14 Reacties

2 jaar geleden
Hoi!
Zolang je nog niet de neiging krijgt om te gaan 'huilen' naar de maan zou ik me er niet druk om maken 🤣
Even serieus: er is 0 wetenschappelijk bewijs dat er met volle maan meer kinderen geboren worden. Dus als je nu zou gaan bevallen heeft het niks met de maan te maken.
Eerlijk gezegd heb ik geen flauw idee wat de maanstand was toen mijn oudste dochter geboren is, en was toen ook wel 1 van de laatste dingen die ik op dat moment wilde weten/onthouden.
Succes met je laatste loodjes!

2 jaar geleden
Ik ben geboren met volle maan én tijdens een sneeuwstorm (24 februari 1997). Ik grap ook altijd dat daar mijn heftige temprament vandaan komt 😂.
Het is inderdaad een fabeltje dat er met volle maan meer kinderen geboren worden. De maan heeft namelijk geen invloed op ingesloten waterlichamen. Zo hangen de getijden (eb en vloed) ook niet samen met de maanstand (volle maan, nieuwe maan, eerste kwartier etc) maar met de afstand van de aarde tot de maan. De stand van de maan heeft dus lichamelijk geen invloed op ons alwaar ik wel van mening ben dat de volle maan energetisch een hoop teweeg brengt 🤗

2 jaar geleden
Ik ben ook bevallen met volle maan, maar ben ingeleid dus dat telt niet echt 😅
Mijn vriend merkt wel eigenlijk altijd invloed van de volle maan, hij is dan vaak een beetje onverklaarbaar van slag. Hij is ook erg gevoelig voor energieën (ook die van anderen).
38 weken is een beetje vroeg dus ik zou er niet van uit gaan!

2 jaar geleden
Is een fabeltje. Uit onderzoek blijkt niet dat er meer bevallingen zijn bij volle maan. Een verklaring is dat een volle maan opvalt en de maan meerdere dagen groot lijkt, waardoor mensen denken dat het volle maan is. Dus zijn ze meer bewust van een ‘bevalling met volle maan.’ Als het geen volle maan is dan valt het mensen niet perse op. Waardoor het gevoelsmatig lijkt alsof er verschil zit in het aantal bevallingen. Het blijkt wel zo te zijn dat er minder zondagskindjes zijn, ten opzichte van de andere dagen in de week.

2 jaar geleden
Yes, ik ben bevallen op de dag van volle maan, bij precies 35 weken.. Kwam ik pas veel later achter want had nog niet het idee al te gaan bevallen.

2 jaar geleden
Nee. Volgens mij was er ook niet heel lang geleden een nieuwsbericht waarin werd aangehaald dat dit een fabel is.

2 jaar geleden
Mijn schoonmoeder gelooft heel erg in volle maan verhalen dus toen ze tijdens de babyshower de geboorte datum moest voorspellen heeft ze opgezocht wanneer het rond mijn uitgerekende datum volle maan zou zijn. Dit was 9 dagen na de uitgerekende datum en dat vond ze wel laat dus gokte ze toch maar iets anders. Maar uiteindelijk dus toch bevallen met volle maan, schoonmoeder had dus toch gelijk :)