11 Reacties
6 jaar geleden
Ik heb geen ervaring met dit dekentje. Maar hou er rekening mee dat je hem eerst vaak dubbel geslagen gebruikt omdat je kort moet opmaken. Bij ons sloeg kraamhulp een wiegelen zelfs nog keer extra dubbel. Je kan ook voor de zekerheid een extra dekentje klaarleggen? Als het te koud blijkt leg je die er extra op
6 jaar geleden
Reactie op Mlis
Ik wil graag de eerste weken geen slaapzakje gebruiken. De kruiken zijn er ...
Deken dubbel ivm kort opmaken en lekker extra dekentje erop ook dubbel. 18 graden is prima voor een babykamer. Slaapzakje werd mij door kraam ook afgeraden, mits het echt goed past ivm hoofd dat miss door gat naar binnen kan glijden.
6 jaar geleden
Ik weet niet of het hetzelfde dekentje is als 5 jaar geleden, maar de TOG waarde zal aardig kloppen. Ik gebruikte dat dekentje niet voor in het wiegje. Ik gebruikte het als extra dekentje als ze beneden lag, voor extra warmte als ze in de box lag rond te kijken. Of als extra dekentje als we naar buiten gingen. Ze was een december baby.
6 jaar geleden
Ik heb laatst een intakegesprek gehad voor kraamzorg en daarbij werd aangegeven dat ik dekentjes nodig had met een TOG waarde van om en nabij de 2.5 - 3. ( kon ook gecreëerd worden door dekentje in het begin dubbel te slaan of dubbele dekentjes te gebruiken. Bv. dekentje heeft TOG van 1.2, dan dubbel geslagen 2.4)
Kruik mocht gebruikt worden om wieg/ledikant op te warmen, maar wanneer het kindje er in gaat, willen ze het liefst dat de kruik niet meer erin ligt. Dit om te voorkomen dat kindje te warm wordt of dat de kruik gaat lekken.
Ik heb zelf dekentjes genaaid met wafelstof en een fleecestof, ze vermoedde dat dit dubbel geslagen wel dik genoeg zou zijn😊

6 jaar geleden
Reactie op Myrtheb
Ik heb laatst een intakegesprek gehad voor kraamzorg en daarbij werd aangeg ...

Zie trouwens op internet dat je de TOG waarde juist niet bij elkaar op mag tellen aangezien je altijd een extra laagje lucht creëert met een dubbele deken oid. 😅 Dat werkt ook weer isolerend en zorgt voor warmte. Blijft lastig!!
Denk maar goed kijken of je baby op temperatuur kan blijven onder het dekentje en je laten informeren door de kraamhulp?
6 jaar geleden
Ik had gister de intake van de kraamhulp, ze gaf aan dat de eerste 3 maanden liever geen slaapzakje gebruikt moet worden, omdat hier het hoofdje van de baby door heen zou kunnen gaan, waardoor je baby dus met zn gezicht in de slaapzak komt.
Verder voor in een relatief koude kamer, een laken en een goed dekentje, tog 2,3 tot 3, die kort is opgemaakt, zodat het kindje wederom niet met zn hoofdje onder de deken kan komen.
En de baby kruiken mogen volgens onze kraamhulp gewoon tijdens het slapen in het bed liggen, op 5 cm afstand van het kindje.














