7 Reacties
3 jaar geleden
Zelf geen ervaring mee maar vanwege mijn werk zie ik ze vaak en heb ik in het verleden ook geassisteerd met het plaatsen ervan.
Wat wil je weten?
3 jaar geleden
Ik wil vooral weten hoe het is, hoe het plaatsen voelt. Of je daarna nog met ongemakken te maken krijgt de rest van de zwangerschap. Of er prima mee te leven is of dat het toch wel een stukje inleveren is van wat je kan.
3 jaar geleden
Reactie op Sharondijkdop
Ik wil vooral weten hoe het is, hoe het plaatsen voelt. Of je daarna nog me ...
Het wordt verdoofd dus als het goed is voel je van het plaatsen vrij weinig. Aan de buitenkant komt er een dun slangetje uit je zij die met een speciale pleister en een hechting vast zit aan je huid zodat je er niet per ongeluk aan kan trekken. En aan de catheter komt dan een zakje om uiteraard de urine op te vangen.
Ongemakken vind ik lastig aangezien ik het zelf nooit ervaren heb, dus hoop dat je hier nog meer reacties krijgt van dames die hetzelfde gehad hebben.
Wel vervelend dat de JJ catheter niet werkte voor je. Daar heb je normaliter echt het minste last en ongemak van omdat er niks uit je lichaam steekt zegmaar. Je moet nog 10 weken dus die weken pijnvrij doorkomen is wel veel waard denk ik.
Wanneer moet je beslissen?
3 jaar geleden
Hoi!
Ik heb geen ervaring met het plaatsen oid, maar wel met het verzorgen van een NSK.
(Werk in de thuiszorg, als verpleegkundige).
Kom nu vooral tegen bij een oudere man die er prima mee leven kan.. voor hem ook echt de enige oplossing nog.
Wat betreft het plaatsen, idd voel je hier niks van, omdat het verdoofd wordt.
Tijdens het verwisselen van de pleister, is de insteekopening goed schoon te maken. Meestal wel wat lekkage uit de insteek (pus). Wat betreft de speciale pleisters, deze zijn bij ons momenteel niet meer leverbaar dus wij fixeren de katheter met
Een vlinder pleister aan de huid.. maar goed, dat doet er weinig toe. 馃槈 Het enige nadeel is misschien, dat je dit niet makkelijk zelf kunt verzorgen omdat het op een onhandige plek zit.
Er zijn heel veel goede en informatieve sites (en e - learnings) te vinden over een NSK. ..
Je kunt er prima mee leven en wat betreft het ongemak is het enige wat ik ervaar.... Wat lekkage dus rondom de insteekopening.. dit geeft soms huid irritatie en jeuk.. niet iedereen kan even goed liggen op de zijde waar de NSK is geplaatst..
3 jaar geleden
Bedankt voor de reacties.
Inmiddels is de NSK geplaatst.
De huid werd plaatselijk verdoofd maar de radioloog gaf aan dat de nier en het bierkartel niet te verdoven valt en dit echt wel even pijn kan doen.
Dat heeft het inderdaad gedaan. Wat een pijn. De dagen erna was ik vooral heel beurs, van de spierspanning vermoed ik.
Nu 5 dagen na het plaatsen nog altijd wel echt pijn ter hoogte van de nier.
Ik heb goede hoop dat dit de komende dagen nog afzwakt maar momenteel kan ik niet heel veel anders doen dan rustig aan. Liggen op de kant van de NSK is inderdaad niet mogelijk. Maar gelukkig kan ik op mijn rug wel goed liggen.
De pleister/wond verzorging wordt ook gedaan door de thuiszorg. Zij zijn deze keer al eens geweest voor een nieuwe pleister.
Ik blijf vol goede moed en stille hoop dat de pijn nog wat afzwakt en ik komende weken echt meer kan genieten van de zwangerschap. 馃馃徎
3 jaar geleden
Reactie op Sharondijkdop
Bedankt voor de reacties.
Inmiddels is de NSK geplaatst.
De huid werd pla ...
Nierkapsel bedoel ik uiteraard ipv bierkartel. 馃槄














