12 Reacties
3 jaar geleden
Yes! Wii zeker! Mijn zoon heeft momenteel mijn achternaam. Heb ik gewoon afgedwongen bij mijn man.
Maar het blijft ons kind, dus hij gaat ook mijn partners naam aannemen!
3 jaar geleden
Ik ben heel traditioneel hierin en neem de naam van mijn vriend aan en mijn kind krijgt dus ook alleen de naam van zijn vader. Ik snap het echt als mensen voor een dubbele achternaam kiezen alleen denk ik dan: stel je kind heet straks de Jong-Jansen en die trouwt later met een de Vries-Admiraal en zij krijgen kinderen, mogen die dan de Jong-Jansen-de Vries-Admiraal heten? Dit wordt toch een zootje dan? Of ligt dit aan mij en maak ik het ingewikkelder dan het is?
3 jaar geleden
Reactie op Kelcas
Ik ben heel traditioneel hierin en neem de naam van mijn vriend aan en mijn ...
Haha ik snap wat je bedoelt. Ik heb ergens gelezen maar weet niet zeker als het zo is, dat ze zelf mogen kiezen welke naam ze dan aanhouden. Dus bijvoorbeeld 1 van beide of gewoon 1 achternaam.
3 jaar geleden
Reactie op Kelcas
Ik ben heel traditioneel hierin en neem de naam van mijn vriend aan en mijn ...
Dat idee heb ik dus ook inderdaad. Ik neem ook de naam van mijn vriend aan en onze kindjes (zwanger van tweeling) straks ook. Maar inderdaad ook wat voor te zeggen om wel beide name te kiezen
3 jaar geleden
Reactie op M542
Wij hebben bewust voor mijn achternaam gekozen. Dus wij gaan geen dubbele a ...
Je kon altijd al ook alleen de achternaam van de moeder kiezen. Dat was al jaren een keuze.
3 jaar geleden
Reactie op Kelcas
Ik ben heel traditioneel hierin en neem de naam van mijn vriend aan en mijn ...
Nee, ze moeten dan kiezen welke achternaam ze houden. 2 achternamen blijft de max.
3 jaar geleden
Wij hebben gekozen voor de achternaam van mijn vriend. We hebben wel gesproken over de optie van mijn naam, maar 2 namen hebben we vrijwel meteen van tafel geschoven. We hebben allebij 2 tussenvoegsels, dus ook veel te lang praktisch gezien. 1 van onze namen past vaak al niet op t regeltje haha. Ik ben erg blij met onze beslissing.
3 jaar geleden
Hi ,
Vanmiddag is er al over dit onderwerp een topic geopend https://community.24baby.nl/forum/baby/tweede-achternaam-per-1-1-2024-OwN6Vj?page=1.
Om het forum overzichtelijk en gebruiksvriendelijk te houden zal ik deze sluiten.














