34 Reacties
3 jaar geleden
Hee! Ik zat destijds een beetje met hetzelfde. We hebben 3 miskramen gehad. Niet wetende wat we nog konden verwachten. Bij een nieuwe baan gestart met een jaar contract. En binnen 2 maanden had ik een positieve test in handen. Ik ben bij mijn sollicitatie wel al eerlijk geweest en aangegeven dat ik een kinderwens had, maar ze toen nog niet verteld van de miskramen. Toen ik eenmaal 12 weken in verwachting was heb ik het op het werk gedeeld en ook verteld van de eerdere miskramen. Het werd echt super goed opgepakt. Mijn contract verliep tijdens mijn zwangerschapsverlof. Maar ze hebben mij een tijdelijk contract daarna aangeboden, zodat ik me daar geen zorgen over hoefde te maken. Het is dus echt niet zo dat nu 100% zeker jouw contract niet wordt verlengd. Ben eerlijk. Ga in gesprek. En wie weet pakt het allemaal gewoon goed uit. En natuurlijk: van harte gefeliciteerd!!
3 jaar geleden
Je werkgever mag je niet ontslaan omdat je zwanger bent, maar in jouw geval zou het dan niet gaan om ontslag, maar om niet verlengen van je contract. Voor het niet verlengen van een contract is de werkgever niet verplicht een reden op te geven.
Mbt de rest:
“Als je tijdelijke contract afloopt tijdens je zwangerschaps- en bevallingsverlof, dan hoeft je werkgever je contract niet te verlengen. Je krijgt wel doorbetaald tijdens je verlof (minstens 16 weken).
Wordt je contract niet verlengd, dan kun je een werkloosheidsuitkering (WW) aanvragen bij het UWV. Als je werkgever je eerder schriftelijk of mondeling een contractverlenging heeft beloofd, dan mag hij daar niet zomaar op terugkomen. Doet hij dat toch, dan kun je de FNV inschakelen voor juridisch advies.”
“Je kunt altijd zelf ontslag nemen. Als je 16 weken betaald zwangerschaps- en bevallingsverlof wilt, let dan goed op je ontslagdatum.
Let op: Je hebt alleen recht op 16 weken betaald zwangerschaps- en bevallingsverlof, als je uitgerekende bevallingsdatum binnen 10 weken na je ontslagdatum valt. Het UWV betaalt jou dan door tijdens je verlof. Neem je ontslag eerder dan 10 weken voor je uitgerekende datum? Dan heb je geen recht meer op betaald verlof.
Reken goed uit wanneer je je ontslag laat ingaan en denk aan je opzegtermijn. Meld je ontslag zo snel mogelijk bij het UWV en vraag naar de voorwaarden.
Let op: Als je zelf ontslag neemt, dan heb je geen recht op een WW-uitkering!”
Zie website van oa het FNV :-)
3 jaar geleden
Hey, gefeliciteerd! Wat fijn voor je. Ik heb ook geen vast contract, maar mijn manager is wel bezig dit voor mij te regelen. Toen ik zwanger bleek te zijn heb ik het met 13 weken verteld en ook gevraagd hoe dat met m’n contract moest. Voor hem is de zwangerschap geen probleem en staat zeker niet in de weg voor een vast contract. Dus het kan ook goed gaan bij een werkgever :) Een vriendin van mij bleek zwanger te zijn toen ze iemand verving die met zwangerschapsverlof was. Ze heeft erna geen contractverlenging gekregen, maar dat werd allemaal door het UWV opgepakt. Dus dat is geloof ik wel goed geregeld :)
3 jaar geleden
Ik had ook geen vast contract maar wel bewust begonnen met proberen, omdat er een bepaalde baarmoeder geschiedenis is en ik die ook lijk te hebben. Hier was het binnen 2 maanden raak,ook totaal niet zo snel verwacht haha!
Het is dat ik ernstige bekkeninstabiliteit heb gekregen en nu al een jaar (met 12 weken zwangerschap en nu is het 6 maanden na de bevalling) in de ziektewet zit. Ze hebben mijn contract toen wel gewoon verlengd en met het idee dat als ik na de bevalling weer kan werken, ik gewoon een vast contract kon krijgen. Nu kan ik helaas alleen nog maar 2 ochtenden boventallig aan, dus in samenspraak met mijn werkgever geen vast contract. Wat natuurlijk heel logisch is. Nu heb ik zwart op wit dat zodra ik weer kan werken, ik terug in dienst kom bij ze. Dus top, goeie werkgevers bestaan!
Zelf heb ik het met 4.5 a 4 weken al moeten vertellen aan de werkgever ivm veiligheid op werk. Maar als dat niet zo was, had ik het uitgesteld tot de echo van 12 weken. Werkgever hoef je het pas te vertellen rond de 20 weken🤗
3 jaar geleden
Ten eerste van Harte natuurlijk met je zwangerschap!
