Dag dames! Ik zie net op mn zwangerschapskaart ’cave ligging’ staan, heb geen idee wat er bedoelt wordt, dus ben benieuwd of iemand weet wat het betekent 😃!
Cave is in de medische taal een woord voor ‘pas op voor’ of ‘houd goed in de gaten’. Het zou dus kunnen dat je kindje nu nog niet ideaal ligt om te kunnen bevallen.
Dat betekend dat de volgende keer dat je controle hebt de verloskundige even extra moet bekijken/opletten hoe je kindje ligt. Heeft je kindje een afwijkende ligging? Nog niet ingedaald oid of nog in stuit?
Ah! Dank jullie wel voor de reactie! Ze kon niet heel goed voelen hoe ze lag, maar er staat ook ‘voorliggend deel diep in de bekken’. En vorige week nog een echo gehad waarom ze netjes met haar hoofdje naar beneden lag. Maargoed, even afwachten dan maar! Dank jullie wel!!!