25 Reacties

4 jaar geleden
De percentages weet ik niet. Maar ons kindje liep echt weken voor met z’n hoofdje. Er is vanaf de 20 weken echo meerdere keren ook door verschillende gynaecologen gezegd dat ons kindje een groot hoofd had. En dat hij sowieso een grote baby zou worden.
Er was echt niks mis of afwijkends met zijn hoofd bij z’n geboorte en wij hebben ons hier echt zorgen over gemaakt! Hij woog ook maar 3 kilo toen hij geboren was, dus gewoon een kleintje.

4 jaar geleden
Reactie op KimberlyS
De percentages weet ik niet. Maar ons kindje liep echt weken voor met z’n h ...
De metingen zijn dus toch niet zo betrouwbaar!

4 jaar geleden
Reactie op MamaStorm
Hoi, wat een vervelend situatie. En tuurlijk maak je je zorgen ondanks dat ...
Bedankt voor je reactie!

4 jaar geleden
Reactie op babyone
Dat werd ook bij ons gezegd! Dus ik snap heel goed dat je daar mee kan zitt ...
Wat fijn dat er niets aan de hand bleek te zijn! Weet jij nog de afmetingen?

4 jaar geleden
Reactie op sb1993
Dit hebben wij ook gemaakt. Veel spanning gehad, uiteindelijk voor niets.
Fijn dat alles goed bleek te zijn. Weet jij nog de afmetingen?

4 jaar geleden
Ons meisje had met 20 weken ook een klein hoofdje, logisch want dat heb ik ook. Inmiddels door opnamens al 4 echo's verder om andere redenen waarbij ze telkens haar hoofd meten.
Het hoofdje groeit namelijk goed door en er zijn absoluut geen zorgen, ze is gewoon een klein en fijn meisje.
Dit komt zo veel voor! Maak je echt geen zorgen.

4 jaar geleden
Onthoud dat een echo een SCHATTING is. Je wilt niet weten hoeveel ouders te horen hebben gekregen "dat wordt een dikke/grote baby" en dan bij de geboorte was het een gewoon gewicht/lengte. Dokters kunnen veel. Dat besef ik. Maar metingen zijn telkens schattingen. Ik zou me er niet te veel zorgen over maken. Zo lang de hersens goed ontwikkeld zijn is er niks om je zorgen over te maken. Dokters zijn soms onhandig in hun verwoording en ❤️

4 jaar geleden
Niet te druk maken. Ons meisje had met 27weken een buikomvang voor 29 weken, en ze woog 'al' 1300 gram.
Bij 30 weken, was de buik nog steeds 29 weken en was ze 'keurig' 1444 gram.
Toen ineens liep d'r hoofd 2 week voor.
Ik krijg dus een jimmy neutron als ik het nu moet geloven 😂 ik heb besloten, ik zie het wel als ze er is 🤷♀️😂

4 jaar geleden
Vervelend zeg, wij hebben ook zojuist de 20 weken echo gehad en het hoofdje was 7 ipv 10 dus onder gemiddeld en willen ze ook in de gaten houden met de komende echo's. Het gemiddelde ligt op 10 of boven de 10 gaf ze aan. Ik maakte me ook gelijk een beetje zorgen maar dat hoefde niet perse omdat er elke week iets anders groeit en niet alles tegelijkertijd. Maak je aub geen zorgen, ook niet goed voor jullie kindje 🤗

4 jaar geleden
Ik snap dat je gedachten die kant op gaan, maar ik zou me er niet te druk om maken. Vooral als de VLK het geen reden tot zorg vind. ❤
Als je google moet geloven dan staat je altijd het aller ergste te wachten terwijl het naderhand heel erg vaak meevalt en logisch verklaarbaar is.
En als het mis is dan horen jullie dat echt wel en dan is het vroeg zat voor zorgen en een "gameplan". Tot die tijd zou ik echt proberen om het los te laten en lekker te genieten van deze bijzondere periode.
Mocht je het echt niet uithouden, dan kan je altijd nog bellen om vragen te stellen en mss staan ze zelfs wel open voor een extra echo ter geruststelling. Succes in ieder geval 😘

4 jaar geleden
Herkenbaar, ik had bij de 20 weken echo hetzelfde P0 hoofd. Het puntje zat niet eens op de lijn maar ver eronder. Heb mij echt laten opfokken, ziekenhuis wilde testen op CMV? om de week een groeiecho.
Thuis heb ik me helemaal suf gegoogeld en stond stijf van de stress, talloze keren mijn eigen hoofd opgemeten 😹 of ik een normaal formaat heb, ook dat van mijn vriend 🤦🏼♀️ (die dacht dat ik gek aan het worden was 😹)
Eindelijk de uitslag van CMV, negatief. Groeiecho’s lieten een lichte groei zien maar wel ver onder gemiddelde. Dit ging de rest van de zwangerschap zo door.
Ze is uiteindelijk ruim 5 weken te vroeg geboren maar alles is gewoon in verhouding en ze groeit (ook haaf hoofd) als kool.
Makkelijk gezegd maar als ik er nu op terugkijk heb ik spijt dat ik mij zo heb laten opfokken, googelen, percentages vergelijken, opmeten etc.

4 jaar geleden
Reactie op januari2022
Fijn dat alles goed bleek te zijn. Weet jij nog de afmetingen?
Pfoe, ik weet dat het hoofdje bij de 20 wkn op p7 uit kwam. Toen mochten we na 1 week terug op controle omdat we pas 3 weken later bij de gynaecoloog terecht konden, toen was het p1. Uiteindelijk bij de gynaecoloog p17..
zoveel dingen spelen mee als in nauwkeurig meten, het apparaat, de echoscopist of de gynaecoloog..

4 jaar geleden
Wij kregen dit te horen met 30-weken en bleek dat ons meisje ook met 20-weken een klein hoofdje had.
Hier zijn wij best van geschrokken, maar ook wij hebben niet een groot hoofd.
Ik heb bloed moeten prikken om te kijken of ik een infectie in mn zwangerschap heb gehad die dit zou kunnen hebben veroorzaakt, dit was niet het geval.
31 juli is ons meisje geboren en hebben ze haar urine gecheckt op een infectie, ook dit was niet het geval.
Ze heeft een kleiner hoofdje, maar past goed bij haar tengere figuurtje ook ( geboortegewicht met 37.5 weken; bijna 2600 gram )
We krijgen nog een afspraak in het ziekenhuis om te kijken hoe het met haar groei gaat.
( met 30 weken zat ze afgerond naar boven op een P1 )
Ik snap je ongerustheid, die hadden wij ook. En o wat was ik blij dat ze eruit was, zodat we konden zien hoe "erg" het was ( want je hebt geen idee..... wat is klein?! 🤷♀️ )

4 jaar geleden
Wij kregen dit te horen met 30-weken en bleek dat ons meisje ook met 20-wek ...
Ik snap dat je hier geschrokken van bent. Als haar hoofd in verhouding is met de rest van haar lichaam dan lijkt mij dat goed! Fijn dat je toch wel gerustgesteld bent na haar geboorte!