19 Reacties
6 jaar geleden
Ik heb het vrij snel verteld, nog voor de eerste echo op 9 weken. Goeie collega’s wisten het meteen, de rest volgde de week erna. Mijn afdelingshoofd wist het bv. toen ik ongeveer vijf weken zwanger was. We zijn best een ‘hechte’ afdeling met veel onderling begrip, en ik had geen zin om te gaan liegen of me eruit te lullen als ik bijvoorbeeld ziek zou zijn. Als het misliep, kon ik er ook gewoon over praten.
Long story short: je moet zien waar je je comfortabel bij voelt. Als je graag wacht is dat prima. Als je het graag vroeger vertelt, ook gewoon doen!
6 jaar geleden
Vooral doen waar jij je goed bij voelt. Ik heb het snel gedeeld met leidinggevende en naaste collega's, maar vind het ook fijn om te delen. Heb het afgelopen week aan het hele team verteld, mede omdat het al zichtbaar wordt 😊 Ben nu bijna 10 weken zwanger.
Zo hoef je ook niet moeilijk te doen over eventuele kwaaltjes.
6 jaar geleden
Meteen na de eerste echo (6 weken) aan mn leidinggevende en baas verteld.
Gelukkig maar want vlak erna voelde ik me al erg slecht een aantal keer en dan weten ze tenminste waar het vandaan komt
6 jaar geleden
Het ligt er een beetje aan of en welke klachten je hebt en natuurlijk waar jij je goed bij voelt.
Ik heb het ivm bloedverlues en daarbij een echo onder werktijd al bij 6 weken moeten vertellen aan leidinggevende.
Ik kreeg alle vrijheid en mijn leidinggevende kwam zelfs naar mij toe of dat ik wel moest werken en geen rust moest nemen.
Die dus vooral waar jij je prettig bij voelt.
6 jaar geleden
Bij m'n eerste heb ik het rond de 10 weken verteld, omdat ze toen op zoek waren naar iemand om een andere zwangere collega te vervangen en het me een beetje lullig leek als er twee geschikte kandidaten zouden reageren, ze er een af zouden wijzen en ik dan een week later op de proppen zou komen met de mededeling zwanger te zijn. Bijkomend voordeel leek me dat als het mis zou gaan, ik niet zoveel zou hoeven uitleggen. De rest van de afdeling heb ik het na de combinatietest verteld.
Dit keer heb ik het mijn kamergenoten verteld toen ik 11 weken was, omdat één van hen de volgende dag met zwangerschapsverlof zou gaan en onze verloven precies aansluiten, dus ik wist dat ik haar een jaar niet zou zien (allebei extra lang verlof gepland). Voelde niet goed om het op dat moment voor haar te verzwijgen. Mijn leidinggevende en de rest van het team heb ik het na de nipt verteld.
6 jaar geleden
Ik heb het onmiddellijk verteld, met de positieve zwangerschapstest. Maar ik ben dan ook bezig als BAM, en bijna iedereen op mijn werk is op de hoogte. Ik was achteraf ook erg blij dat iedereen op de hoogte was, want met de eerste echo (7 weken) bleek dat het mis was gelopen ergens in de eerste weken zwangerschap. Dus ik heb ook erg veel steun kunnen krijgen in die periode.
Maar zoals wel meer mensen zeggen hier: doe vooral waar jij je goed bij voelt!
6 jaar geleden
Aangezien wij al 6.5 jaar in het traject zitten en dus mijn collega’s in mijn team op de hoogte zijn van de behandelingen etc heb ik het direct verteld.. heb zoveel steun aan ze gehad. Als het mis zou gaan waar we niet vanuit gaan natuurlijk heb ik net zoveel steun aan ze
6 jaar geleden
Ik werk in een klein team met 4 andere, dus heb me baas, waar ik ruim 11 jaar werk en buiten me werk vaak mee afspraak het verteld rond de 7 a 8 weken, de rest heb ik het na de echo verteld.
Maar snap ook als je bij groot bedrijf werkt het later verteld dan is toch denk de band onderling anders.
Dus doe vooral waar jij je goed bij voelt.
6 jaar geleden
Mijn leidinggevende en 2 collega's waarmee ik samenwerkte het al vrij vroeg verteld ivm misselijkheid en later ziek zijn. Rest vd collega's na de termijn echo met 11+2 ingelicht.
6 jaar geleden
Ik vind het lastig om het te gaan vertellen als ik zwanger ben. Mijn werkgever heeft gezegd dat ik maar niet zwanger niet worden omdat hij echt niet gaat betalen voor zwangerschapsverlof
6 jaar geleden
Reactie op Vesgi
Het UWV betaalt het verlof hoor. Wat een rare uitspraak weer van je baas
Ja vind het ook raar en heeft het al meerdere keren gezegd.
Ja ik weet dat UWV het betaald














