7 Reacties

2 jaar geleden

Hoi Sima, Wat een enge situatie zeg. Maar fijn dat je dit deelt want hierdoor zie ik dat ik blijkbaar niet de enige ben. Ik heb een Subchorionaal hematoom en ben nu ook 15 weken zwanger. Het bloeden is gestart bij 12 weken. Nu ben ik erg zoekende naar hoe hier mee om te gaan (zoals deels bedrust) omdat de adviezen online afwijken van de adviezen van mijn gynaecoloog. Wat voor adviezen heb jij gekregen?

2 jaar geleden

Reactie op lianne2244

Hoi Sima, Wat een enge situatie zeg. Maar fijn dat je dit deelt want hierd ...
Hoi Lianne, ik heb tegenstrijdige adviezen gekregen en vind het, net wat je zegt, enorm lastig dat het beleid online en in het buitenland zo afwijkt. Ik heb geen bedrust voorgeschreven gekregen, enkel bekken rust dus geen gemeenschap, niks inbrengen en niet in bad. Beter ook even geen high impact sport maar deed ik toch al niet. Na de heldere bloedingen heb ik mezelf platte rust gegeven. Inmiddels probeer ik dit alsnog zoveel mogelijk, maar breng ik wel de peuter zelf naar de opvang, ga ik eten bij familie of zulke lichte activiteiten. Ik denk dat ik 70% van de dag lig of hang op de bank. De rest is besteed aan eten drinken kort koken etc. Ik doe echt niks in t huishouden. Ik vind het zo moeilijk en mentaal zo zwaar. Hoe ga jij om met rust? En trek je het een beetje? Verschrikkelijk dat jij dit ook door moet maken. Heb jij nog heldere bloedingen of oud bloed?

2 jaar geleden

Reactie op Sima

Hoi Lianne, ik heb tegenstrijdige adviezen gekregen en vind het, net wat je ...
Hoi Sima, Wat goed van je dat het je lukt er zo goed rekening mee te houden. Zelf vind ik het vrij lastig. Ik probeer er rekening mee te houden maar doordat er geen advies is afgegeven en het schuldgevoel naar mijn kleine van 2 jaar blijf ik nog vrij veel in beweging. Huishoudelijke taken en sporten en zaken rondom bekken rust doe ik inderdaad ook niet meer. Ik heb nu ook besloten de komende weken halve dagen te gaan werken, gelukkig heb ik een beroep dat fysiek niet zo belastend is. Daarnaast hebben we laatst goed nieuws gehad dat het hematoom met de helft kleiner is geworden. Helaas had ik gisteren wel weer helder rood bloed verlies wat de angst op verergering weer doet toenemen. Hoe groot is die van jou nu en hoevaak krijg je hiervoor controles? Denk je dat helder rood bloed verlies direct een slecht teken is? Ik begrijp dat donker bloedverlies meestal niet een slecht teken is maar helder rood kan wel een slecht teken zijn? Wegens de onduidelijkheid overwegen we wel om naar een academisch of belgisch ziekenhuis te stappen mocht het hematoom weer groeien.

2 jaar geleden

Hoi Sima, Nog een vraagje trouwens. Hoe groot was jou hematoom? Die van mij was oorspronkelijk 3 bij 1,5 cm. En vanwaar de keus om na helder rood bloedverlies plat te gaan liggen en bijvoorbeeld niet meer te zitten?

2 jaar geleden

Hoi Lianne, Bij mij is het wellicht iets makkelijker om meer rust te pakken omdat ik zelf al in dr ziektewet zat. Ik snap je helemaal, je doet rustig aan en laat het zwaardere werk links liggen. Het advies om plat te gaan bij heldere bloedingen werd gegeven om de baarmoeder niet nog meer te prikkelen door externe prikkels van lopen etc. en het wondje te kunnen laten helen. Meestal 2 dagen rust werd ons verteld voor de heling van het wondje maar ik 4 dagen ivm bloedverdunners. Dit advies was overigens met 12 weken. Wel word me steeds gezegd bij helder rood bloedverlies moet je meteen bellen. Wat een spanning, weer rood bloedverlies 😢. Heb je gebeld en mocht je langskomen? Na onze bloeding was het hematoom wel gegroeid maar dit hoeft niet zo te zijn. Ons hematoom was met 13 weken 8x4x? cm en met 16 weken 4x4x4. Volgens t ziekenhuis was de hematoom van vorm veranderd maar nog gelijk in oppervlakte.. Wij zijn nu in een academisch ziekenhuis onder controle ivm andere medische reden bij mij én lopen nog in een regulier ziekenhuis voor de zwangerschap. Beide ziekenhuizen zeggen hetzelfde en het academisch ziekenhuis heeft geen ander beleid of andere kijk op het hematoom. T voelt echt alsof we overgeleverd zijn aan t lot.. dat zul je wel herkennen😟. Ik ga iedere week naar het hartje luisteren en om de week is er een echo en 1x per 4 weken in Radboud academisch ziekenhuis. Hoe gaat jullie peutertje er mee om dat mama zwanger is, weet ze van de zorgen? Ik voel zoveel schuldgevoel dat ik zo vaak verdrietig ben.. Sterkte en blijf dicht bij je gevoel binnen de mogelijkheden die er zijn❤️‍🩹

2 jaar geleden

Reactie op Sima

Hoi Lianne, Bij mij is het wellicht iets makkelijker om meer rust te pakke ...
Hoi Sima, Dat moet dan helemaal veel voor je zijn aangezien je al in de ziektewet zit. En hebben ze iets gezegd over de grote of dat voor meer risico zorgt? Bij mij zeggen ze dat de grote van het hematoom niet samen hangt met het risico en dat die nu dus nog steeds even groot zijn. Wat gek dat ze mij helemaal niet dat advies hebben gegeven bij helder rood bloed verlies. Ze gaven alleen aan dat ik moest bellen als ik veel meer ging bloeden. Ze kunnen mijn hematoom ook alleen met een inwendige echo zien en dat willen ze niet te vaak doen omdat dat weer kan zorgen dat het gaat bloeden. Ja ik merk dat ik ook heel slecht om weet te gaan met die onzekerheid en dat ik me soms een tikkende tijd bom voel waarbij het ieder moment mis kan gaan. Maar probeer mezelf vooral veel af te leiden. Hoe gaat dat voor jou? Wat rot dat je zoveel verdriet ervaart. Maar ik snap je heel goed dit is echt een lastige periode. Hoe gaat je omgeving er mee om? Ons kindje heeft het allemaal nog niet echt door en begrijpt het nog niet zo. Wel knuffelt hij wat meer en weet die dat ik hem nu niet kan optillen dat vindt die niet leuk en dat vind ik ook het lastigste. Gelukkig neemt mijn vriend veel op zich en kan ik met hem samen door middel van boekjes, speelgoed en liedjes nog wel leuke dingen doen. Hoe gaat dat met jouw kleine?

2 jaar geleden

Reactie op Sima

Hoi Lianne, Bij mij is het wellicht iets makkelijker om meer rust te pakke ...
Hii! Ik lees dat je ook bloedverdunners gebruikt. Wat is het advies dat ze jou hebben gegeven over de bloedverdunners? Doorgaan of stoppen? Hier nu bijna 15 weken zwanger en ook enorme bloeding gehad op week 12 door hematoom. Op het moment nog steeds last van bloedverlies maar niet zo heftig als de eerste keer. Twijfel of ik door moet gaan met de bloedverdunners of deze tijdelijk zal stoppen totdat bloedverlies gestopt is (verloskundigen geven verschillende adviezen)