15 Reacties

4 jaar geleden

Oef lijkt me inderdaad een hele lastige situatie! Misschien kan je voor jezelf een bak maken met je eigen keuken gerei, waarvan je weet dat het altijd netjes af gewassen is? Op je eigen kamer je eigen theedoeken ophangen? Qua rook & vieze vloeren, wc's etc heb ik ook geen idee wat je zou kunnen doen.. meer dan vragen of ze er rekening mee willen houden kan je helaas niet doen. Succes

4 jaar geleden

Eerlijk gezegd hebben ze wel n beetje gelijk. Dit is voor jou vervelend maar dit is het studentenhuis leven. Het hoort erbij om vooral je qua huishouden nog nergens druk om te maken. Waarom zou je en dat kan nog lang genoeg. Dus dat zij dat jou terug geven, is wat mij betreft terecht. En tot voor kort vond je het zelf ook geen probleem blijkbaar.dus dat is wat het is. Zij hoeven zich niet aan te passen omdat jij een totaal andere levenskeuze hebt gemaakt dan waar zij inzitten. Maar feit blijft dat jij je er nu aan stoort en ook echt iets anders nodig hebt voor jou gezondheid en dat van je kindje. Voor zolang er geen andere oplossing is qua wonen kun je inderdaad het beste even met je eigen bestek en servies in de weer. En eigen thee hand en vaatdoekjes. Heb je dat nietz de kringloop bied uitkomst. Even goed schoonmaken of misschien bij iemand die je kent in de vaatwasser n wasje en t is weer als nieuw.voor sanitair zou ik even toiletdoekjee halen en die eerst even over bril en deurknop halen voor je het toilet bezoekt en goed handen wassen regelmatig. Ook met koken eerst even n hygiëne spray over het aanrecht. Of er met rauw vlees bij jullie heel hygiënisch wordt omgegaan is denk ik te betwijfelen gezien je beschrijving. En qua rook, misschien jou kamerraam open zetten tijdens de gezellige avondjes. Al is even de vraag of je het niet juist je kamer in trekt. Dan n handdoek voor de kier onder de deur. Dat houdt wat buiten. Het is met de herfst op komst niet echt comfortabel maar n extra trui en sokken doen wonderen. Meer kun je ook niet echt doen wat dat betreft. Maar ik weet niet of je daar al stappen in hebt gezet maar binnen afzienbare tijd zul je moeten bevallen en is er n kleine. Ik kan je dus ook aanraden om je gemeente, huisarts of verloskundige ( of allemaal) te benaderen voor maatschappelijkwerk. Zij kunnen met jou misschien wel op zoek naar passende woonruimte. Qua leeftijd kom je mogelijk nog wel in aanmerking voor n moederhuis maar de plaatsen daarvoor zijn beperkt. N andere kamer huren meer met volwassenen is ook n optie maar of je daar met n baby terecht kunt zal ook nog maar de vraag zijn. Maar roep in elk geval hulp in. Op basis van veiligheid en gezondheid van jou en je ongeboren kind gaan er iets meer deuren open. Bespreek dit met je verloskundige of huisarts, zij zullen je naar de juiste hulpverleners kunnen verwijzen. Maar probeer t niet allemaal alleen te doen. Boven alles wil ik je heel veel succes toewensen. Je bent n stoere meid dat je dit op je 19e gewoon gaat doen! Maak de juiste keuzes voor jou en je kindje en later kun je jezelf maar mooi op de schouder kloppen dat je het gefixt hebt! Veel geluk gewenst🍀

4 jaar geleden

Ja vervelend. Een huis is niet zo makkelijker, maar misschien kun je wel kijken voor een studio of een wat rustiger studentenhuis met minder huisgenoten? Dit is geen goede omgeving voor jou nu en ook niet voor als de kleine geboren is. Heb je al een idee hoe of waar je wilt wonen als de baby geboren is? Gezien jullie leeftijd denk ik niet dat je erop kunt rekenen dat ze veel rekening met jouw situatie zullen houden. Het is misschien hard en even een reality check, maar misschien is verhuizen naar een andere setting beter voor deze en de komende fase in je leven. Zij denken alleen aan lol maken en aan zichzelf. Jij wordt mama. Waar is papa trouwens? Zijn jullie samen of niet? Anders zou samen een studio misschien een idee zijn zodat het financieel wat beter te doen is?

4 jaar geleden

Misschien niet wat je wil horen maar het is nou eenmaal een studenten huis. Geen moeder-kind huis… Het is aan jou om de situatie te veranderen, niet aan jouw huisgenoten. Dus zoek als de bliksem andere woonruimte zou ik zeggen. Niet de makkelijkste weg, maar waar een wil is is vast een weg, misschien niet in een grote stad, maar in een dorpje misschien?

4 jaar geleden

Helaas hebben je huisgenoten gewoon gelijk, het is een studentenhuis. Je kan niet verwachten van huisgenoten dat ze zich aanpassen aan een zwangere. Vanuit mijn eigen ervaring zou ik zeggen dat je iets anders moet gaan zoeken of desnoods terug naar je ouders. Een studentenhuis is geen plek voor een baby. Ik weet niet hoe actief je huis is, maar de feestjes, laat terugkomen van uitgaan en dergelijke. En als huisgenoot had ik ook een huilende baby vervloekt in de ochtend. De levensstijlen zijn als zwart en wit en gaan in mijn mening nooit matchen.

