartslag doen ze helaas niks, daar moet je mee dealen 😅 is niet schadelijk, alleen heel vervelend.. was ook op werking schildklier geprikt maar die is in orde. Mocht wel gelukkig altijd bij 1 van de vk langskomen voor mn bloeddruk als ik wilde, die woont bij mij 2 deuren verderop. dat gaf me wel rust toen! Nu vooral aan het aftellen totdat de kleine zich aandient, ben er klaar mee 😜
5 jaar geleden
Reactie op berry30
Fitbit en bloeddruk meten? Best een goede bloeddruk meter in huis halen
Wist toen niet wat het verschil was.. fitbit meet je bpm dus je beats per minute, dit staat blijkbaar los van je bloeddruk. Heb een erg hoge BPM in mijn zwangerschap, maar een redelijk normale bloeddruk. Alleen het laatste vinden ze belangrijk, verhoogde hartslag is schijnbaar miet schadelijk voor de kleine 🤷♀️














