5 Reacties

5 jaar geleden
Ja ik heb dit gehad! Bij toeval ontdekt omdat ik een blinde darmonsteking had.
Hebben je klachten echt daar mee te maken? Want lage trombo's betekent vooral snel blauwe plekken en dat je bloed niet snel stolt, dus is met name bij de bevalling een ding. Ik moest met 38 weken nog een x extra prikken. Toen het stabiel bleef mocht ik weer terug naar mm verloskundige, ben thuis bevallen en heb helemaal niet veel bloed verloren en alles genas voorspoedig.
Wat ik vooral merkte is dat er weinig kennis was en iedere3n een beetje in de paniek schoot. Achteraf zeiden ze in het wkz dat lage trombo's gewoon bij de zwangerschap kan horen. Wat zijn je waarden als ik vragen mag?

5 jaar geleden
Ja ik heb dit gehad! Bij toeval ontdekt omdat ik een blinde darmonsteking h ...
De gyneacoloog gaf aan dat het eventueel bij een HELLP syndroom kan passen of dat ik dat kan gaan ontwikkelen omdat de meeste van mijn klachten daar ook bij kunnen passen.
Bloedplaatjes moeten >150 zijn begreep ik en waren nu 140 bij mij, dus ook niet extreem laag hoor, maar ze zei wel er zit wat te rommelen in jou lichaam.

5 jaar geleden
Reactie op Spontanemeid85
De gyneacoloog gaf aan dat het eventueel bij een HELLP syndroom kan passen ...
Oh bij mij werd het niet in verband gebracht met helpp maar met dat jr meer bloed hebt aangemaakt, dus dat de concentratie van bloedplaatjes dan lager is geworden. Ik had dacht ik 137 en een half jaar na de bevalling moest ik nog een x prikken en was het 207. Dus weer goed.
Ik had toen nog een goed artikel gevonden, ff kijken of ik het nog kan vinden.
Succes sowieso 😊

5 jaar geleden
Kan het document niet delen, maar het is dit artikel.. zie je een beetje wat het beleid is bij welke waarden.


5 jaar geleden
Ik heb altijd lage bloedplaatjes. Waren we bij mijn vorige zwangerschap achter gekomen. Schommelt bij mij altijd rond de 100. Eerste zwangerschap geheel uitgezocht in t ziekenhuis waar t mee te maken kon hebben, bij mij zit t in de familie. De gyneacoloog maakte zich pas druk als t onder de 40 komt! Nu tweede zwangerschap en de vk verwijst me pas door naar de gyn als t onder de 100 zit, vorige controle( moet elke maand bloedprikken) was het 97🙄 dus langs de gyn geweest. Die maakte zich niet druk en mocht weer naar de vk. Ben wel medisch hierdoor. Verder nooit problemen van ondervonden. bloed stolt altijd goed en ja wel eens blauwe plekken maar niet extreem ofzo. Enige nadeel bij m’n vorige bevalling was dat ze volgens t ziekenhuis iets te laag waren na m’n bevalling (84) en dat m’n ruggeprik er nog niet uit mocht waardoor ik wat langer moest blijven en bloedplaatjes toegediend kreeg. dit was echt alleen uit voorzorg.