Ik heb ook geen vaste baan. Wel heb ik rond 20 weken aangegeven dat ik zwanger ben. Ik was toen ook echt net begonnen bij m'n nieuwe baan. Gelukkig deden hun niet moeilijk en zit ik nu te genieten van de zwangerschapsverlof
🥰
MOD
3 jaar geleden
Ik was net 8 weken en kreeg een baan. Iets voor het einde van de proefperiode vertelt. Toen waren ze erg positief. Uiteindelijk de baan niet kunnen behouden, maar ik mocht mijn zwangerschapsverlof laten overlappen met de laatste paar weken van mn contract dus dat was ideaal. Als je eerder weg moet kom je in de ww tot je in de wazo(zwangerschspsverlof) komt.
3 jaar geleden
Je bent verplicht het je werkgever te melden, 3 weken voordat je op zwangerschapsverlof wil gaan. Dus 7 weken voor uitgerekende datum bij 4 weken vooraf verlof en 9 weken voor uitgerekende datum bij 6 weken vooraf verlof. Als ik het goed lees en reken, kun je dus wachten tot je verlenging voordat je het verteld. Of je daarna nog een keer op een verlenging kan rekenen, betwijfel ik. Ik zou dat als werkgever niet appreciëren.
Mocht je werkeloos worden doordat je contract niet verlengd wordt, heb je sollicitatieplicht tot het moment dat je met verlof gaat en ontvang je een ww, tenzij je volledig ziek bent (door zwangerschap).Je zwangerschapsverlof wordt door uwv betaald.
3 jaar geleden
Ik ben ook heel snel zwanger geraakt nadat ik bij een nieuwe werkgever begon begin dit jaar. Ze waren alleen maar blij voor me. Staat een vast contract niet in de weg. Niet per definitie een probleem dus 🤷🏼♀️
3 jaar geleden
Het zal vast ook uitmaken in welke sector je werkzaam bent? Ik werk in het onderwijs en bij mij is het geen seconde ter sprake gekomen of mijn contract wel verlengd zou worden (ik studeerde ook nog dus geen vast contract nog).
Tips zijn verder volgens mij al genoeg gegeven. Succes en hoop dat je werkgever je een verlenging gunt!
3 jaar geleden
Geen zorgen. Zoals al eerder genoemd, je hebt nog recht op zwangerschapsverlof via het uwv. Zelf ben ik op dit moment 31 weken zwanger en is mijn contract beëindigd toen ik 25 weken zwanger was. Nu zit ik in de ww, heb sollicitatie plicht, maar dan zou ik snel vragen voor een gesprek, werd bij mij na 1 maand ww ingepland en toen heeft z'n m'n sollicitatieplicht verminderd omdat het wel duidelijk was dat ik voor m'n verlof geen nieuwe baan meer ga starten.
Ik kan zelf 4 weken voor ik met zwangerschapsverlof wil (dus 4 of 6 weken voor uitgerekende datum) het verlof via het uwv aanvragen. Tijdens je zwangerschapsverlof heb je geen sollicitatie plicht. Na je verlof periode ga je weer de ww in en start de sollicitatie plicht weer. Je kunt nu al op de website van het uwv checken hoelang je recht zou hebben op ww.
Maar er zijn ook genoeg werkgevers die je wel nog steeds verlenging geven. Zeker als je er al een tijdje werkt en ze tevreden zijn. Ik weet niet hoe je band is met je leidinggevende, maar ik zou het dus wel rond de 12/13 weken vertellen. Ik zou het als werkgever wel waarderen als je het op tijd weet zodat je wel een tijdelijke vervanging kan regelen ook.
3 jaar geleden
Allereerst gefeliciteerd!
Ten tweede, wanneer loopt je contract af? Je bent verplicht om uiterlijk 3 weken voordat je met verlof gaat dit te melden aan de werkgever. Dus als je met 34 weken met verof wilt gaan, heb je tot week 31 de tijd om dit te melden.
Ze mogen overigens zwangerschap niet als rede geven om je contract niet te verlengen indien ze zit wel doen is je werkgever strafbaar.
Je kunt altijd even contact opnemen met het UWV omtrent de zwangerschap en werkgever.
Ik snap je angst hier overigens in. Echter wordt jouw verof periode door het UWV betaald (reachtreeks aan jou of via je werkgever) en werkgevers overal zitten nog steeds te springen om goed personeel.
Heb je het al met je partner erover gehad over “wat als”?
3 jaar geleden
Ga er niet van uit dat ze je niet gaan verlengen. Als jij je werk goed doet en ze zijn tevreden.. waarom niet verlengen? Zwangerschap discriminatie komt zeker voor maar gelukkig is niet elke werkgever zo. Deel het wanneer je wil, ik persoonlijk zou niet wachten tot 31 weken zodat je werkgever zich erop kan voorbereiden. Maar dat is persoonlijk en wettelijk gezien zou dat gewoon mogen.
3 jaar geleden
Reactie op Leijnse
Maar wil ook weten wat als mijn contract NIET verlengd wordt wat dan? Ik be ...
Dan kom je in de ww (75/70%). Dan heb je gesprekken met het uwv of je kan werken of niet en ga je solliciteren. Stel je bent ziek dan kom je eventueel in de ziektewet (100%) terecht.














