5 Reacties

2 jaar geleden
Ja heb ik ook, enorme spanning erop in de loop vd dag steeds meer. Alleen liggen op mijn zij helpt eigenlijk en ik neem soms paracetamol. Als in de loop vd dag je maag 'voller' wordt dan drukt dat ook op de bovenkant van je baarmoeder en die spieren zei mijn gyn. Er is gewoon heel weinig ruimte in je lichaam rondom die baarmoeder. Echt proberen zo weinig mogelijk te tillen en niet vanuit rugligging zomaar omhoog komen, eerst op je zij rollen en je met je arm omhoog duwen. Anders krijg je heel erg die puntbuik.
Ik had het bij mijn eerste zwangerschap ook heel erg, zó pijnlijk tegen het eind vd dag 😖 maar geen blijvende diastase aan overgehouden, gewoon hersteld gelukkig. Zou het wel heel goed in de gaten houden en probeer het niet te forceren met tillen en zo!

2 jaar geleden
Ja, vreselijk trekken in het midden van de buik.
Eenmaal gescheurd is de pijn voorbij.
Ik heb het vorige zwangerschap ook gehad, is vanzelf weer weg gegaan.
Tip: niet recht overeind komen, maar eerst op je zij en dan schuin overeind.
Sowieso niet triggeren

2 jaar geleden
Reactie op Hannelore13
Ja, vreselijk trekken in het midden van de buik.
Eenmaal gescheurd is de p ...
Dank voor je reactie! Hoe bedoel je eenmaal gescheurd is de pijn voorbij?
Zijn jouw buikspieren gescheurd??

2 jaar geleden
Reactie op September2109
Dank voor je reactie! Hoe bedoel je eenmaal gescheurd is de pijn voorbij?
Z ...
Bij daistase "scheurt" de peesplaat tussen de buikspieren.
Dat geeft een gat, en dus ruimte.
Wanneer je je buikspieren recht aanspant zie je een bobbel op je buik, daaruit puilt dan buikinhoud richting je huid.
Uiteindelijk geneest het in de meeste gevallen vanzelf, en evt kun je na je bevalling starten met fysio, wel onder begeleiding, want je mag niet te snel teveel doen.
Succes!