6 Reacties

4 jaar geleden

Nee. Dit is niet schadelijk. Misschien dat je er hooguit zelf last van je oren van krijgt

4 jaar geleden

Jawel, dat kan al schadelijk zijn. Het gehoororgaan van de baby is al ontwikkeld. Je buik dempt ongeveer 5 dB geluid. Gehoorbeschadiging kan al optreden vanaf 80 dB, en een concert zit meestal rond 100 tot 120 dB geluid. Nu denk ik niet dat je baby door dat ene uur al enorme schade heeft opgelopen, maar het is een misvatting dat dit compleet onschuldig is. Dit geldt overigens niet alleen voor de baby maar ook voor jezelf. Draag altijd gehoorbescherming!

4 jaar geleden

Een uurtje is niet zo lang, maar het is wel iets om rekening mee te houden. https://www.vakbladvroeg.nl/gehoorschade-begint-al-buik/ Wanneer vrouwen tijdens de zwangerschap overmatig worden blootgesteld aan hoge lawaainiveaus (boven de 85 decibel), kan de baby daar al in de buik gehoorschade door oplopen. Dat dit niet ongebruikelijk is, blijkt uit cijfers van het Vlaamse Kind en Gezin. De organisatie screent al jaren het gehoor van pasgeborenen. Uit hun cijfers blijkt dat eenzijdige gehoorschade bij baby’s vaak voorkomt. Dat houdt in dat ze met het ene oor beter horen dan met het andere. Ik ging bij harde geluiden (boormachine o.i.d.) weglopen of als het niet anders kon: een kussen of deken tegen m'n buik houden dat het geluid gedempt zou worden 😂 (maar ik ben aan 1 oor bijna doof en dat wilde ik echt niet voor m'n kind, dus ik was er misschien wat panisch in)

4 jaar geleden

Zoals hieronder benoemd, dat kan wel degelijk inderdaad. Gehoorschade kan al in de buik optreden. Ik denk niet dat dit uurtje veel kwaad heeft gekund maar zeker weten doe je het natuurlijk niet. Maar weetje, gebeurd is gebeurd. Je kan het nu toch niet meer terugdraaien dus ik zou mij er voor nu niet te veel zorgen over maken en lekker genieten van de vakantie en er gewoon in het vervolg rekening mee houden ;)

4 jaar geleden

Nou je miet dan zf ook wel echt pijn in je oren hebben vsn geluiden willen ze je baby ook schade toe brengen. Hij zij zit nog in een heleboel lagen lichaamsweefsels en vocht. Ja 'n baby kan gehoorschade oplopen maar als jij nog nergens last van hebt en 't gewoon vervelend harde muziek was maar verder niets zou ik voor die kleine me geen zorgen maken.

4 jaar geleden

Nou je miet dan zf ook wel echt pijn in je oren hebben vsn geluiden willen ...
Je buik dempt maar 5 decibel dus dat is niet helemaal waar wat je zegt. Je hoeft er niet zelf pijn van in je oren te hebben hoor. Als het de 85 decibel overschreid dan kan de baby daar al gehoorschade van oplopen. En 85 decibel is geen pijn aan je oren geluid hoor. Even ter vergelijking: op een festival is het met gemak ongeveer 102 decibel aan geluid. 85 is dus flink lager. Wel gaat t dan over een wat langere bloodstelling dan een uurtje. Van een uurtje krijg je waarschijnlijk niet per direct gehoorschade. Maar dat neemt niet weg dat het dus niet oorverdovend geluid hoeft te zijn hoor.