13 Reacties

5 jaar geleden

Ik heb hem niet eens aangeboden gekregen! Ik had hem anders ook niet genomen. Als kind kreeg ik hem wel altijd en heb daar heel veel profijt van gehad maar ik val nu niet meer in een risicogroep en ben ook nooit ziek. Ook tijdens m'n zwangerschap (bevallen in februari) ben ik niet ziek geweest.

5 jaar geleden

Hoi, ik sta daar inderdaad tegenover, waarmee ik niet wil zeggen dat ik jouw kant niet begrijp hoor. Als het corona vaccin bv komt en ik nog zwanger ben, ga ik die zeker niét laten zetten, daar is nog niet voldoende onderzoek naar de gevolgen gedaan. Bij de griepprik is dat anders, die is tot in den treure onderzocht en getest, ook op zwangeren, dus naar mijn mening volkomen veilig. Op onze leeftijd heb je hem normaal gesproken niet nodig. Maar omdat je weerstand wat lager is door de zwangerschap, kan je nu goed ziek worden van iets waar je lichaam normaal geen problemen mee heeft. En goed ziek is wél slecht voor de baby. Met de griepprik kan je nog steeds ziek worden, maar de klachten zullen dan milder verlopen en daarom minder invloed hebben op de zwangerschap. Betekent natuurlijk niet dat je sowieso de griep gaat krijgen als je m niét laat zetten. En ook niet dat je flink ziek zal worden áls je ermee in aanraking komt. Weerstand en contact is key. Door Corona houden we meer afstand waardoor de kans op de griep ook kleiner wordt. En hoe dan ook, niemand is een slechte moeder als deze niét kiest voor de griepprik, het is gewoon een keuze die ieder voor zichzelf moet maken.

5 jaar geleden

De griepspuit heb ik wel genomen, schijnt heel goed te zijn, want je baby is bij de geboorte dan ook direct beschermt.

5 jaar geleden

Ik neem de griepprik wel, ieder jaar want ik ben een risicogroep. En nu vind ik het extra belangrijk om hem te nemen ook voor de kleine. Overigens, naast wat spierpijn, nergens last van gehad. 22 weken prik doe ik ook, coronavaccin vind ik een ander verhaal nu ik zwanger ben. Die zou ik persoonlijk niet nemen als zwangere, daarna wellicht wel.

5 jaar geleden

Ik heb het vaccin laten zetten en heb er niet van geweten. Is vooral belangrijk voor de opbouw van antistoffen bij je kleintje.

5 jaar geleden

Reactie op Cirche

Hoi, ik sta daar inderdaad tegenover, waarmee ik niet wil zeggen dat ik jou ...
Je bent als zwangere automatisch risicogroep omdat je immuunsysteem lager is. NL is zo’n beetje het enige land dat daar niet in meegaat 😅 Ik heb de griepspuit vorige week gehaald, alleen een dag een wat stijve arm gehad 🤷‍♀️

5 jaar geleden

Mijn VK raadde het af. Het griepvaccin is een cocktail van griepen waarvan ze verwachten dat die komende periode gaan heersen. Kan er dus ook compleet naast zitten en dan heb je er niks aan. Bovendien ben je als zwangere meer vatbaar door een lager immuun systeem en breng je wel een verzwakte versie van een virus in je lichaam in. Dat gaf de VK als reden bij mij, ik ga hem dus niet halen. Doe ik normaal ook nooit.

5 jaar geleden

Hier in BE stonden mijn huisarts en gynaecoloog erop dat ik de griepvaccin haalde. Ik heb het vaccin voorgeschreven gekregen van mijn gyn toen ik 28 was.

5 jaar geleden

Reactie op Angelation

Mijn VK raadde het af. Het griepvaccin is een cocktail van griepen waarvan ...
Het is geen actief virus wat je binnenkrijgt 😋 apart dat je vk het zelfs afraadt, dat heb ik nou nog nooit gehoord van iemand in de medische wereld, al helemaal niet tijdens de zwangerschap. En dit jaar met Covid én zwanger zijnde zou ik zelf 0,0 risico willen lopen om de griep te krijgen. Het griepvaccin dekt inderdaad niet 100% van de griepsoorten maar meestal wel tenminste 70% of zo, dat is mij dat ene spuitje wel waard nu ik verminderde weerstand heb door de zwangerschap 🤷‍♀️ maar goed ieder voor zich..

5 jaar geleden

Ik krijg wel de griepvaccinatie en niet zo zeer voor mezelf maar omdat ik met kwetsbare ouderen werk. De vaccinatie is veilig in de zwangerschap, ik dacht dat alleen dat hij in het eerste trimester wordt afgeraden.

5 jaar geleden

Ik niet, nooit gehad en behoor niet tot een risicogroep, dus ga hem ook niet halen. In NL wordt het ook niet geadviseerd tenzij je hem voor je zwangerschap ook al haalde omdat je tot een risicogroep behoort. Maar niet alleen omwille van de zwangerschap 🙂

5 jaar geleden

Reactie op Marenne

Ik niet, nooit gehad en behoor niet tot een risicogroep, dus ga hem ook nie ...
In de rest vd wereld behoor je als zwangere vrouw automatisch tot de risicogroep vanwege je lage weerstand 🤷‍♀️

5 jaar geleden

In de rest vd wereld behoor je als zwangere vrouw automatisch tot de risico ...
Nee hoor, lang niet overal. En gelukkig worden we hier in NL ook niet als een clubje zwakken in een doos geduwd. Als je vanwege extreem slechte slaap, hg zwangerschap of andere zware kwalen een verminderde weerstand krijgt dan snap ik de keuze voor een vaccin tegen griep, maar er zijn genoeg zwangeren die helemaal niet verminderd zijn in hun weerstand. Ik kan nog prima eten, slaap goed, heb 1 verkoudheidje gehad deze zwangerschap en ben daar doorheen gefloten. Dus hoezo behoor ik tot een risicogroep? Mij niet gezien hoor.