4 jaar geleden

Gefeliciteerd met je zwangerschap Zwanger zijn en in een studentenhuis wonen is niet makkelijk. Er word al veel tips gegeven. Ik zat te denken misschien kan je met iemand uit je klas ofzo ruilen van kamer of woning. Zodat jij ergens kan wonen waar het schoner is en de ander in een echte studentenhuis. Veel succes en hopelijk kan je een beetje genieten van zwanger zijn.

4 jaar geleden

Hey, mijn enige tip is om zo snel mogelijk op zoek te gaan naar een eigen plekje. Een baby in een studentenhuis is echt écht niet te doen. Daarnaast een tip; ik weet niet of je het al out in the open wil dat je zwanger bent, maar ik kon binnen 1 minuut je 2 Instagram pagina’s en je YT kanaal achterhalen. Allicht niet heel handig als je t nog niet bekend hebt gemaakt/enigszins anoniem wil blijven.

4 jaar geleden

Eerlijk gezegd hebben ze wel n beetje gelijk. Dit is voor jou vervelend maa ...
Bedankt voor je reactie, ik geef mijn huisgenoten ook meer dan gelijk, heb me eigenlijk altijd al aan dat lakse gestoord, maar nu het echt draait om de gezondheid van mn kindje is dat 20x zo erg geworden. Ik heb geen vrienden of familie in de buurt en gebruik al sinds ik hier ben komen wonen vooral mijn eigen spullen, servies, apparaten enz. Ook maak ik inderdaad veel al extra schoon. Mijn kamer heeft geen raam die open kan, en gelukkig stinkt het in mijn kamer niet, alleen de rest van het gebouw heeft ook geen ramen dat open kan, dus de overloop, wc, badkamer en keuken stinken enorm. Maatschappelijk werk en gemeente ben ik al mee in gesprek, Die kijken met mij mee maar zeggen dat ik helaas alleen maar kans heb op een vrije sector woning. Iets wat ik nu zeker nog niet kan betalen… Moederhuis kom ik niet voor in aanmerking omdat er bij mij sprake is van een woonprobleem en geen mentaal/gezondheids ondersteunings probleem. (Woorden van de gemeente en social workers) Dus het is een shit situatie maar ik doe mijn uiterste best! En ik blijf natuurlijk in gesprek met gemeentes en hulpverlening om te kijken naar opties. Ik heb er alle vertrouwen in dat het uiteindelijk allemaal goed zal komen, alleen de weg erheen zal niet makkelijk zijn. Maar nogmaals bedankt voor het meedenken! ❤️

4 jaar geleden

Haii Dankje voor je reactie! Papa is niet in beeld en ik word binnen 7 maanden uit deze kamer gezet! Daarom ben ik dus dringend opzoek naar iets anders. Ik wil zelf ook niet in deze setting blijven wonen hoor, is sowieso al niks voor mij. Een studio vind ik ook meer dan prima, maar ik ben een studente, dus kan echt niet meer dan +\- 600 kwijt aan huur😅. Dus ik kijk naar alle mogelijkheden. Alsnog bedankt voor je reactie!

4 jaar geleden

Heyhey :) Even voor de duidelijkheid, Ik kan niet in deze woning blijven wonen, dat mag en kan niet volgens mijn contract. Dit wil ik ook zeker niet maar heb het idee dat men dit denkt! Ook kan ik met geen mogelijkheid terug naar ouders. Dus ook dat is geen optie :) daarom moet ik het dus nog minimaal 7 maanden overleven in mijn studenten huis en ondertussen druk opzoek naar iets anders.

4 jaar geleden

Reactie op justmelikealways

Heyhey :) Even voor de duidelijkheid, Ik kan niet in deze woning blijven ...
Hi, mag ik je een dm sturen op ig?

4 jaar geleden

Ik weet niet in welke stad je woont maar de meeste studentenhuisvesters hebben ook wel regelingen en woningen voor studerende moeders. Althans, zo was het altijd bij de SSHN in Nijmegen. Ik zou het zo via de studentenwoningbouw proberen want lijkt mij dat je zo snel mogelijk daar weg moet. Verder heb je ook recht op huurtoeslag wanneer je een eigen huisnummer hebt en minimaal inkomen. Ik had later in mijn studententijd een studio waar ik 330 pm voor betaalde ipv 460 vanwege de toeslag. Dus dat kun je in je zoektocht ook meenemen.

4 jaar geleden

Reactie op mamavanvalentina

Hi, mag ik je een dm sturen op ig?
Ja dat mag!

4 jaar geleden

Reactie op justmelikealways

Bedankt voor je reactie, ik geef mijn huisgenoten ook meer dan gelijk, heb ...
Je valt echt tussen wal en schip. Heel erg rot is dat! Ik zal de laatste zijn hoor die zegt dat je gewoon even wat anders moet zoeken. Ik werk met dak en thuislozen en dat zijn zoveel mensen die de zaken redelijk op orde hebben maar n betaalbaar huis vinden, dat zit er gewoon niet in. Goed dat je hulp bent gaan zoeken. Ook al lijkt t nog niet te helpen, misschien komt daarmee het juiste plekje, toch op je pad. Heel veel succes en sterkte gewenst!

4 jaar geleden

Wat stoer dat je het avontuur met je kindje aangaat. Hopelijk komt er snel een passende woning op je pad. Misschien ook eens kijken buiten de stad waar je nu woont? Ik weet niet waar je woont maar hier hebben we bijvoorbeeld ook Nederwoon of Rebo. Ook vaak studio's of kleine appartementen waar je ook huurtoeslag kan ontvangen. Heel veel succes!